Bookmaker: 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
Μονάδες: 4/10
Απόδοση: 1.85
Αποτέλεσμα: 1-3
Κέρδος: +3.4 (Won)

Η Τράμπζονσπορ που θέλει να ξεχάσει την ισοπαλία με την Γαλατασαραϊ δοκιμάζεται στην έδρα της Αντάλιασπορ.

Όχι και το καλύτερο ντεμπούτο σε εκτός έδρας παιχνίδι για τον προπονητή Τόμας αφού ηττήθηκε στην Μπασάκσεχιρ εκτός με 2-0 ενώ στο εντός έδρας ντεμπούτο του έμεινε ισόπαλη 1-1 με την Γκαζιάντεπ Μπελεντιέ

Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε ένα κλειστό παιχνίδι με όχι πολλές φάσεις, στην επανάληψη η άμυνα δεν κατάφερε να σταματήσει τον Κλισί ο οποίος στο σε 2 λεπτά πρώτο στο 60 και μετά στο 63 τιμώρησε την Αντάλιασπορ.

Ένα γκολ σύμφωνα με τον Τόμας πιστεύει θα άλλαζε τα πράγματα αλλά ελπίζει για την συνέχεια και πως θα ανεβεί η ομάδα (έχει υπογράψει για 2.5 χρόνια).

Μεσοβδόμαδα κέρδισε την Εγιούπσπορ για το Κύπελλο με 3-0 εκτός ομάδα υποδεέστερης κατηγορίας κάτι που όπως τόνισε και ο προπονητής Τόμας θα βοηθήσει την ομάδα για την συνέχεια.

Η πολύ σιγουριά φαίνεται πως έφαγε τους παίκτες της Τραμπζονσπορ στο ντέρμπι με την Γαλατασαραϊ με αποτέλεσμα μια αναμέτρηση που έπρεπε να κερδίσουν άφησαν 2 βαθμούς μένοντας με το 1-1. Αυτή ήταν και η πρώτη απώλεια του προπονητή Καράμαν στα ντέρμπι.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς όπου και προηγήθηκε με τον στο δεύτερο ημίχρονο με τον Σέρλοθ όμως δεν κατάφερε να κρατήσει το σκορ και στο 90 λεπτό δέχθηκε την ισοφάριση. Αυτή ήταν και η 5η αναμέτρηση που προηγείται και δεν μπορεί να κρατήσει το σκορ. Σε αυτές τις αναμετρήσεις έχασε 11 βαθμούς έχοντας πάρει 4 ισοπαλίες και 1 ήττα.

Μεσοβδόμαδα στο Κύπελλο κέρδισε την Άλταϊ με σκορ 2-1, η ενδεκάδα που παρέταξε ο Καράμαν είχε αρκετούς βασικούς παίκτες που η αλήθεια είναι τέτοια ενδεκάδα δεν έβγαλε ούτε με την Χετάφε.

Σαν ρόστερ είναι ποιο ποιοτική η Τράμπζονσπορ και αυτό φαίνεται η Αντάλιασπορ ψάχνει ακόμα τα πατήματα της. Θα πάρουμε την νίκη της Τράμπζονσπορ σε Ασιάτικο όμως 0 οπότε σε περίπτωση ισοπαλίας θα έχουμε επιστροφή