Πριν γραφτείτε να παίξετε στοίχημα, ενημερωθείτε από τις ανανεωμένες αναλύσεις μας για τους σημαντικότερους κανόνες κάθε στοιχηματικής εταιρείας και επιλέξτε το καλύτερο "πρόγραμμα επιβράβευσης πελατών" που ταιριάζει στο τρόπο παιξίματός σας

Σελίδα 7 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 5678 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 70 από 75
    ΠΑΛΙΟΥΡΑΣ
    Level completed: 95%, Points required for next Level: 104
    Overall activity: 0%
    Achievements:
    10 ημέρες εγγεγραμμένοςΠρώτοι 5000 πόντοι

Level
    18
    Thanks (Given)
    6
    Thanks (Received)
    70
    Likes (Given)
    56
    Likes (Received)
    955
    Dislikes (Given)
    6
    Dislikes (Received)
    7
    vCash
    500

Προεπιλογή Απάντηση: ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑ?

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο grande Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαθησα διαβασα ολα τα σχολια...Φυσικα και ποτε δεν θα παρω στα σοβαρα ενα αντισταθμηστικο δημοσιευμα που εχει συγκεκριμενο σκοπο να προκαλεσει την ανακατοσουρα...Θα το πω αλλη μια φορα...οπως τα λεγα τοσα χρονια και για τα ιπποδρομιακα που εχει μενει 3 και ο κουκος.... Ποτε των ποτων, πουθενα σε καμια περιπτωση, σε καμια χωρα, σε κανεναν πλανητη, σε κανενα γαλαξια δεν επιβιωσαν ΟΣΟΙ ΠΗΓΑΝ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΟ ΚΟΙΝΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ...Πρεπει να ανανεωθουν πολλες γεναιες για να αλλαξουν καποια πραγματα...Το μονοπωλιο του κλοπαπ απ την στιγμη που υπαρχουν 2 ΙΣΧΥΡΟΤΕΡΑ μετωπα (εταιριων και παιχτων) δεν εχει ΚΑΜΙΑ προοπτικη...
    Πολλά πράγματα κατά του κοινού συμφέροντος επιβιώνουν και υπέρ των συμφερόντων προνομιούχων ολιγαρχιών.
    Ο ιππόδρομος έχει μείνει τρεις κι ο κούκος αλλά λένε, τώρα, ότι αν δεν ήταν η κρίση δεν θα είχε καταβραθρωθεί το στοίχημα. Αν δε έλειπε τόσο η κρίση όσο και το προβληματικό Μαρκόπουλο (ή ο προβληματικός χαρακτήρας του), το στοίχημα θα ήταν στα 3 μύρια ημερησίως.
    Επομένως -συναγάγεται- μπορούν να πετσοκόβουν τις αποδόσεις ελεύθερα.
    Δεν τα λέω εγώ έτσι. Σταχυολογήματα από τα λεγόμενα διαφόρων εκ των απολογητών του συστήματος είναι.
    Εγώ αυτό που πιστεύω είναι ότι η χασούρα, είναι χασούρα και μετράει μείον όσο και κυρία να είναι ο πελάτης.
    Αλλά έχω πρόβλημα. Βγαίνουν όλοι και λένε θα πάρουμε τα άλογα και θα τα πάμε στο Σύνταγμα (και λοιπόν ; ξαναείχαμε άλογα στο Σύνταγμα στις παλιές παρελάσεις με το βασιλιά). Λένε και διάφορα άλλα ηχηρά αλλά για την ταμπακέρα Μάλτα γιοκ. Όταν δε τους το υπενθυμίζεις κάνουν μεταβολή, ακόμα και τώρα που έχουμε φτάσει στο Αμίν Νταντά.
    Έγω βλέπω πολύ να πέφτει λουκέτο-λοκ άουτ σε κάνα δίμηνο-τρίμηνο με κάποια δικαιολογία και μετά θα τους πουν αφήστε και ότι γίνει από του χρόνου πλέον, με τη νέα άδεια που θα εκδοθεί.

ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ
    Level completed: 15%, Points required for next Level: 856
    Overall activity: 13,0%
    Achievements:
    10 ημέρες εγγεγραμμένος

Level
    10
    Thanks (Given)
    4
    Thanks (Received)
    29
    Likes (Given)
    80
    Likes (Received)
    474
    Dislikes (Given)
    0
    Dislikes (Received)
    0
    vCash
    500

Προφανως και τα αλογα στο συνταγμα που ειπε ο συγκεκριμενος προπονητης το ειπε για να υπερασπιστει την δουλιτσα του. Σε πληροφορω οτι αν δεν υπηρχε η κριση ΠΟΤΕ δεν θα πηγαινε 3.000.000 η ιπποδρομιακη γιατι πολυ απλα το μαγαζι που λεγεται ΟΔΙΕ ειναι ξεπερασμενο προπολλου. Παει η πελατεια του. Οπως ΞΕΠΕΡΑΣΜΕΝΟΣ ειναι και ο κλοπαπ. Ιδια πορεια εχουν! Ολοιδια!

ΠΑΛΙΟΥΡΑΣ
    Level completed: 95%, Points required for next Level: 104
    Achievements:
    10 ημέρες εγγεγραμμένοςΠρώτοι 5000 πόντοι

Level
    18
    Thanks (Given)
    6
    Thanks (Received)
    70
    Likes (Given)
    56
    Likes (Received)
    955
    Dislikes (Given)
    6
    Dislikes (Received)
    7
    vCash
    500

Προφανως και τα αλογα στο συνταγμα που ειπε ο συγκεκριμενος προπονητης το ειπε για να υπερασπιστει την δουλιτσα του. Σε πληροφορω οτι αν δεν υπηρχε η κριση ΠΟΤΕ δεν θα πηγαινε 3.000.000 η ιπποδρομιακη γιατι πολυ απλα το μαγαζι που λεγεται ΟΔΙΕ ειναι ξεπερασμενο προπολλου. Παει η πελατεια του. Οπως ΞΕΠΕΡΑΣΜΕΝΟΣ ειναι και ο κλοπαπ. Ιδια πορεια εχουν! Ολοιδια!
    Αν είχαμε ιππόδρομο στο Ελληνικό και αν δεν υπήρχε η κρίση, τα νούμερα αυτής της τάξης μεγέθους θα ήταν πάντως και ... πιθανόν να μιλάγαμε για πτώση στα 2.5 ή για άνοδο προς τα 3.5 εμείς οι δύο τώρα.
    Υπάρχει οπωσδήποτε κακοδιαχείριση, ασχεσία αλλά και πλήρης απουσία business plan.
    Ξεπερασμένο δεν είναι το ιπποδρομιακό στοίχημα και το λέμε ΟΔΙΕ το μαγαζί γιατί αυτά είναι τα αρχικά, μέχρι να βγουν κάποια καινούρια και να τα συνηθίσουμε. Η λέξη <<ΟΔΙΕ>> συσχετιζόμενη με τις γνωστές παρέες και όχι σαν αρχικά του ιπποδρόμου, είναι βέβαια βρισιά.

Ο Μυκονιάτης που λέει θα πάει τα άλογα στο Σύνταγμα πιστεύει ότι η νέα εταιρεία που θα πάρει τον ιππόδρομο μπορεί να μην κάνει Ελληνικές ιπποδρομίες. Περίεργο έως παράδοξο, γιατί τι θα κάνει τότε ; Οι Ελληνικές ιπποδρομίες μπορεί να μην είναι σήμερα τόσο δημοφιλείς όσο θα έπρεπε, αλλά είναι συντριπτικά πιό δημοφιλείς από τις ξένες.
    Τέτοιος κίνδυνος υπάρχει μόνο αν η κυβέρνηση φορολογήσει τόσο πολύ τον ιππόδρομο και το στοίχημα, ώστε να μην περισσεύει ούτε για τον λογαριασμό της ΕΥΔΑΠ εκεί πέρα. Κάτω από τέτοιες φοβερές συνθήκες, θα μπορούσαν βέβαια να κρατήσουν δυό-τρεις υπαλλήλους (Λουκάς-Λουκόπουλος-Γουδέρα !) να μεταδίδουν τις ξένες και να γράφουν ότι στοιχηματάκι γίνεται σ' αυτές.
    Άρα εκεί πρέπει να την ψάξει τη δουλειά ο Μυκονιάτης.

