• Ιουν 2021
  • 04:30

International Matches Chile - Bolivia

Τρίτη, 08 Ιουνίου 2021 23:25

Ανεβασμένη το τελευταίο διάστημα η Χιλή οποία προέρχεται από τη νίκη κόντρα και πάλι στη Βολιβία σε φιλικό παιχνίδι, ενώ πριν από λίγα 24ωρα κατάφερε να αποσπάσει το βαθμό της ισοπαλίας κόντρα στην Αργεντινή για την 7η αγωνιστική των προκριματικών του Μουντιάλ παραμένοντας έτσι στην 7η θέση με πέντε βαθμούς σε πέντε παιχνίδια.

Το σκορ άνοιξε στο 23ο λεπτό της αναμέτρησης ο Μέσι μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, με τον Σάντσες να ισοφαρίζει 13 λεπτά αργότερα, με το 1-1 να μένει μέχρι το τέλος του παιχνιδιού. Στα τελευταία πέντε παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης η Χιλή μετράει δύο νίκες, δύο ισοπαλίες και μία ήττα έχοντας κρατήσει ανέπαφη την εστία της μόλις μία φορά.

Στο αντίπαλο στρατόπεδο η Βολιβία επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα μετά τις τρεις ήττες και μία ισοπαλία στα τελευταία παιχνίδια, επικρατώντας εντός έδρας της Βενεζουέλα με 3-1.

Το σκορ άνοιξε στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης ο Μορένο, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν 20 λεπτά αργότερα πηγαίνοντας στο ημίχρονο ισόπαλοι. Στην επανάληψη η Βολιβία μπήκε καλύτερα και με δύο γκολ μετά το 60' έφτασε στο τελικό 3-1. Αξίζει να σημειωθεί πως έχει δεχθεί γκολ στα τελευταία πέντε παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Εξαιρετικά ενδιαφέρον η απόδοση του Goal-Goal στην αναμέτρηση με τις δύο ομάδες παίζουν ανοιχτά και να σκοράρουν με περίσσια ευκολία. Βάση των στατιστικών τους το προαναφερθέν σενάριο έχει βεβαιωθεί στις 4/5 τελευταίες αναμετρήσεις τους και αξίζει το ρίσκο.