• 20:30

Italy Brescia - Roma

Σάββατο, 11 Ιουλίου 2020 12:49

Για την 32η αγωνιστική του Ιταλικού πρωταθλήματος η Μπρέσια υποδέχεται την Ρόμα

Η Μπρέσια πήγε να κάνει την έκπληξη στην έδρα της Τορίνο μεσοβδόμαδα αλλά άντεξε μόνο για ένα ημίχρονο. Προηγήθηκε στο 21΄ και πήγε στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ αλλά στην επανάληψη κατέρρευσε και δεχόμενη 3 τέρματα ηττήθηκε με 3-1. Έτσι παρέμεινε στους 21 βαθμούς και στην 18η θέση της βαθμολογίας, στο μείον 7 από την γραμμή σωτηρίας και πλέον αναζητά μια μεγάλη υπέρβαση για να παραμείνει στην κατηγορία.

Serie A και La Liga παίζουν στο Pamestoixima.gr με Βoost Νίκης! *Οροι&προϋποθέσεις |21+

Επιστροφή στις νίκες για την Ρόμα, μετά από 3 συνεχόμενες ήττες, καθώς επικράτησε έστω και δύσκολα την Τετάρτη το βράδυ επί της Πάρμα εντός έδρας με 2-1. Έμεινε πίσω στο σκορ από το πρώτο δεκάλεπτο, στην συνέχεια πίεσε την αντίπαλο της και κατάφερε πριν πάνε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα. Στο δεύτερο μέρος ολοκλήρωσε την ανατροπή με το γκολ που πέτυχε στο 57΄ παίρνοντας το προβάδισμα το όποιο και κράτησε ως το τέλος. Με αυτή την νίκη η Ρόμα έφτασε τους 51 βαθμούς και στην 5η θέση , σε ισοβαθμία με την 6η Νάπολι, και κρατάει την τύχη στα χέρια της όσον αφορά την συμμετοχή της στο επόμενο Europa League.

Η Ρόμα είναι το φαβορί της αναμέτρησης καθώς υπερτερεί σε ποιότητα από την αντίπαλο της αλλά αμυντικά δεν εμπνέει καμία εμπιστοσύνη. Η Μπρέσια από την πλευρά της δύσκολα θα αποφύγει τον υποβιβασμό και είναι αναγκασμένη να αναζητήσει νίκες και εκτός προγράμματος. Περιμένω ματς με γρήγορο ρυθμό και πολλές φάσεις, επιλογή μου τα πολλά γκολ.

Πρόταση : Μπρέσια – Ρόμα  OVER 3,5 γκολ με απόδοση 2.25 της Interwetten

Αγώνας: Brescia - Roma
Κατηγορία: Italy Serie A
Ημερομηνία: Σάββατο, 11 Ιουλίου 2020 20:30
Σημείο: Over 3.5