Κατηγορία: Soccer - Europa League Europa League
Bookmaker: 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
Μονάδες: 4/10
Απόδοση: 2.50
Αποτέλεσμα: 1-0
Κέρδος: -4 (Lost)

Η Ντιναμό Κιέβου κατέβηκε στο Καραϊσκάκης μετά από δίμηνη αποχή και απέσπασε σκορ που της δίνει προβάδισμα πρόκρισης ενόψει της αποψινής ρεβάνς. Ο Ολυμπιακός μπορεί να ήταν σε γενικές γραμμές η καλύτερη ομάδα στον αγώνα, ωστόσο και η ίδια έδειξε να μην φοβάται τον αγώνα και βγαίνει μπροστά και έδειξε ιδιαιτέρως κυνική μπροστά στο αντίπαλο τέρμα, απαντώντας δις στο προβάδισμα των Ερυθρολεύκων, με τελευταία αυτή στο 89’ που αν και το 2-1 με το οποίο βρισκόταν πίσω στο σκορ εκείνη τη στιγμή δεν ήταν άσχημο αποτέλεσμα για αυτήν, το 2-2 οδηγεί τον Ολυμπιακό να είναι αυτός που κυνηγάει στην αποψινή ρεβάνς. Το εγχώριο πρωτάθλημα δεν έχει ακόμη ξεκινήσει, για την Ντιναμό δεν μεσολάβησε αγώνας μετά το 1ο παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων. Πολύ επιθετική η φετινή έκδοση της Ουκρανικής ομάδας, αλλά και πιο ευάλωτη αμυντικά, μετρώντας 5/7 GG&Over στα φετινά παιχνίδια της στη διοργάνωση, σκοράροντας σε 6 από αυτά με την εστία της να παραβιάζεται σε άλλα τόσα. Όπως δήλωσε και ο Αλεξάντερ Χάσκεβιτς, απόψε μέσα στην έδρα τους δεν πρόκητε να καθίσουν πάνω στο σκορ του 1ου αγώνα και θα παίξουν επιθετικά με στόχο να σκοράρουν και να απλοποιήσουν τα πράγματα.

Ο Ολυμπιακός ήταν πολύ καλός ειδικά στο 1ο ημίχρονο του 1ου αγώνα, προηγήθηκε δίκαια στο 10λεπτο με τον Χασάν και αν και δέχθηκε την ισοφάριση κόντρα στη ροή του αγώνα απάντησε 5 λεπτά πριν το τέλος του 1ου ημιχρόνου παίρνοντας εκ νέου προβάδισμα. Υστέρησε κάπως στην επανάληψη και το πλήρωσε στο τελευταίο λεπτό δεχόμενος την ισοφάριση, κάτι που τον αναγκάζει να ψάξει το γκολ στην Ουκρανία. Αντίθετη η εικόνα της ομάδας την Κυριακή απέναντι στην ΑΕΚ, αφού ήταν πολύ κακός στο 1ο ημίχρονο, βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ και θα μπορούσε να βρεθεί ακόμη και σε πιο μειονεκτική θέση, ωστόσο μπήκε μια άλλη ομάδα στον αγωνιστικό χώρο του 2ου ημιχρόνου, έκανε γκολ τις ευκαιρίες του και επιβλήθηκε με 4-1. Αυτή η μεγάλη νίκη και με τον τρόπο που ήρθε του δίνει την απαραίτητη ψυχολογία για να πάει στο Κίεβο και να διεκδικήσει την πρόκριση μέχρι τέλους και για να το καταφέρει θα χρειαστεί παρόμοια εμφάνιση με αυτή του 2ου ημιχρόνου κόντρα στην ΑΕΚ. Και η ομάδα του Πειραιά διατηρεί πάρα πολύ καλή επαφή με τα αντίπαλα δίχτυα, σκόραρε 18 φορές στις τελευταίες 6 αναμετρήσεις του για όλες τις διοργανώσεις εκ των οποίων όλες ήταν Over 3.5 και έδειξε ικανός να βρίσκει τον τρόπο να σκοράρει και σε απαιτητικές έδρες όπως το Μπέρνλι και το Μιλάνο αλλά και σε ΟΑΚΑ και Τούμπα στα ντέρμπι με ΑΕΚ και ΠΑΟΚ για το Ελληνικό πρωτάθλημα. Παρόλα αυτά και στην ομάδα του Πειραιά το πρόβλημα εστιάζεται στον ανασταλτικό τομέα, όπου δέχεται εύκολα το γκολ, κρατώντας μόλις 3 φορές καθαρή την εστία του σε 11 αγώνες της φετινής διοργάνωσης μαζί με τα προκριματικά.

Έχουμε να κάνουμε με δύο πολύ ικανές επιθετικά ομάδες, οι οποίες έχουν και θεματάκια στην άμυνα. Η Ντιναμό μέσα στην έδρα της δεν πρόκητε να παίξει για την ισοπαλία και θα επιδιώξει να σκοράρει και είναι ικανή να βρει το γκολ. Ο Ολυμπιακός μπορεί να μην πήρε το αποτέλεσμα που θα ήθελε στην έδρα του, όμως σε καμιά περίπτωση δεν είναι ξεγραμμένος όσο αφορά την υπόθεση πρόκριση. Θα ψάξει και αυτός το γκολ και μπορεί να το βρει απέναντι σε μια πολύ πιο ευάλωτη αμυντικά ομάδα από αυτήν που απέκλεισε αδίκως πέρσι την ΑΕΚ με την Ελληνική ομάδα να είναι καλύτερη και στα δύο παιχνίδια.

Με τα χαρακτηριστικά που έχουν οι δύο ομάδες και με το σκορ του 1ου αγώνα, για μένα το παιχνίδι ξεκινάει από το 1-1. Ωστόσο επειδή το σκορ αυτό δεν εξυπηρετεί την Ελληνική ομάδα και στην περίπτωση που αυτό υφίσταται ο Ολυμπιακός θα ψάξει και ένα 2ο γκολ ανοίγοντας το παιχνίδι, επιλέγω το GG & OVER 2.5 στο 2,50 της BETSHOP

2024 +0 +0%
All Time 421 6 414 -30 -0.75%

-
15 Μαρ 2024
Για λίγες ημέρες σε περιμένει μοναδικός διαγωνισμός με φανταστικά δώρα της Εθνικής Ομάδας Ποδοσφαίρου στο Pamestoixima.gr! Στις 21 Μαρτίου (19:45) η Εθνική Ποδοσφαίρου δίνει ένα κρίσιμο αγώνα στην ... Περισσότερα