Κατηγορία: Soccer - Turkey Turkey Super League
Μονάδες: 3/10
Απόδοση: 1.67
Αποτέλεσμα: 1-0
Κέρδος: +2.01 (Won)

Το πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε στην έδρα της Γαλατασαραϊ χάνοντας με σκορ 3-2. Προηγήθηκε μόλις στο 32ο δευτερόλεπτο, ισοφαρίστηκε και πριν την ανάπαυλα βρέθηκε να χάνει με 2-2. Στην επανάληψη με 2 πέναλτι όπου στο ένα ισοφάρισε όμως δεν κατάφερε να αντισταθεί στον Ινάν όπου με απευθείας χτύπημα φάουλ έχασε με 3-2.

Είναι 9 βαθμούς πάνω από τον υποβιβασμό, εντός έδρας είναι έχεις μόλις μια ήττα ενώ μετράει 5 νίκες και 5 ισοπαλίες. Επίσης εντός έδρας μετράει 10 Άντερ σε 11 αναμετρήσεις.

Στα αγωνιστικά απών ο βασικός τερματοφύλακας Σαχίν.

Όσο και να παλεύει συνεχίζει να απογοητεύει η Ρίζεσπορ και είναι από τις ομάδες που χάνεται η ελπίδα. Ήττα από την Αντάλιασπορ με 1-2 εντός την άφησε χωρίς βαθμούς. Βρέθηκε από το πρώτο ημίχρονο πίσω στο σκορ με 0-2 στο 21 και στο 40, στην επανάληψη πίεσε αλλά η μείωση ήρθε αργά στο 80 έμεινε και με 10 παίκτες στο 72 οπότε δυσκόλεψαν τα πράγματα.

Στα τελευταία 5 παιχνίδια μετράει μόλις 1 ισοπαλίας και 4 ήττες. Βέβαια οι ήττες ήρθα εξίσου απέναντι σε δυνατές ομάδες.

Στα αγωνιστικά σημαντικό πλήγμα αυτή του επιθετικού και πρώτο σκόρερ της ομάδας Κβεούκε όπου σε 21 αναμετρήσεις μετράει 10 τέρματα.

Η Γκεντσλέρ σταθερά οδεύει προς την σωτηρία από την άλλη η Ρίζεσπορ χάνει τον έναν τελικό πίσω από τον άλλον. Με βάση τα Άντερ της Γκεντσλέρ και την απουσία του επιθετικού της Ρίζεσπορ το Άντερ φαντάζει καλό σημείο και θα το τιμήσουμε

2024 +0 +0%
All Time 603 56 443 +15.61 +0.35%

-
15 Μαρ 2024
Για λίγες ημέρες σε περιμένει μοναδικός διαγωνισμός με φανταστικά δώρα της Εθνικής Ομάδας Ποδοσφαίρου στο Pamestoixima.gr! Στις 21 Μαρτίου (19:45) η Εθνική Ποδοσφαίρου δίνει ένα κρίσιμο αγώνα στην ... Περισσότερα