• Ιαν 2021
  • 15:00

Turkey Erzurumspor - Fenerbahce (-1 A.H)

Δευτέρα, 11 Ιανουαρίου 2021 01:22

Η αλλαγή προπονητή έχει βελτιώσει τα πράγματα στην Έρζουρουμσπορ που όμως θέλει ακόμα πολύ δουλειά. Μετά την ισοπαλία με την Γκαζιάντεπ στην έδρα της Μπασάκσεχιρ έχασε με 1-0. Καλή ήταν αμυντικά όμως το γκολ στο 40 χάλασε τα σχέδια της. Στην επανάληψη δεν κατάφερε να κάνει κάτι και η νίκη ήταν αναπόφεκτη.

Ευχαριστημένος ο Μπακάλ από την αμυντική λειτουργία της ομάδας αφού όπως δήλωσε ήταν πειθαρχημένη η ομάδα του και θα τα πάει καλύτερα μελλοντικά

Σίγουρα θα αναζητήσει την πρώτη της νίκη εντός μιας και για την ώρα μετράει μόνο ισοπαλίες (4) και ήττες (4).

Νικήτρια πέρασε από το ντέρμπι η Φενέρμπαχτσε κερδίζοντας την Αλάνιασπορ με 2-1.

Μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε στο 12ο λεπτό και στο πρώτο μέρος είχε τον έλεγχο των κινήσεων. Στην επανάληψη αρχικά έχασε πέναλτι αλλά στο 69 διπλασίασε τα τέρματα ενώ στο 81 δέχθηκε την μείωση αλλά πήρε την νίκη.

Μπορεί να μην είχε την κατοχή μπάλας αφού είχε 30% και σχολιάστηκε κιόλας αλλά αυτό δεν προβλημάτισε τον προπονητή Μπουλούτ.

Εκτός έδρας τα πάει πολύ καλά για την ώρα αφού μετράει 6 νίκες 1 ισοπαλία και 1 ήττα.

Ανασταλτικά δείχνει να τα πάει καλά η Ερζουρούμσπορ όμως ακόμα προβληματίζει, από την άλλη η Φενέρμπαχτσε φαίνεται πως έχει ξεπεράσει τα σκαμπανεβάσματα που είχε στην απόδοση της και οδεύει προς την κορυφή. Μετά τις γκέλα της Μπεσίκτας έχει την ευκαιρία να πιάσει κορυφή και πιστεύω αυτό μπορεί να το κάνει με εμφατικό τρόπο γι’αυτό αντί σκέτης νίκης θα πάμε με το διπλό με Ασιάτικο χάντικαπ.

Αγώνας: Erzurumspor - Fenerbahce (-1 A.H)

28 Ιουλ 2021
Μια πρόκληση που δεν περίμενε καλείται να αντιμετωπίσει ο Ολυμπιακός, στη ρεβάνς με τη Νέφτσι για τον 2ο προκριματικό γύρο του Champions League. Οι 'ερυθρόλευκοι' πάνε στο Μπακού έχοντας προβάδισμα ... Περισσότερα