Αποτέλεσμα: 1-0
Κέρδος: +5.61 (Won)

Γήπεδο: Μινεράο (Μπέλο Οριζόντε)

Ατλέτικο Μινέιρο (Θέση9η Ν.1-Ι.0-Η.1 Τέρμ.2-2)

Μετά την ψυχρολουσία που έπαθε την 1η αγωνιστική εντός έδρας, επέστρεψε στις νίκες κερδίζοντας δίκαια την Σπόρτ Ρεσίφε 0-1 εκτός έδρας, πάλι με σκόρερ τον Χούλκ(Ε.2συμ./2γκολ) από το 1ο μέρος. Η εικόνα που έχει δείξει αυτές τις δύο(2) πρώτες αγωνιστικές είναι η εξής: Τρομερή ενέργεια και πίεση από τα πρώτα λεπτά, καθίζηση στο δεύτερο μέρος. Ίσως να φταίει η προετοιμασία, ίσως να μην είναι συγκεντρωμένοι, πάντως είναι κρίμα να κάνει τόσα καλά πρώτα ημίχρονα και να τα θαλασσώνει στην επανάληψη. Απουσίες φυσικά και έχει καθώς θα απουσιάζουν με τις Εθνικές του οι J. Alonso(Α.1συμ.), Arana G.(Α.1συμ), A. Franco(Μ.), J. Savarino(Μ.1συμ.), E. Vargas(Ε.1συμ.), ενώ οι Rafael(Τ.) και Keno(E.) δεν θα αγωνιστούν λόγο τραυματισμού.

Σάο Πάολο (Θέση15η Ν.0-Ι.1-Η.1 Τέρμ. 0-2)

Διέλυσε την Εσπόρτε για το Κύπελλο 9-1 εντός έδρας, θέλοντας να γλυκάνει τους οπαδούς της, μετά από τρία(3) ανεπιτυχή αποτελέσματα. Στο τελευταίο ματς εκτός έδρας ηττήθηκε δίκαια από την Ατλ. Γκοϊανένσε μένοντας ξανά στο μηδέν (0) μπροστά. Η εικόνα της αυτό το διάστημα δεν είναι καλή. Σε όλα τα ματς που έδωσε δέχτηκε γκολ στο 1ο μέρος, ενώ την 1η αγωνιστική στο 0-0 πρέπει να νιώθει τυχερή καθώς η Φλουμινένσε έχασε πέναλτι στο 1ο μέρος! Γενικά φαίνεται να αργεί να «πάρει μπρος» στα παιχνίδια της και πολλές φορές κυνηγάει να ανατρέψει την κατάσταση όχι με επιτυχία πάντα. Απουσίες θα έχει και αυτή καθώς οι Dani Alves(Α.), Luan(Μ.) και M. Benítez(Ε.) είναι τραυματίες.

Δύσκολο ματς. Αν όμως δεί κάποιος την εικόνα των δύο(2) ομάδων, θα δεί ότι λειτουργούν αντιστρόφως ανάλογα. Η μην γηπεδούχοι ξεκινάνε καλά οι δε φιλοξενούμενοι ξυπνά στο 2ο μέρος. Με αυτό το σκεπτικό θα πάω στον άσσο ημίχρονο.

W W W L L L L L L L

Οι προτάσεις μου αφορούν αγώνες ποδοσφαίρου και συγκεκριμένα από τον χώρο της Λ.Αμερικής και την Ν.Κορέα.

Επίσης προτάσεις δίνονται και για το άθλημα του Χόκεϊ επί πάγου.

Και όπως έχω πει πάντα το καλύτερο bet είναι το live-bet!!