Ότι έχει λόγους να ανησυχεί, οπωσδήποτε έχει:
    Από τώρα μέχρι που θα έρθει η νέα εταιρεία και από την ώρα που θα έρθει η νέα εταιρεία μέχρι που (κατ' ευχήν) να σταθεροποιηθεί η κατάσταση.

ΗΜΙΑΡΒΥΛΟ
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 74
    Overall activity: 3,0%
    Achievements:
    10 ημέρες εγγεγραμμένος10 φίλοι

Level
    9
    Thanks (Given)
    17
    Thanks (Received)
    27
    Likes (Given)
    621
    Likes (Received)
    622
    Dislikes (Given)
    4
    Dislikes (Received)
    1
    vCash
    500

Απο αυτο το θεμα βγαινει το συμπερασμα οτι ειμαστε τελικα χωρισμενοι ,και εν τελει αυτο ισχυει, για ολα τα υπολοιπα, και πιθανοτατα να ειναι και ο λογος που δεν εχει γινει καμια γενικευμενη αντιδραση σε κανενα θεμα που μας αφορουν σαν πολιτες.
    Απο τη μια πλευρα οι ρομαντικοι, ευαισθητοι, αντιδραστικοι που λενε οτι πρεπει να υπαρξει μια αντιδραση, χωρις να λαμβανουν υποψιν τις ρεαλιστικες παραμετρους που υπαρχουν και οταν τους ρωτησεις ποια θα ειναι αυτη η αντιδραση, με ποιο τροπο, που θα απευθηνετε και με ποιο στοχο η απαντηση ειναι, σαν το ανεκδοτο που λεει, να οργανωθουμε ρε παιδια......Βεβαια και δυστηχως η οργανωση αυτη παντα ερχεται προ τετελεσμενων γεγονοτων με τα γνωστα για ολα τα θεματα (οχι μονο του διαδικτυακου τζογου) αποτελεσματα......Οι ρεαλιστικες αυτες παραμετροι μπορουν να αφορουν την δυναμη που αντιπροσωπευει μια τετοια αντιδραση, την αποδοχη που μπορει να εχει απο την ευρυτερη κοινωνια και το νομικο πλαισιο στο οποιο μπορει να χρησιμοποιηθει ως βαση αυτης της αντιδρασης....
    Απο την αλλη πλευρα βρισκονται τα "λαμογια" που παντα θα ψαχνουν να βρισκουν τροπους (νομιμους, παρανομους, θεμιτους, αθεμιτους) ωστε να επιτευχθει καθε φορα ο στοχος τους... Απο τα γραφομενα μεχρι στιγμης να παραδεχτω οτι και εγω ανηκω σε αυτην την κατηγορια...Εσεις πειτε με λαμογιο, εγω θεωρω τον εαυτο μου αντιδραστικο.....Το εαν καποιοι θελουν να με κανουν απο νομιμο, παρανομο σε αυτη τη χωρα δεν το επελεξα εγω (διαχρονικα και βεβαια φερω ευθυνη οπως και ολοι μας).....Το οτι ειμαι ομως λαμογιο δεν αναιρει και το γεγονος οτι δεν ειμαι και ρομαντικος και ευαισθητος (στο μετρο που το θεωρει ο καθενας μας)....Δεν σημαινει οτι εχω σηκωσει λευκη πετσετα ή θα σηκωσω τα λαβαρα της αντιδρασης σε αυτους που θελουν να κανουν μια οργανωμενη κινηση....Αντιθετως θα ακολουθησω και αν χρειαστει θα βγω και στα χαρακωματα....Δυστηχως ομως οπως και εσεις, ετσι και εγω δεν ξερω και δεν μπορω να βοηθησω για τον τροπο που μπορει να καταστει αυτο εφικτο...Και επειδη το μυαλο μου φτανει μονο μεχρι τη λαμογια και επηρεαζεται η γλωσσα μου (οπως ισχυριστικαν μερικοι) αφηνω στους υπολοιπους την οργανωση....Εγω ακολουθω.....
