• 18:00

England Burnley - Manchester United

Κυριακή, 02 Σεπτεμβρίου 2018 14:09

Για την 4η αγωνιστική της Premier League η Μπέρνλι υποδέχεται την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Μια ακόμα άσχημη εμφάνιση για την Μπέρνλι στο πρωτάθλημα. Ηττήθηκε στο Λονδίνο από την Φούλαμ με 4-2 και παραμένει χαμηλά στην βαθμολογία, συγκεκριμένα στην προτελευταία θέση με 1 βαθμό. Στο πρώτο μέρος ματς με πολλές φάσεις και γκολ. Έμεινε πίσω στο σκορ από τα πρώτα λεπτά και παρότι ισοφάρισε σχεδόν αμέσως αλλά σε διάστημα λίγων λεπτών δέχτηκε 2 τέρματα, μείωσε σε 3-2 λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου . Στο δεύτερο ίδιος ρυθμός, με τους γηπεδούχους να είναι καλύτεροι και να χάνουν πολλές ευκαιρίες και τελικά στο 83΄να κάνουν το 4-2 που ήταν και το τελικό σκορ. Μεσοβδόμαδα υποδέχτηκε τον Ολυμπιακό στην ρεβάνς του 3-1 της Αθήνας για τα play off του Europa League και με την ισοπαλία 1-1 έμεινε εκτός διοργάνωσης. Ίσως να της βγει σε καλό για να επικεντρωθεί ολοκληρωτικά στο πρωτάθλημα.

Η Μάντσεστερ έρχεται από μεγάλη εντός έδρας ήττα την Δευτέρα από την Τότεναμ με 3-0. Δεν ήταν τόσο κακή όσο δείχνει το τελικό σκορ, ειδικά στο πρώτο μέρος είχε ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ αλλά στο δεύτερο πλήρωσε τις τεράστιες αμυντικές της αδυναμίες. Δέχτηκε το πρώτο γκολ στο 50΄και μετά πελαγοδρομούσε! Αμέσως δέχτηκε και το δεύτερο για να έρθει το κερασάκι στην τούρτα προς το τέλος για το 3-0. Μεγάλη γκρίνια και πίεση πλέον για τον Μουρίνιο και θέλει σήμερα να βγάλει αντίδραση.

Η Μάντσεστερ παραμένει το φαβορί της σημερινής αναμέτρησης παρά τα άσχημα αποτελέσματα των προηγούμενων αγωνιστικών. Με την αφέλεια όμως που δείχνουν αμφότερες αμυντικά θα πάω με τα γκολ και το OVER 2,5.

Αγώνας: Burnley - Manchester United
Κατηγορία: England Premier League
Ημερομηνία: Κυριακή, 02 Σεπτεμβρίου 2018 18:00
Σημείο: Over 2.5