Κατηγορία: Soccer - Turkey Turkey Super League
Μονάδες: 3/10
Απόδοση: 2.10
Αποτέλεσμα: 0-2(ΗΤ)
Κέρδος: -3 (Lost)

Στην άγκυρα η Γκεντζλέρμπιρλιγι φιλοξενεί τον Γκέκα και τους συμπαίκτες του. Οι δυο ομάδες προέρχονται από ήττες και έχουν έντονα παράπονα από τους διαιτητές.

Η Γκεντζλέρμπιρλιγι σε ένα δύσκολο παιχνίδι όπου η Καϊσερίσπορ έπαιζε τα τελευταία της χαρτιά στην μάχη σωτηρίας δεν κατάφερε να φύγει με βαθμό ή βαθμούς. Προσπάθησαν με κάθε τρόπο να βρουν τέρμα αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Το πρώτο μέρος έληξε 0-0. Στην επανάληψη η Καϊσερίσπορ έψαχνε περισσότερο και στο 77 κέρδισε πέναλτι με τον Μπόμπο. Η εκτέλεση ήταν εύστοχη και η Καϊσερίσπορ έφυγε με το 1-0. Στο 80ο λεπτό η Γκεντζλέρ έμεινε και με παίκτη λιγότερο.

Μετά τον αγώνα έντονα ήταν και τα παράπονα και από τον προπονητή Όζντιλεκ αλλά και από τον Πρόεδρο Ιλχάν Τζαβτζάβ.

Στα αγωνιστικά τώρα ο Σερντάρ Κουρτουλούς (11 συμμετοχές / 1 γκολ) είναι τραυματίας ο Ντογά Καγιά (14 συμμετοχές) είναι τιμωρημένος επίσης και τραυματίες είναι και οι Ντελίμπαλτα (11 συμμετοχές / 2 τέρματα), Οζγκιούρ Ιλερί (10 συμμετοχές)

Για την Κόνιασπορ το "συρτάκι" σταμάτησε στο παιχνίδι με την Ελάζιγσπορ όπου ηττήθηκε εντός με 2-3.

Η ομάδα το Οκάν Μπουρούκ προηγήθηκε στο 9ο λεπτό και στο 45+2 ήρθε και το 0-2 από χτύπημα πέναλτι. Στην επανάληψη η Κόνιασπορ αντέδρασε και στο 67 και 73 ισοφάρισε σε 2-2 όμως στο 89 ο Τέλλο είπε τον τελευταίο λόγο κάνοντας το 2-3.

Μετά τον αγώνα ο Μεσούτ Μπακάλ δήλωσε πως παίρνει όλη την ευθύνη ήττας αυτός και πως οι αλλαγές δεν απέδωσαν οπότε θα κοιτάξουν μπροστά.

Από τους παίκτες ο Hleb δήλωσε πως δεν ήταν η μέρα τους και θα κοιτάξουν να επανορθώσουν.

Στα αγωνιστικά τώρα Χασάν Καμπζέ (16 συμμετοχές / 5 τέρματα) είναι αμφίβολος ενώ Αλί Τουράν (12 συμμετοχές) θα είναι εκτός.

Δύσκολη αναμέτρηση στην Άγκυρα με τις δυο ομάδες να προέρχονται από ήττες και παράπονα από διαιτητές. Περιμένω να είναι ισορροπημένο παιχνίδι και θα πάω με την ισοπαλία στο πρώτο ημίχρονο