Βοήθεια σε όσους βρίσκονται στα πρόθυρα του TILT !!!

Betros

Active Member
20 Αυγ 2011
180
147
43
Μέσα από αυτή τη συζήτηση: http://www.infobeto.com/forum/f119/...kosmos-sto-stoixima-mpampa-116971/index8.html ,μου έσκασε αυτή η ιδέα:Επειδή όλοι λίγο πολύ έχουμε περάσει τη φάση ύστερα από κάποιο σερί ηττών να παίζουμε ανεξέλεγκτα μέχρι δήθεν να ρεφάρουμε(το γνωστό και ως TILT),με τα γνωστά αποτελέσματα.... :prison: πιστεύω ότι ίσως κάποιοι βοηθηθούν απ αυτό....Την κρίσιμη στιγμή, δηλαδή που έχουμε μια πολύ αρνητική μέρα και έχουμε θολώσει,δεν μπορούμε να κρίνουμε λογικά τι πρέπει να πονταριστεί και τι όχι.Ίσως μια κουβέντα με ανθρώπους που εκείνη την ώρα έχουν πιο clear mind,γλυτώσει κάποιους (κι εμένα μαζί) από τον αφανισμό της κάβας τους....Οπότε όποιος βρεθεί σε παρόμοια κατάσταση,ας μην ντραπεί.Περιγράψτε εδώ τις ήττες σας και ζητήστε συμβουλές πως θα το διαχειριστείτε ψυχολογικά αλλά και πρακτικά....Και οι πιο έμπειροι από εσάς εδώ μέσα,παρακαλούνται για υποστήριξη....
 
Απάντηση: Βοήθεια σε όσους βρίσκονται στα πρόθυρα του TILT !!!

Ωραίος φίλε...
ΓΑΜΩ ΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΡΕΦΑΡΙΣΜΑ, ΓΑΜΩ.
Πόσα χαζά μπετ - που πήγαν κουβάς - έχουν πονταριστεί σε τέτοια φάση...
"Πω, έσπασε το άχαστο όβερ... Κάτι πρέπει να παίξω..." = η ρουφήχτρα της κάβας.
 
Απάντηση: Βοήθεια σε όσους βρίσκονται στα πρόθυρα του TILT !!!

Άστα....το χω γράψει κι αλλού.Άν δεν με ταλαιπωρούσε αυτό το σύνδρομο (γιατί περί συνδρόμου πρόκειται)θα ήμουν κατά πολύ κερδισμένος...Γενικά στο να μυρίζομαι αποτελέσματα είμαι αρκετά καλός,αλλά αυτή η φάση μ έχει βάλει μέσα.
Θεωρώ ότι το μεγαλύτερο πρόβλημα στο στοίχημα,είναι η έλλειψη υπομονής.
 
Απάντηση: Βοήθεια σε όσους βρίσκονται στα πρόθυρα του TILT !!!

Άστα....το χω γράψει κι αλλού.Άν δεν με ταλαιπωρούσε αυτό το σύνδρομο (γιατί περί συνδρόμου πρόκειται)θα ήμουν κατά πολύ κερδισμένος...Γενικά στο να μυρίζομαι αποτελέσματα είμαι αρκετά καλός,αλλά αυτή η φάση μ έχει βάλει μέσα.
Θεωρώ ότι το μεγαλύτερο πρόβλημα στο στοίχημα,είναι η έλλειψη υπομονής.
γεια σας και απο μενα. συμφωνω απολυτα η ταση για ρεφαρισμα ειναι η μεγαλυτερη πληγη.
 
Απάντηση: Βοήθεια σε όσους βρίσκονται στα πρόθυρα του TILT !!!

κατα το παρελθον η συγκεκριμενη θολουρα .. παμε να παρουμε πισω τα χαμενα ηταν η αιτια γα το 90% τω χαμενων χρηματων
 
Απάντηση: Βοήθεια σε όσους βρίσκονται στα πρόθυρα του TILT !!!

