Τρίτη, 18 Μαϊος 2021 15:06

Γήπεδο: BB&T Σέντερ (Σάνραιζ)

Δεύτερος αγώνας προηγούνται οι TB Lightning 0-1

Florida Panthers (Θέση2η Div.Ν.26-ΝΠ.11-ΗΠ.5-Η.14 Τερμ.189-153)

Ξεκίνησαν πολύ καλά την 1η περίοδο. Προηγήθηκαν με 2-1. Όμως μετά έπεσαν στην παγίδα των φιλοξενούμενων, όπου οδηγήθηκε το ματς στην ένταση και τελικά από εκεί που νικούσαν 3-2 στην μέσα της 3ης περιόδου, ηττήθηκαν 3-4 και τώρα τρέχουν να καλύψουν το χαμένο έδαφος. Εξαρχής είχαμε πει ότι θα είναι ενδιαφέρον και ισορροπημένο ματς. Όμως αν δεν νικήσουν απόψε εγώ προσωπικά θεωρώ ότι θα μας αποχαιρετήσουν σύντομα. Πλην του καλού Ekblad Α.(Α.35συμ./11γκολ/11ασσίστ), ο οποίος λείπει το τελευταίο διάστημα, θα απουσιάσει ο Bennett S.(Ε.11συμ./6γκολ/11ασσίστ) ο οποίος είναι τιμωρημένος από το τελευταίο παιχνίδι.

Το ματς της ημέρας παίζει στο Pamestoixima.gr με 0% γκανιότα*, money back** στο 0-0 και 390+ στοιχηματικές αγορές! (ΚΛΙΚ ΕΔΩ).

Tampa Bay Lightning (Θέση3η Div.N.29-NΠ.7-ΗΠ.3-Η.17 Τερμ.181-147)

Δεν πατούσαν καλά στην 1η περίοδο και «έριχναν αρκετό ξύλο» στον πάγο. Όμως από την 2η περίοδο έβγαλαν πολύ πείσμα. Ζόρισαν τους αντιπάλους τους και κατάφεραν να γυρίσουν το ματς στο τέλος πριν πάει παράταση και δεν ξέρουμε τι θα γινόταν. Τους το αναγνωρίζω καθότι το τελευταίο διάστημα ήταν πολύ μέτριοι. Τώρα πήραν το πάνω χέρι και ελπίζουν να κάνουν το 0-2 για να καθαρίσουν όσο πιο γρήγορα γίνεται τη σειρά. Οι Gaborik Μ.(Ε.) και Nilsson Α.(Τ.) δεν έχουν παίξει δευτερόλεπτο και έτσι ο μόνος σημαντικός απών είναι ο βασικότατος Goodrow Β.(Ε.55συμ./6γκολ/14ασσίστ).

Θεωρώ δύσκολο να χάσουν οι «Πάνθηρες ξανά εντός έδρας. Όχι γιατί είναι τρομερή ομάδα, απλά γιατί φέτος και ειδικά το τελευταίο δίμηνο έδειχνα τρομερή σταθερότητα. Και οι δύο ομάδες έχουν μία(1) βαρβάτη απουσία. Δυνατό ματς θα έχουμε πάλι. Πάω με τον Άσσο (περιλαμβ. παράταση & πέναλτι) ο οποίο είναι αουτσάιντερ σήμερα.

W W W L L L L L L L

Οι προτάσεις μου αφορούν αγώνες ποδοσφαίρου και συγκεκριμένα από τον χώρο της Λ.Αμερικής και την Ν.Κορέα.

Επίσης προτάσεις δίνονται και για το άθλημα του Χόκεϊ επί πάγου.

Και όπως έχω πει πάντα το καλύτερο bet είναι το live-bet!!

2024 3 7 -14.88 -36.29%
All Time 509 30 660 +5.85 +0.12%

-
15 Μαρ 2024
Για λίγες ημέρες σε περιμένει μοναδικός διαγωνισμός με φανταστικά δώρα της Εθνικής Ομάδας Ποδοσφαίρου στο Pamestoixima.gr! Στις 21 Μαρτίου (19:45) η Εθνική Ποδοσφαίρου δίνει ένα κρίσιμο αγώνα στην ... Περισσότερα