Κατηγορία: Soccer - Greece Greece Football League
Μονάδες: 5/10
Απόδοση: 1.57
Αποτέλεσμα: 2-3
Κέρδος: -5 (Lost)

Η Δόξα Δράμας έπεσε θύμα έκπληξης στον αγώνα Κυπέλλου με τον Οδυσσέα Κορδελιού από την Football League 2 όπου έχασε με 1-0 και είπε πρόωρα αντίο στο Κύπελλο. Το τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση ήρθε στο 61ο λεπτό από τον Ευθυμιάδη, αν και προσπάθησε να απαντήσει ο Ταραλίδης αλλά κόλλησε στο δοκάρι και έτσι η αναμέτρηση έληξε με το 1-0 και την πρόκριση του Οδυσσέα Κορδελιού.

Εννοείτε πως αυτό δεν άρεσε στους φίλους της Δόξας όπου γύρω στα 50 άτομα περίμεναν την ομάδα στις εγκαταστάσεις μάλιστα μερικοί εκτόξευσαν και αυγά προς τους παίκτες ενώ του στόλισαν και με μερικά κοσμικά επίθετα.

Στο πρωτάθλημα η Δόξα βρίσκεται στην 18η θέση έχοντας μόλις 1 νίκη 1 ισοπαλία και 4 ήττες και 5 Under

Η Αναγέννηση προέρχεται από ήττα στο Κύπελλο από την Νίκη Βόλου με 1-0 και αποκλείστηκε στο Κύπελλο. Παρόλο που ηττήθηκε στο πρώτο μέρος τα πήγε πολύ καλά και το τέρμα που δέχτηκε ήταν κόντρα στην ροή του αγώνα μάλιστα δικαιολογημένα φωνάζουν για τέρμα ισοφάρισης που δεν μέτρησε στο 95ο λεπτό όταν σουτ του Σερέτη ο Καρατζάς απέκρουσε την μπάλα μέσα από την γραμμή

Και οι δυο ομάδες προέρχονται από το Κύπελλο και θα υπάρχει σίγουρα κούραση η Αναγέννηση μπορεί να σκοράρει τελευταία όμως και η Δόξα είναι προσεκτική στην άμυνα της. Πιστεύω πως θα έχουμε ένα ωραίο Under 2.5 εδώ και θα το τιμήσουμε.