μια κακη στοιχηματικη μερα ειναι μια κακη μερα. τα λεφτα δεν γυρνανε με χτυπημα στο βραδυνο παιχνιδι .προσωπικα κατεγραφα μεγαλο ποσοστο αποτυχιας ελειψει και καθαρου μυαλου.ΕΓΚΡΑΤΕΙΑ χρειαζεται εχει και αυριο στοιχημα.
 
Απάντηση: Βοήθεια σε όσους βρίσκονται στα πρόθυρα του TILT !!!

Το ρεφάρισμα και η απληστία -αντίθετες καταστάσεις ενδεχομένως, αλλά το ίδιο ύπουλες! Αν έχεις μια άσχημη μέρα 'στη δουλειά', δεν σημαίνει κιόλας ότι δεν κάνεις καλά τη 'δουλειά σου'! Έχει παιχνίδια να φάνε και οι κότες! Ψυχραιμία μέχρι να καθαρίσει η γκλάβα μας!
 
Απάντηση: Βοήθεια σε όσους βρίσκονται στα πρόθυρα του TILT !!!

Βασικός κανόνας : ξέρουμε τι θα παίξουμε απο την αρχη της ημέρας


Απο εκει και πέρα θεωρώ μεγαλύτερη μαγκιά να μπορείς να κλείσεις τον υπολογιστή και να πεις ότι θα πονταρεις πάλι αύριο η την άλλη εβδομάδα όταν δεις ότι χάνεις είτε απο ατυχία είτε απο κακή πρόβλεψη παρα να ρεφαρεις το ίδιο βράδυ
 
Απάντηση: Βοήθεια σε όσους βρίσκονται στα πρόθυρα του TILT !!!

Ειχα βαλει ενα 100σταρι στο Τοροντο-2,5 εναντιον της Βοστωνης, για την preaseason στο ΝΒΑ.
Οι πληροφορια που ειχα, ηταν οτι ο coach Bradley της Βοστωνης θα μοιρασει το χρονο σε 12 παιχτες. Απο την αλλη το Τορντο θα ειχε πληρες ροστερ.
Το παιχνιδι εφτασε στα 2:30 πριν το τελος και το Τοροντο ειχε 12 ποντους προβαδισμα. Αρχισαν ομως τις παπαριες και στα 12 δευτερα η διαφορα ηταν 2 ποντοι, αλλά ειχαν τη μπαλα. Η Βοστωνη δεν εκανε αμεσως φαουλ και προσπαθησε να κλεψει τη μπαλα. Ομως το Τοροντο περασει τη σεντρα, κι εφυγε ο Stone μονος του με το καλαθι. Παει στο καρφωμα και το γιδι καρφωνει στο σιδερο και ληγει το παιχνιδι.

Εριξα μπολικα μπινελικια, και μολις ηρεμησα ψαχτηκα να δω τι αλλο παιζει για να ρεφαρω. Για καλη μου τυχη ομως, οπως γυρισα την καρεκλα για να καθησω, στραβοπατησα και πρηστηκε ο αστραγαλος μου.
Μεχρι να βρω παγο και να κανω την επιδεση, μου περασε.

Τωρα ειμαι ο Νικολας, και ειμαι καλα.
 
Απάντηση: Βοήθεια σε όσους βρίσκονται στα πρόθυρα του TILT !!!

Ποιος πήγε στο στρατό χωρίς να βλαστημήσει,ποιος έπαιξε στοίχημα χωρίς να TILTισει?Στο στοίχημα δε χωράνε εγωισμοί,αν χάσεις παράτα το και πήγαινε πιες ένα καφέ.Ενα "κόλπο" που χρησιμοποιώ προσωπικα είναι το εξής,πριν ξεκινήσω να παίζω στο μπούκη πάντα βάζω ένα όριο,15-20 ευρώ πχ,μόλις το φτάσω η λίγο πρίν,σταματάω,Ετσι το χρησιμοποιώ σαν δικλείδα ασφαλείας για να γλυτώσω τη λεγόμενη θολούρα.Κυρίως όμως,στο στοίχημα ΔΕΝ χωράνε εγωισμοί,Αν έχασες τη μάχη δεν έχασες το πόλεμο.

