ΑΕΚ - Βελέζ Μόσταρ: Στο ΟΑΚΑ τελειώνει το αήττητο σερί 22 αγώνων για τους Βόσνιους

από / ΔΕΛΤΙΑ ΤΥΠΟΥ / Πέμπτη, 29 Ιουλίου 2021 15:41

Πρόκριση ώρα μηδέν για την ΑΕΚ! Η ομάδα του Βλάνταν Μιλόγεβιτς υποδέχεται την Βελέζ Μόσταρ στο ΟΑΚΑ και ο στόχος της είναι ξεκάθαρος: να ανατρέψει την ήττα με 2-1 της πρώτης αναμέτρησης και να πάρει το εισιτήριο για την επόμενη φάση. Οι νεοαποκτηθέντες και συνάμα παλιοί γνώριμοι Βράνιες και Αραούχο είναι έτοιμοι για να πάρουν θέση στο βασικό σχήμα, κάτι που ισχύει και για τον χαφ/στόπερ Λε Ταλέκ. Η ρεβάνς δεν θα είναι εύκολη, όμως η νίκη είναι μονόδρομος για να επιτευχθεί ο στόχος της εισόδου στους ομίλους του Europa Conference League.

Η Βελέζ δεν έχει τη δυναμική της ΑΕΚ ωστόσο δεν μπορεί να θεωρηθεί αμελητέα ποσότητα, τουλάχιστον στην παρούσα φάση. Με τη νίκη τους στο πρώτο ματς, οι Βόσνιοι έφτασαν τις επτά σερί στα ισάριθμα τελευταία παιχνίδια τους. Τη στιγμή μάλιστα όπου αγνοούν την ήττα σε επίσημο ματς από τις 14 του περασμένου Νοέμβρη, όταν έχασαν με σκορ 0-1 από την Μπρίγιεκ σε παιχνίδι Κυπέλλου! Ο Σαμίρ Ράντοβατς, κεντρικός μέσος που είχε ένα πέρασμα από τον ΠΑΣ Γιάννινα το 2019, αναμένεται να τεθεί ξανά στη διάθεση του Φέντγια Ντούντιτς προσφέροντας μια έξτρα λύση στον άξονα της μεσαίας γραμμής.

AEK-Βελέζ & Άρης-Αστάνα με MatchCombo & στο Live της Stoiximan!

Για να φέρει το παιχνίδι γρήγορα στα μέτρα της, η ΑΕΚ ξέρει πως οφείλει να επιβάλλει τον ρυθμό της. Να αποφύγει τα εύκολα λάθη που θα τη βάλουν σε κίνδυνο και πάρει προβάδισμα όσο το δυνατόν γρηγορότερα. Η αλήθεια είναι πως υπάρχει δεδομένη διαφορά ποιότητας με την Βέλεζ και μπορεί να το πετύχει. Με τη συνδυαστική επιλογή 1 ημίχρονο/1 τελικό και under 3,5 γκολ να προσφέρεται σε απόδοση 3.45 στη Stoiximan.

Δεν θα παίξει με το χρόνο η ΑΕΚ και πρόθεση της είναι να πιέσει από την αρχή την άμυνα των φιλοξενούμενων, αναγκάζοντας τους να χάσουν μέτρα στο γήπεδο. Η μπάλα αναμένεται να ακουμπήσει αρκετά στα άκρα, προκειμένου να δημιουργηθούν υπεραριθμίες που θα φέρουν σε δύσκολη θέση την οπισθοφυλακή της Βελέζ. Που με τη σειρά της θα επιχειρήσει να απορροφήσει την ορμητικότητα των αντιπάλων της στα πρώτα λεπτά του αγώνα, ακόμη κι αν αναγκαστεί απλά να απομακρύνει τη μπάλα. Την πιθανότητα να κλείσει η ΑΕΚ το πρώτο ημίχρονο με over 3,5 κόρνερ συναντάμε στο 2.15 της Stoiximan.

AEK-Βελέζ & Άρης-Αστάνα: SuperLive με αγορές λεπτού για κόρνερ, οφσάιντ, κάρτα & γκολ στη Stoiximan!

Οι στημένες φάσεις μπορούν γενικότερα να παίξουν σημαντικό ρόλο στη συγκεκριμένη αναμέτρηση και η πίεση της ΑΕΚ μπορεί να φέρει όχι μόνο κόρνερ αλλά και κάμποσα φάουλ πέριξ της περιοχής των Βόσνιων. Ο Λιβάι Γκαρσία έχει δείξει ικανότητα στις εκτελέσεις με τη μπάλα στημένη και θα επιχειρήσει να εκμεταλλευτεί αυτή την παράμετρο εφόσον του δοθεί η ευκαιρία. Το σενάριο να σκοράρει ο 23χρονος κυνηγός με απευθείας φάουλ προσφέρεται σε απόδοση 30.00 στη Stoiximan.

Οι αποδόσεις ενδέχεται να υπόκεινται σε αλλαγές

Συγγραφέας

infobeto

infobeto

15 Μαρ 2024
Για λίγες ημέρες σε περιμένει μοναδικός διαγωνισμός με φανταστικά δώρα της Εθνικής Ομάδας Ποδοσφαίρου στο Pamestoixima.gr! Στις 21 Μαρτίου (19:45) η Εθνική Ποδοσφαίρου δίνει ένα κρίσιμο αγώνα στην ... Περισσότερα