Μονάδες: 3/10
Απόδοση: 1.9
Αποτέλεσμα: 5-0 (2-0)
Κέρδος: +2.7 (Won)

Διαβάζοντας για τη Γερμανία και τη Bundesliga όλα τα φαβορι δείχνουν λογικά και πραγματικά κάθε ένας που θα ποντάρει σε αυτά  νομίζω πως πιθανόν να πάει ταμείο. Αλλά όλα με αφήνουν λίγο αδιάφορο λόγω των τιμών, αφού και η Bayern παίζει εκτός σε μια δύσκολη έδρα για να έχει 1,5 και η Leverkusen δεν είναι τόσο τρομερή φέτος για να δίνεται σε οποιοδήποτε ματς με 1.4 max. Το μοναδικό άλλο ματς που πήγε να με συγκινήσει ήταν το over2,5/οver3,5 του Aμβούργου αφού και οι 2 σκοράρουν κατά βούληση, αλλά δυστυχώς η προιστορία με κράτησε αφού το over έρχεται στη χάση και στη φέξη.

Πάω στο μοναδικό bet που έχει καλή απόδοση για μένα αν και μικρή και θα το πάρω από ημίχρονο για να έχει value.

H Dortmund είναι δις πρωταθλήτρια και όποιος πιστεύει πως φέτος τα φαγε τα ψωμιά της, ας κοιτάξει τι έκανε πέρυσι που άρχισε πολύ χειρότερα και πήρε άνετα το τίτλο. Η ομάδα είναι η ίδια και ιδίως στην έδρα της δε της ξεφεύγει κανένας. Εντός έδρας λοιπόν κέρδισε άνετα φέτος και τη Βρέμη αλλά και τη Leverkusen και μάλιστα από το ημίχρονο αφού είναι ομάδα που στραγγαλίζει τον αντίπαλο από τη 1η στιγμή. Εκτός έχει 2 δικαιολογημένα παραπατήματα με τη φοβερη φέτος Frankfurt (την οποία τη νικούσε 0-2 στο ημίχρονο) και με το πολύ καλό Hamburg αλλά και μια αδικαιολόγητη ισοπαλία με τη Νυρεμβέργη.

Από την άλλη η Gladabcah μάλλον πρέπει να ξεχάσει τα περσινα κατορθώματα και πιθανόν ο βασικός της στόχος για φέτος είναι να σωθεί νωρίς. Επιθετικά δε τραβάει και για το σημερινό ματς θα έχει σημαντικές απουσίες στην επίθεση και στα εξτρέμ της ενώ θα της λείψει και το βασικό δεξί μπακ. Μέχρι στιγμής έχει 1-3-1 αλλά δεν έχει παίξει με κάποια ομάδα από τις μεγάλες και νομίζω σήμερα πως δύσκολα θα πάρει κάτι.

Προσωπικά πιστεύω πως η Gladbach με το στανιό και με τύχη αν σκοράρει ένα γκολ σήμερα, και αν αυτό δε γίνει στο πρώτο ημίχρονο τότε δύσκολα θα σπάσει το σημερινό μας bet που το αγόρασα σε τιμές 2.05 στη Unibet.