Ενα δεύτερο που με έχει βοηθήσει είναι το τσατ εδω,την ώρα που παίζω συνήθως υπάρχει καλή παρέα τριγύρω και βοηθάμε ο ένας τον άλλο.Οταν κάποιος είναι θολομένος κάνει μπαμ και συνήθως τον προλαβένουν οι άλλοι.
 
Απάντηση: Βοήθεια σε όσους βρίσκονται στα πρόθυρα του TILT !!!

Ποιος πήγε στο στρατό χωρίς να βλαστημήσει,ποιος έπαιξε στοίχημα χωρίς να TILTισει?Στο στοίχημα δε χωράνε εγωισμοί,αν χάσεις παράτα το και πήγαινε πιες ένα καφέ.Ενα "κόλπο" που χρησιμοποιώ προσωπικα είναι το εξής,πριν ξεκινήσω να παίζω στο μπούκη πάντα βάζω ένα όριο,15-20 ευρώ πχ,μόλις το φτάσω η λίγο πρίν,σταματάω,Ετσι το χρησιμοποιώ σαν δικλείδα ασφαλείας για να γλυτώσω τη λεγόμενη θολούρα.Κυρίως όμως,στο στοίχημα ΔΕΝ χωράνε εγωισμοί,Αν έχασες τη μάχη δεν έχασες το πόλεμο.

Ενα δεύτερο που με έχει βοηθήσει είναι το τσατ εδω,την ώρα που παίζω συνήθως υπάρχει καλή παρέα τριγύρω και βοηθάμε ο ένας τον άλλο.Οταν κάποιος είναι θολομένος κάνει μπαμ και συνήθως τον προλαβένουν οι άλλοι.

Αυτο με τα λεφτα τοκανω και γω.
Εγω ειμαι σε κατασταση τιλτ και εχω ηδη παιξει εναν αγωνα για το σαββατο.
Ελπιζω να κρατηθω...
 
  • Like
Αντιδράσεις: ΓΙΑΝΝΑΡΟΣ
Απάντηση: Βοήθεια σε όσους βρίσκονται στα πρόθυρα του TILT !!!

Καλά μετά τις εθνικές και τα αποτελέσματα που ήρθαν όλοι σε τιλτ είμαστε... μην το ψάχνετε.
 
  • Like
Αντιδράσεις: ΓΙΑΝΝΑΡΟΣ και Betros
Απάντηση: Βοήθεια σε όσους βρίσκονται στα πρόθυρα του TILT !!!

Μέσα από αυτή τη συζήτηση: http://www.infobeto.com/forum/f119/...kosmos-sto-stoixima-mpampa-116971/index8.html ,μου έσκασε αυτή η ιδέα:Επειδή όλοι λίγο πολύ έχουμε περάσει τη φάση ύστερα από κάποιο σερί ηττών να παίζουμε ανεξέλεγκτα μέχρι δήθεν να ρεφάρουμε(το γνωστό και ως TILT),με τα γνωστά αποτελέσματα.... :prison: πιστεύω ότι ίσως κάποιοι βοηθηθούν απ αυτό....Την κρίσιμη στιγμή, δηλαδή που έχουμε μια πολύ αρνητική μέρα και έχουμε θολώσει,δεν μπορούμε να κρίνουμε λογικά τι πρέπει να πονταριστεί και τι όχι.Ίσως μια κουβέντα με ανθρώπους που εκείνη την ώρα έχουν πιο clear mind,γλυτώσει κάποιους (κι εμένα μαζί) από τον αφανισμό της κάβας τους....Οπότε όποιος βρεθεί σε παρόμοια κατάσταση,ας μην ντραπεί.Περιγράψτε εδώ τις ήττες σας και ζητήστε συμβουλές πως θα το διαχειριστείτε ψυχολογικά αλλά και πρακτικά....Και οι πιο έμπειροι από εσάς εδώ μέσα,παρακαλούνται για υποστήριξη....

