Γήπεδο/Στάδιο: Rogers Arena(18.910) (Βανκούβερ)

Δυτική Περιφέρεια

Vancouver Canucks

(Θέση 4η Ν.13-ΝΠ.1-ΗΠ.1-Η.7 Τέρμ.88-56)

Πρέπει να αρχίσουν να βρίσκουν ρυθμό και σταθερότητα , αν θέλουν να ελπίζουν σε καλή θέση και είσοδο στα play – o. Το τελευταίο διάστημα εναλλάσσονται από νίκη σε ήττα. Στα πέντε (5) τελευταία είναι: Η-Ν-Η-Ν-Η όπου έχασαν με 4-3 από τους Σαν Χοσέ Σάρκς. Μάλιστα μόλις σε ένα(1) από αυτά τα ματς ξεπέρασαν τα τρία(3) γκολ ενεργητικό. Εντυπωσιακή η τετράδα των Pettersson E.(8γκ/21ασ), Miller J.T.(E.13γκ/20ασ), Hughes Q.(A.8γκ/25ασ) & Boeser B.(E.15γκ/9ασ). Είναι η ομάδα με υψηλό μ.ο. γκολ στα παιχνίδια τους (6.5) και εντός έδρας μετράει 7/9 Over4.5!

Απουσίες:

Soucy C.(Α.13συμ/2γκ/3ασ),

Suter P.(Ε.15συμ/4γκ).

Anaheim Ducks

(Θέση 12η Ν.6-ΝΠ.3-ΗΠ.0-Η.12 Τερμ.58-73)

Οι «Πάπιες» φαίνεται ξεκάθαρα αυτή τη περίοδο ότι είναι «ξεπουπουλιασμένες». Διαλύθηκαν εκτός έδρας από τους Έντμονττον Όιλερς με 8-2 και έτσι έφτασαν τις έξι(6) σερί ήττες. Έξι(6) και κανείς δεν ξέρει που θα φτάσουν αν συνεχίσουν να παίζουν τόσο χάλια. Ο μ.ο. γκολ τους είναι στο 6.1, αλλά εκτός έδρας ανεβαίνει κατά πολύ και φτάνει στο 6.8. Μάλιστα έχουν φέρει 7/9 Over4.5

Απουσίες:

Gudas R.(A.21συ/4γκ/3ασ),

Drysdale J.(A.2συμ/2ασ)

Zegras Τ.(Ε.12συμ/1γκ/1ασ).

Οι γηπεδούχοι εντός έδρας είναι πολύ πιο αποτελεσματικοί και θέλουν να βρουν μία σταθερότητα αρχής γενομένης από απόψε. Εξάλλου και βάση μοτίβου έρχεται  νίκη απόψε! Επίσης βάση πρόσφατης παράδοσης τα παιχνίδια τους έχουν γκολ στο συγκεκριμένο γήπεδο (4/6 ήρθαν Over6.5. Σε μια πανδαισία από γκολ, πιστεύω ότι ένας παίχτης που θα παίξει απόψε τουλάχιστον 12`-15` και κάνει πολύ αθόρυβη χρονιά για τους μπουκ, είναι ο Nils Hoglander (Ε.). Ο συγκεκριμένος παίχτης 9/20 παιχνίδια του σημειώνει πόντο. (Αν εξαιρέσει κανείς μία περίοδο στις αρχές της χρονιάς που είχε κάποια σερί ματς χωρίς πόντο(το οποίο ήταν και λογικό για τον συγκεκριμένο) τότε το ποσοστό του ανεβαίνει και άλλο στην παραγωγικότητα. Πάμε λοιπόν σε ένα Bet Builer: 1 & Over4.5 & Hoglander N. Over.0.5 point.

Απόδοση: 5.20
Bookmaker: 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
Αποτέλεσμα: 3-1 & No
Κέρδος: -4 (Lost)
W W W L L L L L L L

Οι προτάσεις μου αφορούν αγώνες ποδοσφαίρου και συγκεκριμένα από τον χώρο της Λ.Αμερικής και την Ν.Κορέα.

Επίσης προτάσεις δίνονται και για το άθλημα του Χόκεϊ επί πάγου.

Και όπως έχω πει πάντα το καλύτερο bet είναι το live-bet!!