    Στο δια ταυτα......Εστω οτι οργανωνομαστε.....Μαζευομαστε 50000 (ενδεικτικα και πλουσιο το ποσο) βγαζουμε και μια επιτροπη 20 ατομων που θα μας εκπροσωπησει και παμε αρων αρων στους υθηνοντες της υποθεσης να τους παραθεσουμε τα δικαιωματα μας.....Ως τι θα παμε???? Λογικα δεν μπορουμε να παμε ως ενας ατυπος επαγγελματικος κλαδος διοτι τα αποτελεσματα εχουν ηδη ειπωθει....Αρα θα παμε σαν πολιτες που διεκδικουμε το δικαιωμα της ελευθεριας χρησιμοποιησης του διαδικτυακου στοιχηματος....Ουτε καν διεκδικουμε το δικαιωμα ελευθερης χρησης του διαδικτυου διοτι τοτε πιο λογικο θα ηταν να συσπειρωθουμε γυρω απο αυτους που αντιδρουν ηδη για το νομο ACTA...Αλλα μονο το δικαιωμα μου να μπορω να στοιχηματιζω οπου θελω......Ωραια μεχρι εδω....Η οργανωτικη βαση τεθηκε.....Θετουμε λοιπον και το αιτημα μας......Και ρωταω εαν καποιος γνωριζει τι μπορουμε να απαντησουμε στο εξης ερωτημα που θα μας τεθει απο τους υθυνοντες:
    "Ρε παιδια μου, εδω διαβαζουμε και ακουμε οτι εταιρειες στοιχηματων δεν πληρωνουν τους πελατες τους και εκτος αυτου ειστε και απροστατευτοι σε αυτο το καμματι διοτι οι εταιρειες αλλα και εσεις τοσα χρονια δεν φροντισατε να δημιουργηθει ενας ενιαιος φορεας αμοιβαιας προστασιας δικαιωματων....." Επισης "ακουμε και διαβαζουμε οτι εαν καποιος πελατης εχει μην τυχον καποια κερδη καποια στιγμη αμεσως οι εταιρειες να τον διωξουν. Αρα οι εταιρειες θελουν ανθρωπους εθισμενους στον τζογο και τους υπολοιπους τους αποκλειουν"...Αρα το ολο ν/σ ειναι φτιαγμενο σε αυτη τη βαση και εμεις απλα θελουμε να σας προστατεψουμε και ταυτοχρονα να αποτρεψουμε καθε μορφης εκροης συναλλαγματος απο τη χωρα και ειδικα σε αυτους τους καιρους που ζουμε....Το ξερουμε οτι ο ΟΠΑΠ εχει χειροτερες τιμες, ευελπιστουμε ομως με την αποκρατικοποιηση να καλυτερευσουν οι συνθηκες....Αρα θα γυρισουν και θα μας πουν το χομπι σας καντε το εδω και μην παιζεται 10 στοιχηματα αλλα παιξτε 3 (λογω χειροτερων τιμων). Και εσεις θα ειστε προστατευμενοι και η χωρα δεν θα χανει χρηματα.
    Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΣΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ????????????????????????
    Αρα καταληγοντας θελω να πω οτι το μεγαλυτερο μεριδιο ευθυνης το φερουν οι ιδιες οι εταιρειες που τοσα χρονια δεν φροντισαν να προστατεψουν τους πελατες τους αλλα και εμεις που τα θυμηθηκαμε ολα αυτα αφου μας μπηκε το αγγ.... στον κ......
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dtzortzo : 29-01-2013 στις 12:18