Με αφορμή αυτό το θέμα έχω προσφάτως προτείνει κάτι σε Laden το οποίο μου υποσχεθηκε ότι θα το σκεφτει θα το επεξεργαστεί και θα μου απαντήσει.

Εν ολίγοις η ιδέα είναι πολύ απλή , προκειμένου να βοηθηθεί ο κόσμος του φόρουμ να κερδίσει τους μπούκηδες σε κάποια ''παιχνίδια'' που βγαίνουν κατα την διάρκεια της εβδομάδας και η κατάληξη τους με βάση την συμπεριφορά των αποδόσεων που προσφέρονται μαρτυρούν ότι τείνουν προς ένα σημείο , ένα αποτέλεσμα , κάποιον αριθμό γκολ κ.λ.π.
να τοποθετηθεί σε κάποιο σημείο του σαιτ ένα τοπικ το οποίο μέσω ενός pop-up μηνύματος θα ειδοποεί ότι υπάρχει διαθέσιμο νέο tip.

Η διάρκεια ισχύος του τιπ μπορεί να είναι απο 2-3 λεπτα έως και περίπου 15 αν υπάρχουν έντονες ενδείξεις εγκαίρως.
Το εγχειρημα είναι δύσκολο καθότι σημασία έχει οτι πρέπει να υπάρχει έγκαιρη παράδωσηκαι για αυτό πρέπει να υπάρχει καποιος που να αφιερώνει χρόνο για να το γράψει.

Ο κάποιος δεν γίνεται να είμαι εγώ διότι ναι μεν να βοηθήσω αλλά όχι και εις βάρος της δικής μου τσέπης.
Μία απλή ιδέα ας πουμε που μόλις μοθ ήρθε είναι να γραφω το τιπ στο skype σε κάποιον που είναι συνδεδεμένος τις απογευματινές ώρες και αυτός να αναλαμβάνει να το ποστάρει στο σαιτ γράφοντας μονο τα βασικά

Δηλαδή τον αγώνα το προτεινόμενο σημείο και ίσως και σε ποιον μπουκυ μπορεί να βρει το ματς για να μην χάνει χρόνο.
Φυσικά εδώ τίθεται ένα άλλο θέμα, αυτό της παράνομης λειτουργίας αρκετών απο αυτών των ιστότοπων που το infobeto δεν μπορεί να προάγει ή να διαφημίσει τον στοιχηματισμό των επισκεπτώντων του εκεί.
Οπότε ίσως μόνο η αναφορά του αγώνα και του προγνωστικού να αρκεί και ας ψάχνει ο καθείς μόνος του που μπορει να το βρει.

Αυτη η υπηρεσία θα είναι εντελώς δωρεάν και για κάποια περίοδο θα κριθεί το αν μπορει να λειτουργησει , αν προσφέρει πραγματικα κάτι και αν μπορεί να εξελιχθεί.

P.S: Αρη τα έγραψα εδώ εκμεταλλευόμενος την ευκαιρία και για να σου θυμήσω να το σκεφτεις πως θα το κάνουμε αν φυσικά υπάρχει ενδιαφέρον
 
  • Like
Αντιδράσεις: ΓΙΑΝΝΑΡΟΣ
Απάντηση: Βοήθεια σε όσους βρίσκονται στα πρόθυρα του TILT !!!

Over 1,5 και τιλτ...
Η τελευταια και σακος του μποξ 'Βισε' επαιζε με την 4η Σεντ Τρουιντεν και εκει που μαζευε τα γκολ με το τσουβαλι στα προηγουμενα παιχνιδια,ξαφνικα για ένα ματς απεκτησε αμυνα γρανιτη και κρατησε το 0.

