• 19:45

Netherlands FC Emmen – Ajax

Σάββατο, 28 Νοεμβρίου 2020 10:37

Για την 10η αγωνιστική του Ολλανδικού πρωταθλήματος η Έμεν υποδέχεται τον Άξιαξ.

Το πάλεψε όσο μπορούσε η Έμεν την περασμένη εβδομάδα στην έδρα της Αλκμάαρ αλλά η διαφορά δυναμικότητας ήταν δεδομένη και αναπόφευκτα ηττήθηκε με 1-0. Σκορ που την αφήνει ικανοποιημένη με βάση την εικόνα του ματς καθώς γλύτωσε πολλές φορές από τις πολλές ευκαιρίες που έχασαν οι γηπεδούχοι, με την ίδια επιθετικά να είναι ακίνδυνη.
Αυτή ήταν η 4η συνεχομένη ήττα για την Έμεν και με συνολικό ρεκόρ 3 ισοπαλίες και 6 ήττες βρίσκεται στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας με 3 βαθμούς.

Άλλη μια νίκη για τον Άγιαξ στο πρωτάθλημα, την Κυριακή συνέτριψε στην «Γιόχαν Κρόιφ Αρένα» την Χέρακλες με 5-0. Ήταν από την αρχή καταιγιστικός και είχε «καθαρίσει» το ματς από το πρώτο ημίχρονο φτάνοντας το σκορ στο 3-0, στην επανάληψη σκόραρε άλλες δύο φορές και πήρε μια ακόμα μεγάλη σε έκταση νίκη.
Με αυτό το τρίποντο, και σε συνδυασμό την ισοπαλία της Φίτεσε, έμεινε μόνος πρώτος στην βαθμολογία με 23 βαθμούς και είναι και φέτος το απόλυτο φαβορί για τον τίτλο.
Μεσοβδόμαδα, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής των ομίλων του Champions League, επικράτησε εύκολα της Μίντιλαντ με 3-1 και παρέμεινε στο κόλπο της πρόκρισης στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Προβληματίζει από την αρχή της σεζόν η Έμεν και αναμένεται να έχει δύσκολο έργο για την παραμονή στην κατηγορία. Ο Άγιαξ από την άλλη πλευρά δείχνει και φέτος ασταμάτητος έχοντας πολύ μεγάλη ευκολία στο γκολ. Οι πρωταθλητές θεωρώ πως θα δώσουν άλλη μια παράσταση και θα φτάσουν εύκολα στην νίκη με πολλά γκολ.

Πρόταση : Έμεν – Άγιαξ Over 3,5 με απόδοση 1.80

Αγώνας: FC Emmen – Ajax
Κατηγορία: Netherlands Eredivisie
Ημερομηνία: Σάββατο, 28 Νοεμβρίου 2020 19:45
Σημείο: Over 3.5