Κατηγορία: Soccer - Mundial 2014 World Cup 2014
Μονάδες: 2/10
Απόδοση: 3.15
Αποτέλεσμα: 1-0/2-1
Κέρδος: +4.3 (Won)

Μια βλακεία του Hulk ήταν αρκετή για να μπουν οι Βραζιλιάνο σε ένα σωρό προβλήματα και δυσκολίες απέναντι στους Χιλιανούς και να φτάσουν να ρισκάρουν την πρόκρισή τους στη διαδικασία των πέναλτι. Ειδάλλως, θα είχαμε ένα εύκολο 2-0 και μια εύκολη πρόκριση στην επόμενη φάση.

Κάπως έτσι περιμένω και το σενάριο του αγώνα με την Κολομβία. Δεν βλέπω μεγάλες διαφορές ανάμεσα στη Χιλή και την Κολομβία, οπότε δεν θα έχει κάποια διαφορά για τη Βραζιλία σε σχέση με το παιχνίδι με την Χιλή. Μια μεγάλη διαφορά βλέπω, ότι οι Βραζιλιάνοι την πάτησαν ήδη μια φορά με τη Χιλή και πλέον μάλλον ξέρουν πως θα αποφύγουν τα ίδια προβλήματα και από τους Κολομβιανούς.

Το σενάριο του αγώνα δεν περιμένω να αλλάξει. Οι Βραζιλιάνοι θα μπουν δυνατά, θα σκοράρουν πρώτοι και μετά θα κοιτάξουν να κρατήσουν το αποτέλεσμα. Αν κάνουν πάλι την ίδια βλακεία που έκανε ο Hulk, θα δεχτούν γκολ και θα τρέχουν πάλι στην παράταση. Αν δεν πληρώσουν το όποιο λάθος κάνουν τότε θα βάλουν και ένα δεύτερο γκολ στην αντεπίθεση και θα καθαρίσουν το παιχνίδι.

Βλέπω ότι αξίζει ένα ρίσκο στο να ποντάρουμε στη νίκη της Βραζιλίας από το ημίχρονο, αφού αν δεν σκοράρουν πρώτοι οι Βραζιλιάνοι, ίσως να μην έχουμε και κανένα γκολ σε αυτό το παιχνίδι, ενώ αν δεν σκοράρουν στο πρώτο ημίχρονο οι Βραζιλιάνοι, δύσκολα θα πάρουν ρίσκα στη συνέχεια του αγώνα, μιας και το άγχος είναι πολύ μεγάλο για αυτούς.