Δεύτερη ήττα στην Καλιφόρνια για HEAT

από / BASKETBALL / Πέμπτη, 12 Ιανουαρίου 2012 09:18
Μεγάλα παιχνίδια έγιναν και χθες πέρα από τον Ατλαντικό, στο NBA. Αυτό που ξεχώρισε ήταν η ήττα των επίδοξων πρωταθλητών Heat στο Λος Άντζελες, από τους Clippers του Chris Paul. Το παιχνίδι ήταν κοντά στη μεγαλύτερη διάρκειά του με αποτέλεσμα να οδηγηθεί στο τελευταίο σουτ και εν τέλει στην παράταση. Εκεί το Los Angeles κατάφερε να επικρατήσει, αφού στην αντίπερα όχθη οι Miami Heat έχαναν τα πάντα και έμειναν 10 λεπτά(αρχές 4ης περιόδου ως τα μέσα της παράτασης) χωρίς καλάθι, σκοράροντας... όταν μπορούσαν από τη γραμμή της φιλανθρωπίας. Ενδεικτικό των ηττημένων 58,8% με 20-34 βολές, πολλές από τις οποίες θα μπορούσαν να δώσουν προβάδισμα στα τελειώματα του αγώνα.
Ο Λεμπρον Τζέιμς, ο οποίος για μια ακόμη φορά πήρε την μπάλα όταν έκαιγε, δεν έκανε απολύτως τίποτα. Οι βολές του ηταν 9 στις 17, ποσοστό ντροπιαστικό και μάλιστα οι μισές χαμένες, όταν η μπάλα έκαιγε, ενώ σε αντίθεση με το προηγούμενο παιχνίδι που είχε 0/0 στην τέταρτη περίοδο, σε αυτό είχε 1/6 σε τέταρτη και παράταση...
Όπως και να χει, αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ήττα του Miami και πλέον το Chicago απολαμβάνει την κορυφή στην Ανατολή.
Πρωταγωνιστής της βραδιάς στην αγωνιστική ήταν για μια ακόμη φορά ο Kobe Bryant, ο οποίος συνέχισε τις 40άρες και μέσα στη Utah, εκεί που η Lakers επικράτησαν στην παράταση με 90-87.
Τα αποτελέσματα:
Miami HEAT @ Los Angeles CLIPPERS 89-95 (παρ.)
Los Angeles LAKERS @ Utah JAZZ 90-87 (παρ.)
Orlando MAGIC @ Portland TRAILBLAZERS 107-104
Philadelphia 76ERS @ New York KNICKS 79-85
Houston ROCKETS @ San Antonio SPURS 95-101(παρ.)

infobeto forum Bet της πλάκας coria Χθες 21:58
infobeto forum IFC#20 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ Επαναληπτικοί (13-14/4/2024) PANATHA Χθες 20:40