• 02:30

Hockey Columbus Blue Jackets - Washington Capitals

Δευτέρα, 23 Απριλίου 2018 22:56

Καλησπέρα στην παρέα του Infobeto,

Σήμερα μετά την πρόταση του αυριανού Χ στη Β' Γαλλίας με τη Νιόρ να συμβαδίζει βαθμολογικά με τη Γκάζελεκ Αζαξιό και να τους βολεύει ο πόντος της ισοπαλίας, ξεχωρίζω ακόμα ενα μάτς απο τον μαγικό κόσμο του National Hockey League(NHL) όπου χθές είχαμε άλλη μια επιτυχία με την πρόταση της νίκης των Πρέντατορς του Νάσβιλ στην κανονική διάρκεια, όπου επικράτησαν άνετα απο την πρώτη περίοδο όπου βάλαν το πάκ δυο φορές στο τέρμα των Άβαλανς, ακολούθησαν άλλα δυο τέρματα στη δεύτερη περίοδο και στην τρίτη μπήκε το κερασάκι στην τούρτα με το πέμπτο γκόλ των Πρέντατορς που σφράγισε τη νίκη. Σήμερα θα σταθώ στη νίκη των Κολόμπους Μπλού Τζάκετς με τους Κάπιταλς της Ουάσινγκτον με τη σειρά να είναι 3-2 υπέρ των Κάπιταλς. Οι Κολόμπους Μπλού Τζάκετς θέλουν οπωσδήποτε τη νίκη για να φέρουν τη σειρά στα ίσα και να πάνε στην Ουάσινγκτον να διεκδικήσουν την πρόκριση.

Μένω σε αυτό το μάτς καθώς ο προπονητής των Μπλού Τζάκετς ήταν υπέραισιόδοξος στη συνέντευξη τύπου που παραχώρησε τονίζοντας πως οι Τζάκετς θα πάρουν την πρόκριση σήμερα και θα φέρουν τη σειρά στα ίσα καθώς το μάτς είναι εντός έδρας και μάλιστα το είπε δυο φορές καθώς ρωτήθηκε ξανά απο δημοσιογράφους. Μεγάλη εντύπωση προξενεί η αισιοδοξία αυτή του προπονητή καθώς τέτοιες δηλώσεις συνηθίζονται κυρίως απο παίκτες και οχι απο προπονητές. Θεωρώ λοιπόν την έδρα και το κίνητρο αλλά και τη χημεία των Τζάκετς ως σοβαρά κριτήρια για την επιλογή του άσσου σε ενα οχι και τόσο εύκολο παιχνίδι με τους Κάπιταλς της Ουάσινγκτον που είναι μια εξαιρετική ομάδα.

Επιλέγω λοιπόν τον άσσο συμπεριλαμβανομένης της παράτασης σε απόδοση 1,87 καθώς οι δηλώσεις του Τζόν Τορτορέλα προκαλούν μεγάλη αίσθηση και ανεβάζουν συνάμα και το ηθικό των παικτών. Με βάση το κίνητρο για την ισοφάριση της σειράς και την διεκδίκηση της πρόκρισης στην Ουάσινγκτον σε 7ο παιχνίδι, αλλά και τη δύναμη της έδρας στο σημερινό θεωρώ πως έχουν μεγάλη πιθανότητα για τη νίκη οι Μπλού Τζάκετς.