• 20:00

Tennis Carreno Busta(+1.5 set) - Anderson

Τετάρτη, 28 Μαρτίου 2018 15:26

Ένας ακόμα προημιτελικός με τον Pablo Carreno-Busta(#19) να αντιμετωπίζει τον Kevin Anderson(#8).

Μετά το μέτριο ξεκίνημα του Busta φέτος, αυτό το μήνα στα 2 Masters επέστρεψε στο περσινό πολύ καλό επίπεδο αγωνιστικά. Στο Indian Wells σε ένα δύσκολο παιχνίδι με τον Zeballos πήρε τη νίκη με 2-1 σετ παρ όλο που έμεινε πίσω στο σκορ, κατάφερε να κάνει την ανατροπή 3-6, 6-3, 7-6. Στη συνέχεια κέρδισε εύκολα τον Ρώσο Medvedev με 2-0 σετ 6-1, 7-5. Ο Anderson ήταν ο αντίπαλος του και στο προηγούμενο τουρνουά με ήττα οριακή του Busta με 2-1 σετ 4-6, 6-3, 7-6. Στο Miami με πολύ καλό ρυθμό και σταθερά καλό παιχνίδι έκανε 3 εύκολες νίκες με 2-0 σετ απέναντι σε Istomin,Johnson και Verdasco.

Ο πολύ καλός Anderson φέτος τα έχει πάει εξαιρετικά και στα 2 Masters. Εύκολη νίκη στο ξεκίνημα με τον Basilashvili 6-4, 6-3 αλλά στο επόμενο παιχνίδι με τον Khachanov έμεινε πίσω με σετ και στη συνέχεια έκανε εύκολα την ανατροπή 4-6, 6-2, 6-3. Στο τελευταίο παιχνίδι νίκη με 2-0 σετ 7-6, 6-4 απέναντι στον Tiafoe με όχι και τόσο καλά ποσοστά από το 2ο σερβίς και μετά.

Έχει ένα καλό H2H 5-0 ο Anderson με αντίπαλο τον Busta αλλά τα 4 τελευταία, 3 περσινά κι 1 φετινό είναι όλα ανταγωνιστικά με δύο κερδισμένα σετ του Busta και τα άλλα δύο χαμένα με 2-0 σετ με ένα ΤΒ και στα δύο. Πιο καλός ο Busta αυτή τη βδομάδα και πιστεύω θα καταφέρει να πάρει ξανά σετ. Θα ποντάρω κι εδώ στο +1.5 set του Carreno Busta στην interwetten σε απόδοση 1.75 με 3/10.

Απόδοση: 1.75
Bookmaker: 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

infobeto forum Από Ισλανδία με αγάπη okonski Χθες 23:20
infobeto forum IFC#20 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ Επαναληπτικοί (13-14/4/2024) Ertzan Χθες 22:45
infobeto forum Κύπελλο IFC#15 ΤΕΛΙΚΟΣ (20-21/4/2024) Ertzan Χθες 22:44