Κατηγορία: Soccer - Europa League Europa League
Μονάδες: 3/10
Απόδοση: 1.975
Αποτέλεσμα: 0-2
Κέρδος: -3 (Lost)

Τσουκαρίτσκι-Μόλντε το μοναδικό παιχνίδι που γίνεται σήμερα για τα προκριματικά του Γιουρόπα Λιγκ, στη ρεβάνς του 0-0 της Νορβηγίας.

Οι Σέρβοι έκαναν την μίνι έκπληξη, κράτησαν στο 0 την Μόλντε έτσι κρατούν την τύχη στα χέρια τους και με μία νίκη με οποιοδήποτε σκορ θα προκριθούν στην επόμενη φάση. Εξαιρετικοί ανασταλτικά, έκλεισαν τους χώρους, έλεγξαν το ρυθμό, ενώ δε φάνηκε η διαφορά ετοιμότητας. Η Τσουκαρίτσκι έχει παίξει ένα ματς πρωταθλήματος όλο κι όλο , νίκησε με 1-0 τη Νάπρεντακ και είναι έτοιμη για την πρόκληση της Ευρώπης. Παρόμοια συνταγή θα ακολουθήσει, γνωρίζει ότι αν δεχθεί ένα γκολ τα πράγματα θα δυσκολέψουν πολύ, χαρακτηριστικό ότι συνυπολογίζοντας προηγούμενο γύρο Γιουρόπα,πρωτάθλημα και φιλικά έχει 5/5 με ανέπαφη εστία. Χωρίς τον τιμωρημένο χαφ Μπιρμανσέβιτς.

Κόλλησε η Μόλντε στη στιβαρή άμυνα των Σέρβων, παρότι δημιούργησε φάσεις δεν ήταν κλασικές και σίγουρα όχι πολλές, έτσι το 0-0 ήρθε μοιραία. Ελπίζει ότι θα βρει περισσότερους χώρους στο Βελιγράδι, άλλωστε με ισοπαλία με γκολ περνάει πράγμα που σημαίνει ότι θα ψάξει το γκολ με υπομονή. Στο πρωτάθλημα μετά από 16 ματς είναι στην κορυφή απειλούμενη από την Μπόντο Γκλιμτ και την Οντ, διαθέτοντας τη δεύτερη καλύτερη άμυνα με 16 γκολ. Στην προηγούμενη φάση του Γιουρόπα έφερε 0-0 στο Ρέικιαβικ στην αδιάφορη ρεβάνς του 7-1.  Εφυγαν οι μπακ Τέλο και Ρέμερ.

Δε θα παρασυρθεί η Τσουκαρίτσκι που ξέρει ότι αν ανοιχτεί οι Νορβηγοί είναι πολύ επικίνδυνοι, με τη σειρά τους κι αυτοί θα είναι επιφυλακτικοί ενώ και η ζέστη θα παίξει το ρόλο της ιδίως στην αρχή. Βλέποντας και κάνοντας θα πάει το πρώτο ημίχρονο βάσει λογικής, το under 1 γκολ ασιατικό 1ου ημιχρόνου (επιστροφή πονταρίσματος αν μπει ακριβώς ένα γκολ στο ημίχρονο) δείχνει ενδιαφέρον στο 1,975 στην Bet365