Banned
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 911
    Overall activity: 10,0%
    Achievements:
    10 ημέρες εγγεγραμμένος10 φίλοιΠρώτοι 5000 πόντοι

Level
    13
    Thanks (Given)
    2
    Thanks (Received)
    5
    Likes (Given)
    471
    Likes (Received)
    796
    Dislikes (Given)
    7
    Dislikes (Received)
    1
    vCash
    500

Ποτε των ποτων, πουθενα σε καμια περιπτωση, σε καμια χωρα, σε κανεναν πλανητη, σε κανενα γαλαξια δεν επιβιωσαν ΟΣΟΙ ΠΗΓΑΝ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΟ ΚΟΙΝΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ...Πρεπει να ανανεωθουν πολλες γεναιες για να αλλαξουν καποια πραγματα...Το μονοπωλιο του κλοπαπ απ την στιγμη που υπαρχουν 2 ΙΣΧΥΡΟΤΕΡΑ μετωπα (εταιριων και παιχτων) δεν εχει ΚΑΜΙΑ προοπτικη...
    φιλε μου καλως η κακως, το μονο ισχυρο μετωπο ειναι αυτο των εταιριων. κ ειναι ισχυρο, γιατι εχουν κοινο στοχο, το μετρητο, το χρημα.
    δεν υπαρχει κανενα μετωπο παιχτων. καλο θα ηταν να υπηρχε, αλλα δεν.
    ριξε ενα βλεφαρο σε καποια θεματα που εχουν ανοιξει εδω μεσα, ακομα κ στο topic στο οποιο συζηταμε τωρα, κ θα δεις οτι μετωπο παιχτων δεν υπαρχει.
    η μονη ελπιδα μας ειναι το μετωπο των εταιριων. αυτοι εχουν μεγαλα συμφεροντα για απελευθερωση της αγορας, αυτοι εχουν οργανωμενα νομικα τμηματα, αυτοι κανουν τις κινησεις. οποτε το μετωπο ειναι 1 κ το αλλο μετωπο που ανεφερες, στηριζει τις ελπιδες του στις εταιριες.

κ επειδη διαβαζω για καποια επιχειρηματα του κλοπαπ, σορρυ αλλα ειναι για μικρα παιδια. οποιοσδηποτε παιζει στοιχημα κ εχει εμπειρια πανω σε αυτο, γελαει με τα επιχειρηματα του οπαπ.
    σε οποια στοιχηματικη εταιρια κ αν ανοιξεις λογαριασμο, σου ζητανε αμεσα να στειλεις ταυτοτητα για να φανει οτι εισαι ενηλικας. στον κλοπαπ μπαινουν κ παιζουν κ 15χρονα.
    επισης, δεν υπαρχει μεγαλυτερο πλυντηριο για ξεπλυμα απο τον κλοπαπ. κ υπαρχουν τροποι ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΟΙ για να το κανεις
    επισης γελαω μεχρι δακρυων οταν διαβαζω οτι ο κλοπαπ θελει να βοηθησει τους εθισμενους ή τους χαμενους. σορρυ αλλα κ αυτος εταιρια ειναι, κ αυτος μετοχους εχει, δε νομιζω οτι οι μετοχοι του ειναι τοσο καλοι ανθρωποι κ τοσο καλοι σαμαρειτες, ωστε να μην επιδιωκουν το κερδος κ πως θα το μεγιστοποιησουν. μην τρελαθουμε τελειως
    σε μια χωρα που ψαχνει το κρατος κ το τελευταιο ευρω να βαλει στα ταμεια του, εγινε βασιλη πολιτικη να υπαρξει μονοπωλιο. αντι να απελευθερωσουν την αγορα, να βαλουν καποιους νορμαλ κανονες στον τροπο λειτουργιας κ στη φορολογια των εταιριων (ΙΣΩΣ ακομα κ στα οποια κερδη των παιχτων σε ετησια ΟΜΩΣ βαση, λεω ΙΣΩΣ) κ να εισρευσουν χρηματα στα κρατικα ταμεια, οι εχοντες την εξουσια επιχειρουν να περασουν μονοπωλιο κ στο διαδικτυακο στοιχημα. αυτο ειναι εκτος λογικης.
    δυστυχως τα συμφεροντα ειναι πολλα για την πολιτικη κ επιχειρηματικη ελιτ του τοπου. ελπιζω να μην το καταφερουν. ο χρονος θα δειξει.
    Likes Diavasmenos liked this post

ΗΜΙΑΡΒΥΛΟ
    Achievements:

Level
    9
    Thanks (Given)
    17
    Thanks (Received)
    27
    Likes (Given)
    621
    Likes (Received)
    622
    Dislikes (Given)
    4
    Dislikes (Received)
    1
    vCash
    500

