Κατηγορία: Soccer - Netherlands Eerste Divisie
Bookmaker: 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
Μονάδες: 7/10
Απόδοση: 1.95
Αποτέλεσμα: 1-0
Κέρδος: -7 (Lost)

Φινάλε της 3ης περιόδου στη Β Ολλανδίας απόψε και η Ντόρντρεχτ με νίκη κατακτά την περίοδο και μια θέση στα πλέι οφ.

Η Ντόρντρεχτ είναι πρώτη στην 3η περίοδο του πρωταθλήματος Β' Ολλανδίας με 18 βαθμούς και με νίκη κατακτάει την περίοδο και συνάμα μια θέση στα πλέι οφ ανόδου, αδιαφορόντας για τα υπόλοιπα απότελέσματα της ημέρας. Η Εμμέν την ακολουθάει με 17β ενώ μαθηματικές ελπίδες έχουν άλλες τέσσερις ομάδες.

Η Ντόρντρεχτ προέρχεται από πολύ σημαντικό διπλό στην έδρα της δυνατής Ντε Γκράαφσαπ με 0-1 και εκμεταλέυτηκε το δώρο της Εμμέν που έχασε εντός από τους νέους της ΑΖ και την προσπέρασε στην βαθμολογία της 3ης περιόδου. Έτσι έχει την τύχη στα χέρια της και ωφείλει να μην δωρίσει πίσω την ευκαιρία που της παρουσιάζεται, κερδίζοντας απόψε την αδύναμη εκτός έδρας Βααλβάικ.

Η Βααλβάικ κέρδισε με 1000 ζόρια μετά από 7 αγώνες τους νέους της PSV με 3-2, κάνοντας ανατροπή και τιμωρόντας τους αντιπάλους που δεν τους σκότωσαν στις πολλές ευκαιρίες που είχαν. Έτσι διατηρήτε πρότελευταία στην γενική κατάταξη και σε απόσταση ασφαλείας 10 βαθμών από τους νέους της Ουτρέχτης και τη διαβάθμιση. Εκτός έδρας είναι από τις ασθενέστερες ομάδες της κατηγορίας αφού είναι μαζί με την ουραγό Ουτρέχτη Β' οι μοναδικές που δεν έχουν κάνει διπλό ακόμη στο πρωτάθλημα (0-5-8). Εκτός των άλλων για τον αποψινό αγώνα θα έχει αρκετές σημαντικές απουσίες με τις περισσότερες να αφορούν το αμυντικό κομμάτι. Εκτός θα είναι το βασικό αμυντικό δίδυμο Λάμερς και Ντροστ καθώς και ο βασικός αμυντικός μέσος Μούλντερ, ενώ λείπει καιρό ο βασικός αριστερός μπακ Κάστεν.

Δεν νομίζω η Ντόρντρεχτ να αυτοκτονήσει και να χαραμήσει την ευκαιρία που έχει μπροστά της. Το κίνητρο είναι τεράστιο και αντιμετωπίζει μια ομάδα με προβληματική συμπεριφορά μακριά από την έδρα της που δεν έχει ιδιαίτερο βαθμολογικό κίνητρο. Μπορεί να εκμεταλλευτεί και τις απουσίες στην άμυνα των φιλοξενουμένων πέρνοντας μια άνετη νίκη. Επιλογή μου το 1 & Οβερ 1,5 σε απόδοση 1,95 στην ΒΕΤ365.