Απόδοση: 1.91
Αποτέλεσμα: 0-2
Κέρδος: +5,46 (Won)

Καλησπέρα,

Απο νίκη προέρχεται η Φιορεντίνα σε ενα παιχνίδι με τη Μπολόνια που θύμιζε διαγωνισμό απευθείας εκτέλεσης κόρνερ "#MyCornerIsBetterThanYours ". Το προβάδισμα ήρθε με αυτόν τον τρόπο για τη Φιορεντίνα με τη μπάλα να βρίσκει τον Μιράντε και να καταλήγει στα δίχτυα της Μπολόνια στο 41ο λεπτό της αναμέτρησης ενω με τον ίδιο ακριβώς τρόπο ισοφάρρισε η Μπολόνια 3 λεπτά αργότερα και έφερε το δείκτη του σκόρ στο 1-1. Ο Κιέζα έδωσε τη λύση στο 72ο λεπτό της αναμέτρησης που πέτυχε το 1-2 όπου ήταν και το τελικό σκόρ. Τέσσερις νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και τρείς ήττες ο απολογισμός της Φιορεντίνα για το Αρτέμιο Φράνκι με εννέα απο τα έντεκα παιχνίδια να βρίσκουν την εστία της παραβιασμένη. Το ιατρικό δελτίο τον Βιολά είναι καθαρό και θα παραταχθούν χωρίς προβλήματα σε μια ζεστή ατμόσφαιρα όπως σε κάθε παιχνίδι με τη Γιουβέντους.

Απο εμφατική νίκη προέρχεται η Γιουβέντους με τη Σασσουόλο όπου τη συνέτριψε πετυχαίνοντας επτά τέρματα ανοίγοντας το σκόρ μόλις στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης. Η πρωταθλήτρια Ιταλίας υπερασπίζεται τον τίτλο της απέχοντας ενα βαθμό μακριά απο την κορυφή όπου βρίσκεται η Νάπολι. Στα τελευταία δεκαπέντε παιχνίδια έχει δεχθεί μόλις ενα τέρμα παρουσιάζοντας την καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος. Εκτός έδρας έχει εννέα νίκες μια ισοπαλία και μια ήττα στα τελευταία δέκα εκτός. Το ιατρικό δελτίο δίνει εκτός τον αμυντικό Χέβεδες τον μέσο Ματουιντί και τον επιθετικό Ντιμπάλα. Την Τρίτη αγωνίζεται για τους 16 του Τσάμπιονς Λίγκ.

Θα επιλέξω το διπλό της Γιουβέντους με απόδοση 1.91 απο τον Stoiximan καθώς πιστεύω πως θα το επιβεβαιώσει έχοντας το μέταλλο της πρωταθλήτριας καθώς και την ποιότητα των παικτών που μπορούν να κερδίσουν τη Φιορεντίνα που ανέβηκε ψυχολογικά με το διπλό στη Μπολόνια αλλά παραπαίει το τελευταίο διάστημα. Το παιχνίδι λογικά θα είναι σε χαμηλούς ρυθμούς απο τη Γιουβέντους καθώς ακολουθεί το πρώτο μάτς με την Τότεναμ για τους 16 του θεσμού του Τσάμπιονς Λίγκ.