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KAISARAS Εμφάνιση μηνυμάτων

κ επειδη διαβαζω για καποια επιχειρηματα του κλοπαπ, σορρυ αλλα ειναι για μικρα παιδια. οποιοσδηποτε παιζει στοιχημα κ εχει εμπειρια πανω σε αυτο, γελαει με τα επιχειρηματα του οπαπ.
    σε οποια στοιχηματικη εταιρια κ αν ανοιξεις λογαριασμο, σου ζητανε αμεσα να στειλεις ταυτοτητα για να φανει οτι εισαι ενηλικας. στον κλοπαπ μπαινουν κ παιζουν κ 15χρονα.
    Για χαρη της συζητησης (εκτος και αν καποιοι επιθυμουν και απλα τους αρκει να γεμισουμε το post με like, οποτε πειτε με να κοψω) να παραθεσω και τον αντιλογο ενος στενομυαλου κυβερνητικου, διοτι η λογικη αυτωνων φτανει εκει που δεν φτανει ο παραλογισμος ο δικος μας ....
    Ποτε μια εταιρεια σου ζηταει να κανεις ταυτοποιηση??????? Οταν ερθει η ωρα της αναληψης.....Αρα μεχρι εκεινο το σημειο μπορει ο ανηλικος να μπει να δωσει στοιχεια των γονιων και να παιξει......Μην μου πει κανενας οτι παιζει με ευθυνη των γονιων?????? Οι γονεις γνωριζουν οσο γνωριζουν οτι το παιδι τους μπορει να παραπλανηθει απο τα χιλιαδες αλλα sites που υπαρχουν.....Γνωριζουν μεχρι εκεινο το σημειο οι εταιρειες ποιος ειναι πισω απο την οθονη????? Οχι φυσικα.....
    Βεβαια το κακο ειναι οτι οταν ο ανηλικος παιζει στο πρακτορειο του ΟΠΑΠ ο πρακτορας γνωριζει. Ναι αλλα γνωριζουν και οι ενηλικοι θαμωνες. Αρα ο ανηλικος παιζει με την ανοχη ολων. Εσυ σαν νομοταγης πολιτης που θες να μου προστατεψεις τους ανηλικους, εκανες ποτε καταγγελεια????...Και ας μην εισαι και θαμωνας, και ας μην παιζεις στον ΟΠΑΠ, απλα και μονο περνωντας απ'εξω και βλεποντας μεσα απο την τζαμαρια εναν ανηλικο που μολις εχει καταθεσει ενα δελτιο για σκυλια....Ποσοι ανηδεοι γονεις δεν εχουν στειλει το παιδι τους να τους καταθεσει ενα απλο δελτιο τζοκερ????? Αρα η κουβεντα μας παρασερνει και για τα τσιγαρα και και και και, στα οποια σε ολα τα θεματα ειμαστε υπευθυνοι εμεις...
    Στο δια ταυτα. Ο ανηλικος κερδιζει και φτανει η ωρα της πληρωμης. Θα γυρισει κανενας γονιος και θα πει οχι στην ταυτοποιηση προς τιμωρια στο παιδι????? Οχι φυσικα.....Ολοι θα κοιταξουμε πως θα εισπραξουμε.....Οποτε ανηλικος login- pot- κερδος ενηλικος ταυτοποιηση-εισπραξη... Μα και στον ΟΠΑΠ, λεω εγω, τωρα εαν φτασουμε στο σημειο να γινονται ολες οι πληρωμες μεσω τραπεζης, παλι ο ενηλικος πρεπει να παει να εισπραξει.....
    Με την παραπανω στενομυαλη λογικη πειτε μου εσεις ποια η διαφορα μεταξυ εταιρειων και ΟΠΑΠ......Ακομα ενα μεγαλο σφαλμα των εταιρειων..... Γιατι δεν ειναι υποχρεωτικο να γινεται ταυτοποιηση με την εγγραφη ωστε με αυτον τον τροπο ο γονιος να γνωριζει απο την αρχη??????
    Οσο για το ξεπλημα μαυρου χρηματος συμφωνω απολυτα και ισως ειναι απο τα λιγα οπλα που μπορει να διαθετουμε στο οπλοστασιο μας...

Banned
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 911
    Overall activity: 10,0%
    Achievements:
    10 ημέρες εγγεγραμμένος10 φίλοιΠρώτοι 5000 πόντοι

Level
    13
    Thanks (Given)
    2
    Thanks (Received)
    5
    Likes (Given)
    471
    Likes (Received)
    796
    Dislikes (Given)
    7
    Dislikes (Received)
    1
    vCash
    500

