• Σεπ 2018
  • 19:30

England Blackburn Rovers - Aston Villa

Σάββατο, 15 Σεπτεμβρίου 2018 14:49

Για το πρωτάθλημα της Championship και την 7η αγωνιστική η Μπλακμπερν θα φιλοξενήσει την Άστον Βίλα .

Κάποια στιγμή θα έχανε…. και αυτό έγινε την προηγούμενη αγωνιστική στην έδρα της Μπρίστολ Σίτυ με 4-1. Αν και ήταν αυτή που άνοιξε πρώτη το σκορ με γκολ στο 13΄ αλλά στο 38΄δέχτηκε το 1-1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Πολύ κακή στο δεύτερο μέρος, αγνώριστη και με πολλά λάθη δέχτηκε άλλα 3 τέρματα για να έρθει το τελικό 4-1. Βρίσκεται στην 13η θέση της βαθμολογίας με 9 βαθμούς να επανέλθει στα θετικά αποτελέσματα.

Από ήττα προέρχεται και η Άστον Βίλα και μάλιστα με το ίδιο σκορ με την σημερινή αντίπαλο της. Μετά από 3 συνεχόμενες ισοπαλίες που την απομάκρυναν από τις πρώτες θέσεις πήγε να παίξει στην έδρα της Σέφιλντ Γιουνάϊτεντ για την νίκη αλλά γνώρισε την συντριβή με 4-1. Πολύ κακό πρώτο ημίχρονο, στο ημίωρο έχανε 2-0, στο 41΄δέχεται και τρίτο γκολ και σαν μην έφτανε αυτό δέχεται και τέταρτο γκολ στο ξεκίνημα της επανάληψης και εκεί φυσικά τελείωσαν όλα. Στο 61΄απλά πέτυχε το γκολ της τιμής χωρίς στην συνέχεια να μπορέσει να απειλήσει ξανά. Έτσι παρέμεινε στους 9 βαθμούς και στην 12η θέση παρά το καλό ξεκίνημα της στο πρωτάθλημα.

Και οι δύο ομάδες μπήκαν στην διακοπή των πρωταθλημάτων με πολύ βαριές ήττες και άσχημες εμφανίσεις. Η διαφορά τους είναι στην φιλοσοφία των πραγμάτων καθώς οι γηπεδούχοι έχουν ηρεμία αντίθετα με την Βίλα που υπάρχει πίεση για αποτελέσματα και στο τέλος την άνοδο. Επιθετικά είναι και οι δύο καλές, αντίθετα στην άμυνα έχουν τα θέματα τους και δέχονται εύκολα γκολ. Θα ποντάρω στο OVER 2,5.

Αγώνας: Blackburn Rovers - Aston Villa
Κατηγορία: England Championship
Ημερομηνία: Σάββατο, 15 Σεπτεμβρίου 2018 19:30
Σημείο: Over 2.5