Κατηγορία: Soccer - International Matches
Bookmaker: 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
Απόδοση: 1.98
Αποτέλεσμα: 2-1
Κέρδος: -2 (Lost)

* Πρώτο παιχνίδι για τα Play-off του Europa League.
* Δεν ισχύει το εκτός έδρας γκολ, σε περίπτωση που μετά τον επαναληπτικό οι δυο ομάδες έχουν πετύχει τον ίδιο αριθμό γκολ, τότε το παιχνίδι θα παέι σε παράταση και, αν χρειαστεί, πέναλτι.
* Η ομάδα που θα αποκλειστεί θα συμμετάσχει στους ομίλους του Conference League.
* Τα 5/7 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της Χάρτς στο Europa League τελείωσαν χωρίς νικητή (1-5-1).
* Τρεις νίκες σε 10 παιχνίδια η Ζυρίχη απέναντι σε ομάδες από τη Σκωτία (3-2-5). Αήττητη σε δύο ματς η Χαρτς στην Ελβετία (1-1-0).

ΖΥΡΙΧΗ

Ζορίστηκε πολύ και τελικά έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας απο την έδρα της Βίντερτουρ με 1-1. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 73ο λεπτό σε ένα παιχνίδι που οι νεοφώτιστοι ήταν πολύ καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο. Στο 85ο λεπτό κατάφερε και πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης πετυχαίνοντας παράλληλα το πρώτο της τέρμα στο φετινό πρωτάθλημα.

Τον προηγούμενο γύρο στα προκριματικά του Europa League πέρασε εύκολα το εμπόδιο της Λίνφιλντ. Μεγάλη πίεση δέχεται απο τον τύπο αλλά και τους οπαδούς της Ζυρίχης ο κόουτς Φόντα μιας και η εικόνα της ομάδας μέχρι στιγμής είναι απογοητευτική. Χωρίς προβλήματα θα παραταχθεί στην σημερινή αναμέτρηση.

ΧΑΡΤΣ

Πολύ καλό ξεκίνημα στην Σκοτσέζικη Premier League για την Χάρτς που βρίσκεται στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 7 βαθμούς με 2 νίκες και 1 ισοπαλία στα τρία πρώτα παιχνίδια της φετινής σεζόν. Την προηγούμενη αγωνιστική για το πρωτάθλημα πέρασε εύκολα το εμπόδιο της Νταντί Γιουνάιτεντ με 4-1.

"Έχουμε ξεκινήσει πολύ καλά στα πρώτα ματς της σεζόν και θέλω να συνεχίσουμε έτσι, είναι σίγουρο πως το ρόστερ μας θα δοκιμαστεί τις επόμενες εβδομάδες, μιας και μας περιμένουν πολλά παιχνίδια σε μικρό διάστημα. Πάμε στο ευρωπαϊκό παιχνίδι με αυτοπεποίθηση, πρέπει να συνεχίσουμε να παίζουμε σύμφωνα με τις αρχές μας. Και στόχος μας είναι πάντα το επιθετικό ποδόσφαιρο", ήταν οι δηλώσεις του προπονητή της Χάρτς, Νίλσον.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ

Σε εντελώς διαφορετικό μομέντουμ οι δυο ομάδες στα εθνικά τους πρωταθλήματα με τους φιλοξενούμενους σε σαφώς καλύτερη κατάσταση. Η Ζυρίχη δείχνει να δυσκολεύεται πάρα πολύ στο επιθετικό κομμάτι και απόψε απέναντι σε μια σκληροτράχηλη Σκοτσέζικη ομάδα πιθανόν να δυσκολευτεί περισσότερο. Σε καμία περίπτωση δεν στέκει ο φαβοριτισμός των γηπεδούχων σύμφωνα με την έως τώρα εικόνα τους. Η Χάρτς μπορεί να φύγει με θετικό αποτέλεσμα απο την Ελβετία και να βάλει βάσεις πρόκρισης.

Επιλογή στην αναμέτρηση το Χ2 σε απόδοση 1.98 στην STOIXIMAN.