καταρχην προσπερνω την μπηχτη που πεταξες με το καλημερα στο παραπανω σχολιο σου, οχι γιατι δεν μπορω να σου απαντησω , αλλα γιατι με ενδιαφερει η ουσια κ οχι να μπω σε ανοητες αντιπαραθεσεις απο το πληκτρολογιο . καλο θα ηταν να λειτουργουν ολοι ετσι.
    παμε στην ουσια.
    προσωπικα εδω κ 4-5 χρονια παιζω ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ Κ ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΗΡΙΑ. δεν ξερω εδω κ 4-5 χρονια τι κανουν οι ξενοι μπουκ. ξερω ομως οτι στα ανταλλακτηρια ταυτοτητα σου ζητανε να στειλεις με το καλημερα. ΟΧΙ οταν ερθει η ωρα να κανεις αναληψη. επομενως εισαι λαθος σε αυτο το κομματι. ΠΛΗΡΗ ΤΑΥΤΟΠΟΙΗΣΗ μεχρι κ πριν 1 χρονο, μπορει να μη σου ζητουσαν να κανεις κ ποτε. τελευταια επειδη εχουν σφιξει τα λουρια ζητανε επιμονα ταυτοποιηση στοιχειων.
    σαφως κ μπορει ενα παιδαρελι εν αγνοια των γονιων του να μπει στο σαιτ του ανταλλακτηριου , να περασει οποια στοιχεια θελει . αλλα δεν καταλαβαινω γιατι ευθυνεται η ξενη εταιρια γι αυτο. σορρυ φιλε αλλα την ευθυνη την εχει πρωτα ο γονιος που δεν ελεγχει τι κανει το παιδι του κ μετα το ιδιο το παιδι, σιγουρα οχι παντως η ξενη εταιρια. για να ξερουμε κ τι λεμε
    μετα μου γραφεις αν εχω κανει εγω καταγγελια οταν ειδα 15χρονο να παιζει στοιχημα ? γελαω πραγματικα. σου ειπε κανεις ρε φιλε οτι θα υποκαταστησω εγω το κρατος ? να βαλει το ιδιο το κρατος ελεγκτικους μηχανισμους, ωστε να μην παρατηρουνται τετοια φαινομενα. αν δεν μπορει να τους βαλει, πως παει κ δινει μονοπωλιο σε μια εταιρια ?
    αν πιστευεις εσυ κ οποισδηποτε αλλος οτι ολη η ιστορια γινεται για να προστατεψουν τον απλο κοσμακη, εισαι απιστευτα γελασμενος. ολη η ιστορια γινεται για το χρημα, το οποιο μεσω του κλοπαπ μπορουν να το διακινουν οπως θελουν. χεστηκανε για τον εθισμενο, για τον χαμενο παιχτη, στα ******α τους τον γραφουν, αλλωστε αυτος ο καλυτερος πελατης τους, νομιζεις οτι θελουν να τον προστατεψουν ? οποιος το πιστευει αυτο ειναι ΑΦΕΛΕΣΤΑΤΟΣ.
    κ κατι τελευταιο. εσυ τι θελεις να γινει ? ποια θελεις να ειναι καταληξη ? γουσταρεις μονοπωλιο κ στον επιγειο στοιχηματισμο κ στον διαδικτυακο ή θελεις απελευθερωση της αγορας , ωστε να εχεις περισσοτερες επιλογες κ να παιζεις τα ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΛΕΦΤΑ ΟΠΟΥ ΕΣΥ ΘΕΛΕΙΣ ?
    εγω θελω το 2ο σαφως, το 1ο αν μου το επιβαλλουν τελικα θα βρω τροπο να το ξεπερασω, ακομα κ αν χρειαστει να μεταναστευσω, κατι που ειναι φυσικα η ΕΣΧΑΤΗ επιλογη, γιατι τροποι υπαρχουν κ αλλοι.

ΗΜΙΑΡΒΥΛΟ
    Level completed: 19%, Points required for next Level: 2.944
    Achievements:
    10 ημέρες εγγεγραμμένοςΠρώτοι 5000 πόντοι10 φίλοι

Περιοχή
    β.κορεα
    Level
    36
    Thanks (Given)
    0
    Thanks (Received)
    0
    Likes (Given)
    2244
    Likes (Received)
    3776
    Dislikes (Given)
    0
    Dislikes (Received)
    0
    vCash
    500

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση κ οποιος φιλος ξερει ας απαντησει.Υπαρχει κανεις συναγωνιστης που με καποιο τροπο εχει αναπτυξει ενα συστημα που να σπαει την γκανιοτα του οπαπ?

ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ
    Level completed: 84%, Points required for next Level: 49
    Achievements:
    10 ημέρες εγγεγραμμένος

Level
    3
    Thanks (Given)
    0
    Thanks (Received)
    0
    Likes (Given)
    0
    Likes (Received)
    22
    Dislikes (Given)
    0
    Dislikes (Received)
    0
    vCash
    500

ρε παιδιά βαρέθηκα να βλέπω μηνύματα που τελειώνουν με τη φράση "τρόποι υπάρχουν κι άλλοι", αλλά ποτέ κανένας δεν ανέφερε έναν απ΄αυτούς τους τρόπους....
    μη φοβάστε δε θα γίνει και τίποτα εάν μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Θα είναι σίγουρα περισσότερο ενδιαφέρον από τις ατελείωτες φλύαρες συζητήσεις
    εγώ π.χ. δεν ξέρω άλλους τρόπους. Ήξερα απλά να κάνω log -in στην bf και να παίζω. Πώς θα βρώ εναλλακτική λύση...
    Likes barcelonistas, Xoxlios liked this post

ΗΜΙΑΡΒΥΛΟ
    Achievements:

Level
    9
    Thanks (Given)
    17
    Thanks (Received)
    27
    Likes (Given)
    621
    Likes (Received)
    622
    Dislikes (Given)
    4
    Dislikes (Received)
    1
    vCash
    500

Δεν πεταξα καμια μπηχτη...Απλα εαν ανατρεξεις παραπανω θα δεις σε ποστ οτι σε αυτο το θεμα επιτρεπεται να συζητουν ανθρωποι που εχουν να πουν κατι επι της ουσιας ΚΑΙ ΜΟΝΟ λες και η αντιπαραθεση δεν ειναι μερος του λογου....Δεν αναφερομαι σε εσενα...
    Και επειδη και εγω τυχαινει να παιζω σε πολλες εταιρειες και ανταλλακτηριο κανενας δεν μου ζητησε ταυτοποιηση απο την αρχη. Ουτε το ανταλλακτηριο. Ισως να εχουν αλλαξει απο τοτε που εκανα εγω ταυτοποιηση αν και απο οτι διαβαζω και σε αλλα θεματα δεν βλεπω πουθενα αλλαγη...
    Δεν καταλαβαινω γιατι στο ιδιο θεμα να το αντιμετωπιζουμε μονοπλευρα.... Ενω για κατι ευθυνεται ο ΟΠΑΠ για το ιδιο πραγμα η ξενη εταιρεια δεν ευθυνεται...
    Εφοσον δεν θες να υποκαταστησεις το κρατος γιατι διαμαρτυρεσαι για εμας τα λαμογια που λεμε οτι υπαρχουν τροποι να μπεις και μετα την απαγορευση.....Αρα με αυτην την λογικη σε ορισμετα θεματα ειμαστε λαμογια και σε αλλα μας ενδιαφερει πως θα ειμαστε νομιμοι...
    Και φυσικα θελω απελευθερωση της αγορας.... Επαγγελματιας ειμαι και εγω......Οπως και εσυ.....Δεν κηνυγαω πολλα.....1000€ τον μηνα σταθερα. Μου αρκουν για να πηγαινω λεφτα στην οικογενεια μου... ΟΠΑΠ δεν εχω παιξει ειτε το πιστευεις ειτε οχι ποτε στη ζωη μου....Το μεροκαματο το βγαζω απο το διαδικτυο....
    Ολος ο αντιλογος γινεται με το σκεπτικο τι μπορει να ειπωθει απο τους κυβερνωντες σε μια ενδεχομενη μαζικη ενεργεια απο την δικια μας πλευρα και σε καμια περιπτωση δεν αποτελουν προσωπικες επιθυμιες.....Απλα δεν μπορω να καταλαβω την επιμονη πολλων συνανθρωπων μου που θεωρητικα αντιμετωπιζουμε ολα τα θεματα σαν μια ουτοπια και στην πραξη ξαφνικα γινομαστε ολοι λαμογια....
    Επι της θεωριας συμφωνουμε φυσικα.....Στην πραξη ειναι η διαφορα μας....

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Παρόμοια Θέματα

1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-04-2012, 02:15
  2. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-06-2006, 20:09
  3. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-08-2004, 21:55

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας