Απόδοση: 1.86
Αποτέλεσμα: 0-1
Κέρδος: -5 (Lost)

Μπορούν να σκοράρουν αμφότερες...

Σε καλή φάση η Αλμερία που με το 2-2 στην έδρα της πρωτοπόρου Ουέσκα έμεινε για 3ο σερί αήττητη. Προηγήθηκε στο 5λεπτό με τον Σαλέρι, ισοφαρίστικε πριν το ημίχρονο με αυτογκόλ του Μορσίγιο, έμεινε πίσω στο ρκορ στις αρχές της επανάληψης με 2-1, όμως εκμεταλλευόμενη και την αριθμιτική υπεροχή που απέκτησε ένα 20λεπτο πριν το τέλος, κατάφερε να ισοφαρίσει με το 2ο γκολ του Σαλέρι στο 84. Έπειτα αγωνίστηκε και με 2ο παίχτη παραπάνο, όμως συμβιβάστηκε με την ισοπαλία. Σήμερα έχει εκ νέου δύσκολη αποστολή αφού φιλοξενεί την φορμαρισμένη και 2η στην βαθμολογία Βαγιεκάνο. Στην έδρα της τα πάει πολύ καλά όπου έχει μόλις μια ήττα στα 8 τελευταία (5-2-1), ενώ τα 4/5 τελευταία ματς της ομάδας ήταν όβερ.

Η Βαγιεκάνο συμβιβαστηκε και αυτή με ισοπαλία στην έδρα της Βαγιαδολίδ, σε ένα ματς με συνεχή ρυθμό και ένταση και εναλλαγή στην υπεροχή από τις δύο ομάδες και αρκετές φάσεις απέναντι στις 2 εστίες. Το τελικό σκορ όμως διαμορφώθηκε από 2 πέναλτι στην επανάληψη, ενω το τελευταίο 20λεπτο αγωνίστηκε με παίχτη λιγότερο και αρκέστηκε σε παθητικό ρόλο. Έτσι παρέμεινε για 8ο ματς αήττητη, στο -5 από την κορυφή και στο +2 από την 3η θέση. Σήμερα πάει με προβλήματα στην άμυνα αφού θα λείψουν οι βασικοί στόπερ Βελάσκες και Αμάγια. Διαθέτει μια από της πιο ποιοτικές επιθετικές γραμμές και συνάμα την πιο παραγωγική στο φετινό πρωτάθλημα. Οι τελευταίες 7/8 εξόδους της ήταν GG.

Με καλή ψυχολογία η Αλμερία μπορεί να βρει γκολ απέναντι στην ελλειπή άμυνα της Βαγιεκάνο, ενώ το ίδιο μπορεί να πράξει και η φιλοξενούμενη με την ποιότητα και την αποτελεσματικότητα που διαθέτει μπροστά. Επιλογή το GG σε απόδοση 1,86 στην Winmasters.