Κατηγορία: Soccer - Turkey Turkey Super League
Μονάδες: 3/10
Απόδοση: 1.91
Αποτέλεσμα: 4-0
Κέρδος: +2.73 (Won)

Η Γαλατά που προέρχεται από ήττα 4-0 απέναντι στην Ντόρντμουντ δοκιμάζεται στην έδρα της Μπασάκσεχιρ η οποία είναι αήττητη στο πρωτάθλημα.

Πήγε στην έδρα της Κόνιασπορ με σκοπό να πάρει βαθμό και τα κατάφερε. παίρνοντας το 0-0. Στο πρώτο ημίχρονο είχε σημαντικές ευκαιρίες με τους Σεμίχ Σεντούρκ και Μπίσκα χωρίς να τα αξιοποιήσει και το πρώτο ημίχρονο έληξε ισόπαλο. Στην επανάληψη σε ένα παιχνίδι περισσότερο κέντρου δεν είχαμε πολλές ευκαιρίες. Στο 90+5 έφτασε κοντά να κάνει το 0-1 όμως το σουτ του Μπίσκα σώθηκε στην γραμμή και το αποτέλεσμα έληξε 0-0

Η Γαλατασαραϊ φαίνεται να έχει κάνει συνδρομή στον αριθμό 4. Μετά την ήττα στο Τσάμπιονς Λίγκ από την Άρσεναλ με 4-1 ήρθε η ήττα και από την Ντόρτμουντ με 4-0 εντός. Η αλήθεια είναι πως μετά το ντέρμπι που πήρε στο πρωτάθλημα μια ελπίδα είχα πως θα είχε συνέλθει αλλά φαίνεται πως η ελπίδα πεθαίνει τελευταία. Το αξιοσημείωτο είναι πως σε όλη την αναμέτρηση η Γαλατασαραϊ έκανε μόλις 3 φάουλ στον αντίπαλο της ναι σωστά διαβάσατε μόλις 3 φάουλ λες και παίζανε φιλικό δηλαδή.

Στο πρωτάθλημα όπως έγραψα και στην προηγούμενη μου ανάλυση με νίκη στο ντέρμπι απέναντι στην Φενέρ έσωσε την χρονιά κερδίζοντας με 2-1. Ο Σναϊντερ πρωταγωνιστής αφού για 86 λεπτά έλειπε από το γήπεδο όμως στο 88 και 91 ήταν αρκετό να εμφανιστεί και να κάνει το 2-0 για να ισοφαρίσει η Φενέρ στο 95.

Στα αγωνιστικά τώρα διαβάζω πως ο Πραντέλλι κάνει αλλαγές στο ρόστερ. Μια άμυνα πειραματική. Στο κέντρο της άμυνας παίζει πρώτη φορά ο Κοραϊ ενώ λείπει ο Σεμίχ, επιστρέφουν ο Βεϊσέλ Σαρί δεξί μπακ αριστερό μπακ ο Τσάνταλ στην θέση του Τέλλες. Από κει και πέρα Άλτιντοπ παίζει Μέλο σταθερά επίσης επιστρέφει ο Ολτζάν Σαχάν που μεσοβδόμαδα δεν έπαιζε και στην κορυφή της επίθεσης Μπουράκ και πίσω του ο Σναϊντερ.

Μέσα σε όλα αυτά έχουμε και νέο πρόεδρο στην Γαλατά. Τέλος εποχής για Ουνάλ Αϊσάλ μέχρι τον Μάιο πρόεδρος ο 77 Ντουϊγκούν Γιάρσουβατ να πω την αλήθεια πρώτη φορά τον ακούω.

Το συμπέρασμα μου είναι το εξής. Εγώ αυτήν την Γαλατά δεν την εμπιστεύομαι, μπορεί διοίκηση να άλλαξε ο αγαπητός σε όλους Άλμπαϊρακ να επέστρεψε στην διοίκηση αλλά αυτό δεν αλλάζει αγωνιστικά την Γαλατά και με τα πειράματα που κάνει ο Πραντέλλι θα πάω με το αήττητο της Μπασάκσεχιρ και το 1Χ διπλή ευκαιρία