Μονάδες: 5/10
Απόδοση: 1.80
Αποτέλεσμα: 0-1
Κέρδος: -5 (Lost)

Από την πρώτη ήττα στη σεζόν προέρχεται η πρωταθλήτρια Έμελεκ με 2-0 στην έδρα της Κατολίκα. Παρουσιάστηκε κουρασμένη και χωρίς φρεσκάδα από το ματς με την Φλαμέμγκο για το Λιμπερταδόρες, απέτυχε να αξιοποιήσει της ευκαιρίες που βρήκε στο 1ο ημίχρονο, φάνηκε να μένει από δυνάμεις στο 2ο και μοιραία ηττήθηκε. Απόψε θα ψάξει αντίδραση και άμεση επιστροφή στις νίκες απέναντι σε ένα ποιοτικό και επικίνδυνο αντίπαλο.

Η Λίγκα ντε Κίτο μετά την ήττα της πρεμιέρας μάζεψε 10 βαθμούς στα 4 παιχνίδια που ακολούθησαν (3-1-0), δείχνοντας καλά στοιχεία, κυρίως επιθετικά με προβληματάκια στην άμυνα. 4/5 GG μέχρι τώρα και 4/5 over 2.5 στο πρωτάθλημα.

Η Έμελεκ θα ψάξει αντίδραση και άμεση επιστροφή στις νίκες. Αναμένεται να πιέσει από το 1ο λεπτό όπως πάντα μέσα στην έδρα της, με τις επιθετικές τις δυνατότητες να είναι δεδομένες. Η LDU δεν πρόκειται να παίξει κλειστά και έχει ποιότητα μεσοεπιθετικά και μπορεί να σκοράρει. Επιλογή το Over 2.5 σε απόδοση 1,80 στην ΒΕΤ365.