• Μαρ 2019
  • 22:00

CHL Borussia Dortmund - Tottenham Hotspur

Τρίτη, 05 Μαρτίου 2019 17:11

Αγώνας ρεβάνς για την φάση των 16 ανάμεσα στην Ντόρτμουντ και την Τότεναμ. Σε ισχύ το εκτός έδρας γκολ, σε περίπτωση νίκης των γηπεδούχων με 3-0 θα ακολουθήσει παράταση και αν χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

Η Ντόρτμουντ ψάχνει την μεγάλη ανατροπή για την πρόκριση μετά την ήττα της στο πρώτο ματς με 3-0. Πλήρωσε την πολύ κακή εμφάνιση στο δεύτερο μέρος, διάστημα στο οποίο δέχθηκε όλα τα γκολ της συνάντησης, με τα 2 μάλιστα στο τελευταίο δεκάλεπτο. Είναι φανερό πως το τελευταίο διάστημα δεν είναι σε καλή κατάσταση, με χαρακτηριστικό πως στα πρόσφατα 7 ματς σε όλες της διοργανώσεις μετράει μόλις μια νίκη. Από ήττα προέρχεται και στο Γερμανικό πρωτάθλημα καθώς ηττήθηκε από την Άουγκσμπουργκ με 2-1 και είδε την Μπάγερν Μονάχου να την πιάνει στην βαθμολογία στην μάχη για τον τίτλο.

Η Τότεναμ μετά το επιβλητικό 3-0 στο πρώτο ματς έχει τον πρώτο λόγο για την πρόκριση στα προημιτελικά της διοργάνωσης. Πλέον της αρκεί είτε να σκοράρει έστω μια φορά είτε να αποφύγει στην ουσία μια συντριβή για να πετύχει τον στόχο της. Το τελευταίο διάστημα δεν έχει ανάλογα αποτελέσματα στην εγχώριο πρωτάθλημα . Στα τελευταία 3 ματς δεν έχει καταφέρει να πάρει νίκη, με τελευταίο αντίπαλο την Άρσεναλ στο τοπικό ντέρμπι. Μετά από ένα ενδιαφέρον παιχνίδι έμεινε στην ισοπαλία 1-1 , ισοφαρίζοντας στο 74΄ το 1-0 του πρώτου ημιχρόνου. Παραμένει πάντως μέσα στην πρώτη τετράδα της βαθμολογίας με 61 βαθμούς και διεκδικεί με αξιώσεις συμμετοχή και στο προσεχές Champions League.

Η Ντόρτμουντ θα μπει από την αρχή δυνατά για να σκοράρει και να κάνει το ματς ροντέο. Η Τότεναμ από την άλλη ξέρει πως μπορεί να περάσει και με ήττα αλλά θα έχει τις ευκαιρίες της στην ευάλωτη άμυνα των Γερμανών. Η Μπορούσια έχει τον πρώτο λόγο για την νίκη αλλά το ανοιχτό παιχνίδι μπορεί να μας δώσει και γκολ στο ματς.

Πρόταση : Ντόρτμουντ – Τότεναμ 1 & OVER 2,5 με απόδοση 2.90 στην Goalbet.

Αγώνας: Borussia Dortmund - Tottenham Hotspur
Κατηγορία: CHL CL
Ημερομηνία: Τρίτη, 05 Μαρτίου 2019 22:00
Σημείο: 1 & Over2.5