Κατηγορία: Soccer - Colombia Primera A: Apertura

Γήπεδο/Σττάδιο: Pascual Guerrero (38.648) (Κάλι)

Απόσταση 595 χλμ.

Ώρα έναρξης: 03:40

Αμέρικα ντε Κάλι (Θέση 8η Ν.4-Ι.5-Η.2 Τέρμ.10-7)

Γνώρισαν την 2η φετινή τους ήττα στο πρωτάθλημα και 2η σερί! Αυτή την φορά ηττήθηκαν με 0-1 εντός έδρας από την Περείρα. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση ήρθε από πέναλτι εις βάρος της στο 34`. Βρίσκονται στην 8η θέση και αν δεν θέλουν να βρεθούν εκτός 8άδας θα πρέπει άμεσα να βελτιωθούν κυρίως επιθετικά. Ανασταλτικά είναι πολύ δυνατοί, αλλά μπροστά είναι τρομερά άστοχοι. Βέβαια απόψε θα δώσουν το 2ο σερί ματς, μέσα στο σπίτι τους και θα θέλουν να σβήσουν άμεσα το στραβοπάτημα τους. Απών ο καλός Torres M.(A.19συμ/2γκολ).

Πατριόταζ (Θέση 18η Ν.2-Ι.3-Η.6 Τέρμ.12-15)

Στο τελευταίο τους παιχνίδι παρουσίασαν δύο(2) διαφορετικά πρόσωπα και ίσως το τελικό 1-1 να είναι δίκαιο απέναντι στην Ντεπ. Τόλιμα. Στο 1ο μέρος ήταν πολύ καλοί και δίκαια προηγήθηκαν με 1-0 με γκολ στο τέλος του ημιχρόνου (45+). Στην επανάληψη όμως ήταν πολύ κακοί και ευτυχώς που δέχτηκαν μόλις ένα(1) γκολ στο 77`. Έφτασαν έτσι τα πέντε σερί ματς άνευ νίκης και πλέον παλεύουν μόνο για την ειδική βαθμολογία. Εκτός έδρας είναι ανύπαρκτοι έχοντας το 2ο χειρότερο ρεκόρ στο πρωτάθλημα (0-1-4, 5-10γκολ). Πλήρης αποστολή.

Η Αμέρικα θέλει να αξιοποιήσει την έδρα της όμως ζορίζεται επιθετικά αρκετά. Η Πατριόταζ είναι ανύπαρκτη εκτός έδρας και δεν μπορεί να κοντράρει τις καλές ομάδες. Θεωρώ ότι η γηπεδούχοι θα νικήσουν αλλά το σκορ δεν θα ξεφύγει. Άσσος & Under3.5.

W W W L L L L L L L

Οι προτάσεις μου αφορούν αγώνες ποδοσφαίρου και συγκεκριμένα από τον χώρο της Λ.Αμερικής και την Ν.Κορέα.

Επίσης προτάσεις δίνονται και για το άθλημα του Χόκεϊ επί πάγου.

Και όπως έχω πει πάντα το καλύτερο bet είναι το live-bet!!