1.jpg
 
Απάντηση: Βοήθεια σε όσους βρίσκονται στα πρόθυρα του TILT !!!

Πράγματι,πολύ σπαστικό όταν συμβαίνει κάτι τέτοιο...και ειδικά όταν περιμένεις ένα γκολάκι ακόμα κι ενώ υπάρχει χρόνος δεν έρχεται ποτέ...
Έχω προβληματιστεί πολλές φορές αν έχει τελικά νόημα να κοιτάς τι έχει κάνει μια ομάδα στα προηγούμενα ματς ώστε να την παίξεις οβερ ή άντερ....ή αν είναι καλύτερα να κοιτας το κάθε παιχνίδι μεμονωμένα και να πράτεις αναλόγως πως πάει στο live....
Τέλος πάντων,επειδή αυτά συμβαίνουν και θα συμβαίνουν πάντα,δεν υπάρχει λόγος να tiltάρεις...Και αύριο μέρα είναι.
 
  • Like
Αντιδράσεις: loxagos mark και ΓΙΑΝΝΑΡΟΣ
Αν και αρκετά παλιό το θέμα , όταν είχα διαβάσει τον τίτλο δεν είχα καταλάβει περί τίνος πρόκειται και δεν μπήκα στον κόπο να το διαβάσω μέχρι.....σήμερα :).
Θα παραθέσω την δική μου προσωπική άποψη για το θέμα , η οποία είναι κάπως διαφορετική και πιστεύω θα δυσαρεστήσω αρκετούς (αν όχι όλους) οπότε παρακαλώ λίγη επιοίκεια ακριβώς γιατί είναι απλά προσωπική άποψη και τίποτα παραπάνω...
Προσωπικά λοιπόν πιστεύω οτι όποιος έχει την τάση να ζητάει να ρεφάρει σε περιόδους χασούρας , είναι καθαρά τζογαδόρος και δεν θα έπρεπε καν να ασχολείται με το στοίχημα.Θα μπορούσε να ασχοληθεί με κάποιας άλλης κατηγορίας παιχνίδι όπως το lotto,joker,kino κλπ τα οποία είναι αμιγώς τυχερά και όχι τεχνικά όπως το στοίχημα.
Κατανοώ τη στενοχώρια κάποιου να έχει ένα σερί χασούρας σε κάποια παικτική περίοδο , δεν καταλαβαίνω όμως τον συγκεκριμένο τρόπο διαχείρησής της.Ή για να το θέσω πιο σωστά , καταλαβαίνω κάποια πράγματα σχετικά με το χαρακτήρα του συγκεκριμένου ανθρώπου , όπως πχ ανυπομονησία (έλλειψη υπομονής) το οποίο είναι θεμέλιο ελάττωμα οποιουδήποτε θέλει να παίρνει στα σοβαρά το κεφάλαιο Στοίχημα.Επίσης , έλλειψη αντικειμενικής θεώρησης του τρόπου παιξίματος , και δυσκολίας αναπροσαρμογής.
Κάποιος που χάνει παροδικά σε σχετικά μικρό χρονικό διάστημα , απλά συνεχίζει τον τρόπο παιξίματος που μέχρι τότε εφάρμοζε.Αν το χρονικό διάστημα γίνει αρκετά μεγάλο , τότε δεν θεωρείται "τυχαίο" γεγονός αλλά κάτι ποιο σοβαρό οπότε κάτι δεν κάνει σωστά και πρέπει να αναθεωρήσει.Και θα μου πει τώρα κάποιος....Κάποιος ακολουθούσε ένα συγκεκριμένο τρόπο παιξίματος που όντως δούλευε και είχε κέρδος και ξαφνικά ακολουθώντας τον ίδιο τρόπο παιξίματος ήρθε μια μακροχρόνια περίοδος χασούρας από το πουθενά; Αυτο δεν μπορεί να συμβεί.Και στατιστικά να το πάρει κάποιος , η απορεία είναι εύλογη και σωστή.Άρα μια τέτοια περίπτωση δεν υφίσταται κατ εμέ οπότε αυτός που το ισχυρίζεται ή ψεύδεται ή.....ψεύδεται.
