Οι φίλαθλοι της Κόρδοβα αναμένεται να στηρίξουν θερμά την ομάδα τους στα μπαράζ Οι φίλαθλοι της Κόρδοβα αναμένεται να στηρίξουν θερμά την ομάδα τους στα μπαράζ

ΙΣΠΑΝΙΑ Β ΜΠΑΡΑΖ 11/6: Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός

από Spaniolos / ΙΣΠΑΝΙΑ / Τετάρτη, 11 Ιουνίου 2014 10:07

Τέσσερις ομάδες μπήκαν στα μπαράζ για να διεκδικήσουν τα δύο εισιτήρια που οδηγούν στην πριμέρα. Οι αγώνες είναι διπλοί, μετρά το εκτός έδρας γκολ, αλλά αν στην ρεβάνς επαναληφθεί το σκορ του πρώτου αγώνα θα υπάρξει παράταση αλλά αν το σκορ διατηρηθεί, δεν υπάρχουν πέναλτι. Την άνοδο θα κερδίσει η ομάδα που τερμάτισε ψηλότερα στην βαθμολογία.

109. ΚΟΡΔΟΒΑ – ΜΟΥΡΘΙΑ
Η Κόρδοβα κατάφερε να μπει στα μπαράζ παρά το γεγονός ότι εντός έδρας το τελευταίο τρίμηνο σχεδόν δεν μπορούσε να κερδίσει. Κέρδιζε το χαμένο έδαφος με τα αποτελέσματά της εκτός έδρας. Παρόμοια κατάσταση για την Μούρθια που μαζί με την Εϊμπάρ και την Νουμάνθια είχε τις λιγότερες ήττες εκτός (5), ούσα από τις «βασίλισσες» των ισοπαλιών φέτος (10). Σαφώς και σήμερα υπάρχει η σκοπιμότητα του αποτελέσματος που θα πει ότι τα ρίσκα θα είναι λίγα. Το ματς στριφογυρίζει μάλλον στην ισοπαλία και στα λίγα γκολ. Θα προτιμήσουμε με το ανάλογο ρίσκο το πρώτο. Χ.

111. ΛΑΣ ΠΑΛΜΑΣ – ΣΠ. ΧΙΧΟΝ
Στο πρωτάθλημα η Πάλμας νίκησε δύο φορές την Χιχόν αλλά από τότε άλλαξαν πολλά με πρώτο τους προπονητές. Η αλλαγή στην Πάλμας άλλαξε και το σύστημα όπως παρατήρησαν στην Χιχόν καθώς τώρα παίζει με δύο επιθετικούς. Η ποιοτικότατη Χιχόν δυστυχώς για αυτήν την κρίσιμη περίοδο τα μούσκεψε, χάνοντας την απευθείας άνοδο. Η μεσοεπιθετική γραμμή και των δύο ομάδων είναι το μεγάλο τους όπλο, σε σχέση με την άμυνα που δεν πάει γενικά καλά. Αν επιβεβαιωθούν τα στατιστικά τους θα πρέπει να ξεπεράσουμε τα δύο γκολ. OVER.

15 Μαρ 2024
Για λίγες ημέρες σε περιμένει μοναδικός διαγωνισμός με φανταστικά δώρα της Εθνικής Ομάδας Ποδοσφαίρου στο Pamestoixima.gr! Στις 21 Μαρτίου (19:45) η Εθνική Ποδοσφαίρου δίνει ένα κρίσιμο αγώνα στην ... Περισσότερα

Τελευταία Μηνύματα από το Forum

Μήνυμα Αποστολέας Ημερ.
infobeto forum Betsson kotsos1 Σήμερα 14:01
infobeto forum Δεν μπορώ να κάνω κατάθεση με paysafe στην μπετ 365 kotsos1 Σήμερα 13:48
infobeto forum bet365 και πρόβλημα με paysafe kotsos1 Σήμερα 13:11
infobeto forum Διπλασιασμοί dddamned Σήμερα 09:18
infobeto forum Προγνωστικά 2024 Kavajim Σήμερα 07:52
infobeto forum Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024) Ertzan Χθες 22:44
infobeto forum Ελβετικά over georgesv53 Χθες 22:38
infobeto forum ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ Costas1974 Χθες 20:25
infobeto forum Bet 2024 coria Χθες 19:47
infobeto forum Xινάρια του Mister-X Mister-X Χθες 16:00