Απόδοση: 2.02
Αποτέλεσμα: 3-1
Κέρδος: +5.1 (Won)

Ανοίγει απόψε η αυλαία της 3ης αγωνιστικής με την Μπορούσια Ντόρτμουντ να υποδέχεται την Άιντραχτ Φρανκφούρτης.

Από ισοπαλία 0-0 στο Αννόβερο προέρχεται η Μπορούσια σε ένα ματς που στάθηκε άτυχη καθώς είδε 2 φορές την μπάλα να σταματάει στα αντίπαλα δοκάρια. Αμυντικά ήταν πολύ σταθερή και δεν άφησε τους γηπεδούχους να κάνουν μεγάλες φάσεις. Έτσι μετά το εντυπωσιακό 4-1 επί της Λειψίας στην πρεμιέρα δεν μπόρεσε να διπλασιάσει τις νίκες της. Σήμερα αναμένεται και αλλαγή συστήματος καθώς διαπιστώθηκε πως με το 4-2-3-1 κόντρα σε ομάδες που παίζουν κλειστά θα είναι δύσκολο να τις διασπάσει οπότε θα δοκιμάσει το 4-3-3.

Η Άιντραχτ υποδέχτηκε την Βέρντερ Βρέμης την προηγούμενη αγωνιστική και ηττήθηκε με 2-1. Όλα ανάποδα τις πήγαν στο πρώτο μέρος καθώς και έμεινε πίσω στο σκορ στο 20΄και λίγα λεπτά αργότερα έμεινε και με παίχτη λιγότερο. Ανέβασε στροφές στο δεύτερο μέρος, πίεσε την αντίπαλο της και έφτασε στην ισοφάριση στο 54΄ αλλά στο τελευταίο εικοσάλεπτο άρχισε να βγαίνει η κούραση, το εκμεταλλεύτηκε η Βέρντερ και με γκολ στις καθυστερήσεις πήρε τους 3 βαθμούς. Έτσι με αυτή την ήττα πήγε στράφι η νίκη που έκανε την πρώτη αγωνιστική στην έδρα της Φράιμπουργκ με 2-0.

Μεγάλο φαβορί η Μπορούσια με έναν αντίπαλο που έχει μόνο ήττες στα τελευταία 7 ματς που την φιλοξένησε στην έδρα της. Οι γηπεδούχοι μετά και την απώλεια στο Αννόβερο θα θέλουν σήμερα να διασκεδάσουν τις εντυπώσεις και περιμένω να τα καταφέρουν. Θεωρώ πως θα κερδίσουν εύκολα και θα το συνδυάσω και με τα πολλά γκολ. 1 & OVER 2,5.