Πάμε τώρα στην άλλη περίπτωση η οποία είναι και η πιο συνηθισμένη και πως θα έπρεπε να την αντιμετωπίζουμε.
Δηλαδή τις μικρές περιόδους χασούρας οι οποίες φυσικά και είναι στο πρόγραμμα να συμβούν αλλά είναι πλήρως αντιμετωπίσιμες για κάποιος σοβαρό παίκτη του στοιχήματος.Η λύση είναι μια και μοναδική.Συνεχίζει ο παίκτης να εφαρμόζει το προγραμματισμένο του στοιχηματικό πλάνο (όποιο και να είναι αυτό) , μέχρι να περαστεί επιτυχώς ο "σκόπελος" της χασούρας.Για να το πετύχει όμως αυτό το "απλό" κάποιος , πρέπει να διαθέτει 1ον υπομονή και 2ον πίστη στο σύστημά του.Ο τζογαδόρος από την άλλη , δεν έχει ούτε το ένα , ούτε το άλλο , οπότε μοιραίο είναι να αρχίσει να ζητάει να ρεφάρει με τον όποιο τρόπο.
Προσωπικά θεωρώ λανθασμένη τακτική κάποιου παίκτη στοιχήματος να έχει ένα και μόνο σύστημα παιξίματος και να ρίχνει όλα του τα λεφτά σε αυτό.1ον γιατί πιστεύω οτι δεν υπάρχει άχαστο σύστημα να ρίξουμε όλο μας το κεφάλαιο εκεί και 2ον γιατί το στοίχημα είναι τόσο πολύ τεχνικό από τη φύση του που είναι αδύνατο σε κάποιον να μην μπορεί να σκεφτεί να φτοιάξει διάφορες έστω παραλλαγές του βασικού κορμού του συστήματος που ακολουθεί αν όχι κάτι τελείως διαφορετικό.Για μένα , κάποιος που ακολουθεί ένα και μόνο σύστημα θεωρώ οτι έχει απαίδευτο μυαλό ή είναι η εξαιρετικά σπάνια περίπτωση κάποιου που έχει βρει το ανίκητο σύστημα και το ακολουθεί (και σωστά κάνει) πιστά.
Όσο θυμάμαι τον εαυτό μου , ακόμα και όταν ξεκίναγα την ασχολία μου με το στοίχημα , δεν έβαλα ποτέ το οποοδήποτε ποσό επιπλέον για να ρεφάρω σε περιόδους χασούρας.Το μόνο που έκανα ήταν οτι ελάττωνα τα ποσά που ήταν ούτως ή άλλως προγραμματισμένα να παιχτούν στο χρόνο που έπρεπε να παιχτούν , μέχρι να βρω τι είναι αυτό που δεν κάνω σωστά και να το διορθώσω όσο το δυνατόν πιο σύντομα.Ήμουν σίγουρος δηλαδή οτι το λάθος ήταν από τη μεριά μου και έπρεπε να βρω τρόπο να το φτοιάξω.Μάλιστα , εαν συνέχιζα να χάνω και να μην μπορώ να βρω τρόπο λύσης , τα στήλωνα που λένε , και συνέχιζα τις μικροδιορθώσεις που πίστευα οτι μπορούν να αλάξουν τη ροή των ηττών παίζοντας αποκλειστικά και μόνο εικονικά.Ναι.Σταμάταγα μαχαίρι να τροφοδοτώ με πραγματικό χρήμα μέχρι να βρω την αιτία του προβλήματος.Το τελείως αντίθετο δηλαδή απότι κάνει ένας τζογαδόρος που χώνει και άλλα πραγματικά χρήματα για να ρεφάρει.
