Κατηγορία: Soccer - Turkey Turkey Super League
Bookmaker: 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
Απόδοση: 1.70
Αποτέλεσμα: 1-5
Κέρδος: +2.8 (Won)

Σε κρίσιμη στροφή η Φενέρμπαχτσε όπου αντιμετωπίζει την Ρίζεσπορ εκτός και αν θέλει να παραμείνει σε τροχιά τίτλου πρέπει να κερδίσει.

Έχει πιάσει απίστευτο σερί η Ρίζεσπορ πριν την διακοπή και με 5 αγώνες αήττητη έχοντας 3 νίκες και 2 ισοπαλίες είναι σε άνετα βαθμολογική θέση για την ώρα από τις θέσεις που οδηγούν στον υποβιβασμό.

Στην έδρα της Έρτζιγιεσπορ ήταν η τελευταία νίκη όπου κέρδισε με 3-0 με τέρματα των Leonard Kweuke, στο 20ο λεπτό του Ludovic Obraniak από το σημείο του πέναλτι στο 29 και στο 80 ο Sercan Kaya έκανε το 0-3. Από το 27 η Έρτζιγιεσπορ αγωνιζόταν με 10 παίκτες.

Χωρίς ήττα στα τελευταία 5 παιχνίδια 13/25 Over 2.5 16/25 2-3 Goal

Δεύτερη ευκαιρία παρουσιάζεται για την Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι αυτήν την φορά απέναντι στην Ρίζεσπορ πάλι εκτός έδρας. Η πρώτη ήταν μετά από νίκη απέναντι στην Γαλατασαραϊ όπου κέρδισε 1-0 και μετά έχασε στην έδρα της Γκεντζλέρμπιρλιγι. Τώρα κέρδισε την Μπεσίκτας με 1-0.

Στο ντέρμπι με την Μπεσίκτας έγιναν πολλά και διάφορα για άλλη μια φορά. Το σημαντικότερο από αυτά ήταν αυτό που έγινε με τον Εμενίκε. Ο επιθετικός της Φενέρ είναι στόχος των οπαδών εδώ και βδομάδες λόγο της απόδοσης του στο γήπεδο τον γιοχάρουν σε κάθε παιχνίδι για τις ευκαιρίες που χάνει και τις πάσες που δεν δίνει την ώρα που πρέπει να δώσει έτσι και στο παιχνίδι με την Μπεσίκτας έχασε ένα ασύληπτο τετ α τετ και αυτό έφτανε, οι οπαδοί ξεκίνησα να φωνάζουν το όνομα του Μουσά Σο και να γιουχάρουν τον Εμενίκε, δεν άντεξε αυτός και ζήτησε αλλαγή μάλιστα πήγε προς τον πάγκο έβγαλε και την φανέλα για να τον συγκρατήσουν με το ζόρι, μέσα σε όλα αυτά είχαμε και τον Εμρέ Μπελέζογλου να λογομαχεί με τον Μπίλιτς και να κάνει επίδειξη των αγγλικών του λέγοντας στον προπονητή της Μπεσίκτας (έχουν προηγούμενα) fuck off. Τελικά ο Εμενίκε έμεινε μέχρι το ημίχρονο στο γήπεδο και στο ημίχρονο έφυγε όχι μόνο αλλαγή αλλά και από το γήπεδο ενώ και ο Εμρέ συνέχισε.

Ο ρέφερι τι έκανε για όλα αυτά? Τίποτα, κανονικά έπρεπε να αποβάλει τον Εμρέ, να αποβάλει των Εμενίκε γιατί έβγαλε την μπλούζα (κίτρινη), μπήκε στον αγωνιστικό χώρο ξανά χωρίς άδεια διαιτητή (δεύτερη κίτρινη) αλλά άντε να το κάνεις στο τέλος να την πληρώσεις εσύ.

Βέβαια η Μπεσίκτας μετά από όλα αυτά έκανε ένσταση για παραβίαση κανονισμού και επανάληψη του αγώνα, που μέχρι χθες οι παίκτες της στον αγωνιστικό χώρο κάνουν κινήσεις fair play, ναι αυτά τα ξεχάσανε και έψαξαν το δίκιο τους αφού έχασαν τον αγώνα.

Αφού είπαμε τα απέξω να συνεχίσουμε για τον αγώνα η Μπεσίκτας είχε ευκαιρίες στο γήπεδο αλλά δεν τις αξιοποίησε μάλιστα έχασε και τον τερματοφύλακα της Τολγκά και συνέχισε ο τρίτος τερματοφύλακας της ομάδας μιας και ο δεύτερος είναι τραυματίας και τελικά στο 91 ενώ όλα έδειχναν πως το παιχνίδι θα τελειώσει ισόπαλο ο Σο είχε διαφορετική άποψη και με μονοκόματο σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-0 και την Φενέρ να ελπίζει ακόμα.

Το ντέρμπι της βγήκε ξινό βέβαια αφού μέσα στον αγώνα έχασε τους Μεϊρέλες και Κάιτ.

Για τον αγώνα με τη Ρίζεσπορ 4 απουσίες έχει λόγο τραυματισμών τους Μεϊρέλες, Κάιτ, Ντιέγκο, Εγκεμέν

Η διακοπή έκανε καλό στην Φενέρ, ο Εμενίκε ηρέμησε έχοντας πάει και 2 μέρες στην Αγγλία, οι παίκτες προετοιμάστηκαν καλά και όλα δείχνουν να κυλούν ομαλά. Τώρα σε περίπτωση που έχουμε τα ίδια με τον Εμενίκε τι θα συμβεί? Ελπίζω τίποτα.

Δεύτερη ευκαιρία για την Φενέρ μετά από ντέρμπι, η Ρίζεσπορ σε φόρμα αλλά βαθμολογικά για την ώρα άνετη, με τις Μπεσίκτας και Γαλατά να έχουν κάπως δύσκολο πρόγραμμα μιας και θα παίξουν με Τράμπζονσπορ αλλά και μεταξύ τους πρωτελευταία αγωνιστική η Φενέρ θα κοιτάξει να καθαρίσει με κάθε τρόπο. Πιστεύω αυτήν την φορά δεν θα σκοντάψει και θα πάρει το διπλό

Μετράει 13/25 Under 2.5 και 13/25 2-3 Goal