• 21:30

Germany Bayer Leverkusen - Wolfsburg

Κυριακή, 24 Μαϊος 2020 22:57

Για την 28η αγωνιστική του πρωταθλήματος Γερμανίας η Μπάγιερ Λεβερκούζεν θα φιλοξενήσει την Βόλφσμπουργκ.

Μόνο επηρεασμένη δεν δείχνει η Λεβερκούζεν από την αποχή 2 μηνών από την αγωνιστική δράση. Στο ντέρμπι τετράδας κόντρα στην Γκλάντμπαχ επιβλήθηκε με 3-1, ύστερα από πολύ καλή εμφάνιση και έκανε ένα ακόμα βήμα για την εξασφάλιση συμμετοχής στους ομίλους το επόμενου Champions League. Μόλις στο 7΄άνοιξε το σκορ, ήλεγχε στην συνέχεια τον ρυθμό της αναμέτρησης και παρά την ισοφάριση που δέχτηκε στο ξεκίνημα της επανάληψης βρήκε τρόπο να πετύχει 2 ακόμα τέρματα και να πάρει το πολύτιμο τρίποντο. Με αυτή την νίκη έφτασε τους 53 βαθμούς και βρίσκεται στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Εμβόλιμη αγωνιστική στην Bundesliga με 0% γκανιότα! *Οροι&προϋποθέσεις |21+

Είχε εξαρχής δύσκολο έργο κόντρα στην Ντόρτμουντ και αυτό φάνηκε και μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Ήττα με 2-0 για την Βόλφσμπουργκ αφού δεν μπόρεσε ποτέ να φανεί απειλητική επιθετικά, πέρα από την φάση του δοκαριού στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, και με την κατοχή της μπάλας συντριπτικά υπέρ της Μπορούσιας ήταν λογικό να μην αντέξει αμυντικά. Δέχθηκε ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο και μοιραία δεν πήρε κάτι από το ματς στην προσπάθεια της για εξασφάλιση ευρωπαϊκού εισιτηρίου. Το τέλος της 27η ημέρας την βρίσκει πάντως μέσα στον στόχος της καθώς είναι στην 6η θέση με 39 βαθμούς.

Εντυπωσιακή η Λεβερκούζεν από την αρχή της χρονιάς, δεν καταλαβαίνει ούτε από έδρες ούτε από αποχή 2 μηνών. Έχοντας μεγάλη ποιότητα από την μέση και μπροστά σκοράρει με μεγάλη ευκολία ενώ εντός χάνει δύσκολα βαθμούς. Η Βόλφσμπουργκ από την άλλη κινείται στην μετριότητα αδυνατώντας να κοντράρει ομάδες της πρώτης πεντάδας. Οι γηπεδούχοι έχουν τον πρώτο λόγο για την νίκη σε μια αναμέτρηση που το στυλ των ομάδων μπορεί να προσφέρει και πολλά γκολ.

Πρόταση: Μπάγερν Λεβερκούζεν – Βόλφσμπουργκ 1 & OVER 2,5 με απόδοση 2.35 της Winmasters

Αγώνας: Bayer Leverkusen - Wolfsburg
Κατηγορία: Germany Bundesliga
Ημερομηνία: Τρίτη, 26 Μαϊος 2020 21:30
Σημείο: 1 & Over2.5