Κατηγορία: Soccer - Turkey Turkey Super League
Μονάδες: 3/10
Απόδοση: 1.75
Αποτέλεσμα: 3-1
Κέρδος: -3 (Lost)

Συνεχίζει τις προσπάθειες της η Μπασάκσεχιρ για να μείνει στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα και καλείται να περάσει το εμπόδιο της Ρίζεσπορ.

Ισόπαλες έμειναν Μπεσίκτας και Μπασάκσεχιρ 0-0 σε ένα παιχνίδι που έγινε κάτω από βροχή. Στα πρώτα 15 λεπτά ο αγώνας δεν είχε ρυθμό. Η Μπεσίκτας βρήκε μια ευκαιρία στο πρώτο μέρος αλλά δεν την αξιοποίησε. Στην επανάληψη μπήκαν καλύτερα οι δυο ομάδες είχαν ευκαιρίες όμως το σκορ δεν άλλαξε και έμεινε έτσι.

Στις 26 αγωνιστικές που έχουν περάσει εντός έδρας η Μπασάκσεχιρ έχει 13 νίκες και 1 ήττα.

Στα αγωνιστικά αμφίβολος ο επιθετικός Σεντούρκ (19 αγώνες / 9 τέρματα)

Άσχημη πτώση είχε η Ρίζεσπορ μετά από σειρά θετικών αποτελεσμάτων. Μετά από 3 νίκες και 2 ισοπαλίες ηττήθηκε στην Φενέρμπαχτσε εντός με 5-1. Βρέθηκε πίσω στο σκορ μέσα σε 8 λεπτά αρχικά στο 5ο λεπτό με τον Τοπούζ να σκοράρει και στο 8ο λεπτό ο Sow να κάνει το 2-0 στο 35 έγινε το 3-0 και κάπου εκεί το παιχνίδι τελείωσε για την ομάδα της Ρίζε.

Αισιόδοξος ο τεχνικός Καράμαν δήλωσε πως κοιτάνε μπροστά και μια νίκη και απώλειες από τις υπόλοιπες ομάδες θα την φέρουν σε μια πιο άνετη θέση.

Στα αγωνιστικά κάποια σημαντική απουσία δεν υπάρχει.

Η Μπασάκσεχιρ έχει μια από τις καλύτερες άμυνες του πρωταθλήματος και κυνηγάει την έξοδο στην Ευρώπη, από την άλλη και η Ρίζεσπορ έχει βελτιωθεί ειδικά αμυντικά αφού μέχρι τον αγώνα με την Φενέρ σε 5 αγώνες είχε δεχτεί 4 τέρματα. Πιστεύω πως δεν θα είναι ένα εύκολο παιχνίδι και το Under 2.5 έχει τον πρώτο λόγο όπου και θα το τιμήσω