Bookmaker: 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
Μονάδες: 5/10
Απόδοση: 1.80
Αποτέλεσμα: 1-0
Κέρδος: -5 (Lost)

Συνέχισε τις ήττες η Ντενίζλισπορ και απέναντι στην Κασίμπασα χάνοντας εκτός με 3-2 και η διοίκηση σαν πρώτη λύση πήγε στην αλλαγή προπονητή.

Απέναντι στην Κασίμπασα παρόλο που βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ημίωρο ισοφάρισε γρήγορα όμως πριν την λήξη του ημιχρόνου πάλι βρέθηκε πίσω με 2-1.

Στην επανάληψη διπλασίασε τα τέρματα η Κασίμπασα και το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στις καθυστερήσεις.

Μέχρι το τέλος της σεζόν συμφώνησε με τον Γιαλτσίν Κοσούκαβακ ο οποίος τελευταία φορά ήταν προπονητής στην Άλταϊ ομάδα Β εθνικής

Ένα προσωρινό ξεφούσκωμα ήταν φαίνεται για την Αλάνιασπορ οι δυο ήττες και επέστρεψε στις νίκες απέναντι στην Μπεσίκτας κερδίζοντας με 2-1.

Ήταν καλύτερη σε στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Μπακασέτας όπου σκόραρε αρχικά από την θέση του πέναλτι και στο β μέρος στο 79 έκανε 2 τα τέρματα του αγώνα.

Μπορεί να έπαιξε από το 82 με παίκτη λιγότερο δέχθηκε γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα μέχρι εκεί.

Για το Κύπελλο κέρδισε με εμφατικό τρόπο με 5-1 την Αντάνασπορ ομάδα β Εθνικής και συνεχίζει και στο Κύπελλο.

Νέος προπονητής για την Ντενίζλισπορ σίγουρα η ψυχολογία αλλάζει όμως η αγωνιστική κατάσταση δεν είναι και η καλύτερη. Η Αλάνιασπορ φαίνεται πως έχει μάθει από τα λάθη της απέναντι στην Μπεσίκτας και στο Κύπελλο έδειξε πως είναι σε πολύ καλή κατάσταση και μετά τις ήττες των Γαλατασαραϊ και Φενέρμπαχτσε έχει την ευκαιρία να ανεβάσει την διαφορά βαθμών. Θα πάμε με το διπλό που πληρώνει 1,80 στον stoiximan