• Οκτ 2022
  • 20:00

Euroleague Crvena Zvezda - Panathinaikos

Πέμπτη, 13 Οκτωβρίου 2022 16:31

Την πρώτη νίκη θα ψάξουν Ερ. Αστέρας και Παναθηναϊκός σήμερα το βράδυ στο Βελιγράδι.

Δεν τα κατάφερε στην πρεμιέρα στην Πόλη παρότι ήταν ανταγωνιστικός για 3 10λεπτα ο Ερ. Αστέρας και γνώρισε την ήττα με 72-59 από την Εφές. Στην τελευταία περίοδο οι γηπεδούχοι έσφιξαν την άμυνα τους και επέτρεψαν μόλις 9 πόντους στον Αστέρα με αποτέλεσμα η νίκη να έρθει σχετικά εύκολα. Νέα προσθήκη ο Ραντούλιτσα που έκανε ντεμπούτο στο ματς με την Μπουντουκνοστ. Απόντες παραμένουν οι Νέντοβιτς, Μάρκοβιτς ενώ λογικά διαθέσιμος θα είναι ο Ντόμπριτς.

Από την άλλη ο Παναθηναϊκός δεν έχει ξεκινήσει καθόλου καλά και οι αποτυχίες διαδέχονται η μία την άλλη. Πρώτα έχασε εύκολα στο σούπερ καπ από τον ολυμπιακό αφού είχε ζοριστεί και από τον Κολοσσό στον ημιτελικό στη συνέχεια έχασε από τη Ρεάλ παρότι η απόδοση του δεν ήταν κακή και τέλος έχασε από τον Άρη στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Αν συνεχίσει έτσι χωρίς νίκες η πίεση όλο και θα αυξάνεται. θέλει μία νίκη για να κερδίσει χρόνο και να αποκτήσει ψυχολογία. Απών και σήμερα ο Γουόλτερς ενώ την τελευταία στιγμή θα αποφασιστεί για τον Γουίλιαμς έχοντας τις περισσότερες πιθανότητες με το μέρος του.

Συνοψίζοντας οι 2 ομάδες ακόμα ψάχνονται έχουν ελλείψεις και σκοράρουν με το σταγονόμετρο. Μαζί και το Over του Μποχωρίδη που ελλείψει Γουόλτερς αναμένεται να πάρει αρκετά λεπτά συμμετοχής χωρίς μάλιστα να διστάζει να πάρει και προσπάθειες όταν υπάρχουν οι προϋποθέσεις.

Το σημείο που επιλέγω είναι... Under 152.5 pts & Μποχωρίδης over 3.5 pts σε bet builder με απόδοση 3.00 στον stoiximan.

Αγώνας: Crvena Zvezda - Panathinaikos
Άθλημα: Basketball
Κατηγορία: Euroleague euroleague
Ημερομηνία: Πέμπτη, 13 Οκτωβρίου 2022 20:00
Σημείο: Under