Το ίδιο ακριβώς κάνω μέχρι και σήμερα όταν δοκιμάζω διάφορα νέα αδούλευτα συστήματα που μου έρχονται στο μυαλό.Παράλληλα με τα τρέχοντα βασικά συστήματα , δοκιμάζω και νέα τα οποία τα παίζω με πάρα πολύ μικρά ποσά και εαν αντιληφθώ μεγάλη περίοδο χασούρας , το ρίχνω στο εικονικό παίξιμο ενώ παράλληλα ψάχνω να βρω την αιτία του προβλήματος.Αν σε συγκεκριμένο χρόνο δεν βρω τι φταίει , το παρατάω και ξενικάω να δουλεύω σε κάποιο άλλο σύστημα.
Κάτι που έκανα παλιά και το οποίο σταμάτησα , ήταν να κάθομαι να κοιτάζω στο pc live τα αποτελέσματα αυτών που έπαιξα.Να απομένει ένας αγώνας και να κάθομαι μέσα στην αγωνία για να δω οτι έχασα 250 ευρώ επειδή ο άσσος που είχα παίξει έσπασε στις καθυστερήσεις.Να γίνω εγώ δηλαδή ψυχωτικός για χάρη τους.Αμ δε...Ασχολούμαι μόνο την Παρασκευή που βγαίνουν όλοι οι αγώνες , κάνω οτι κάνω και μετά το pc ανοίγει την Τρίτη για να δω τι έκανα.Ότι είναι να γίνει θα γίνει.Μπορεί να κέρδισα ένα μεγάλο στοίχημα στις καθυστερήσεις ή ένα άλλο να το έχασα επίσης στις καθυστερήσεις.Δεν το γνωρίζω και πιθανότατα θα μου έχει συμβεί αρκετές φορές.Δεν με νοιάζει.Πολύ απλά γιατί δεν έχει σημασία.Μόνη σημασία έχει το ταμείο και ο χρόνος που διέθεσα να μην πήγε στράφι.Αυτό μόνο μετράει.
Δεν ξέρω αν είναι θέμα χαρακτήρα ή κάτι άλλο αλλά νομίζω οτι δύσκολα κάποιος μπορεί να ξεφύγει αν έχει τη λογική του ρεφαρίσματος στο στοίχημα.Θέλει γενική αναθεώρηση αν πέφτει κάποιος σε αυτή τη λούμπα να αναλογιστεί τι κάνει και που θα τον βγάλει.Αν είσαι σοφός κα δεν μπορείς να βγεις από αυτή τη λούμπα , η μόνη σωστή κίνηση είναι να τα παρατήσεις κα να ασχοληθείς με κάτι άλλο πιο εποικοδομητικό.
Ελπίζω να μην στενοχώρησα αρκετούς αν κα το είπα εξ αρχής οτι έχω μια κάπως πιο διαφορετική άποψη για το κεφάλαιο Στοίχημα.
 
Για να αποφεύγεις το τιλτ,πρέπει να μάθεις να αποδέχεσε την ήττα.Έχασες ενα ματς στις καθυστερήσεις και αισθάνεσε ότι 'κάτι σου χρωστάει';Τίποτα δεν σου χρωστάει.Πάμε στο επόμενο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: cr7, magon και tino
ΔΕΝ βγαινει η ανακτηση ζημιων..
Οι εγγλεζοι, που εφυηραν τον τζογο, λενε
you can bet only what you can afford to lose
να πονταρεις μονο οσα δυνασαι να χασεις..
Ο τζογος, ειναι η υπαλλακτικη διασκεδαση.
Αντι να παμε στα μπουζουκια πχ οπου θα χαλαστουν ας πουμε 100 €
παμε στο καζινο και γλυτωνουμε και το γαβ γαβ.
ΜΟΝΟ ομως αν εχουμε τα €100 διαθεσιμα για καψιμο!
 

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 21:00
    Novasports 6HD
    • Ριμπάκινα - Αζαρένκα
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 02:30
    Novasports 6HD
    • Αλεξάντροβα - Κόλινς
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...