H μακέτα του νέου Ναού της ΑΕΚ

BetLaden

IFC#6 Champion 2009-10, IFC#1 Super Cup winner 200
Μέλος του προσωπικού
13 Μαι 2002
39,137
26,153
113
52
Infobeto Town
www.infobeto.com
Αυτά είναι τα πρώτα σχέδια για το νεο γήπεδο της ΑΕΚ που εχει σχεδιαστεί με θέμα την Αγιά Σοφιά και το Βυζάντιο. Νομίζω ότι το αποτέλεσμα είναι πραγματικά άριστο!!!!

aek agia sofia 1.jpg

aek agia sofia 2.jpg

aek agia sofia 3.jpg

aek agia sofia 4.jpg

aek agia sofia 5.jpg

aek agia sofia 6.jpg

aek agia sofia 7.jpg

Δεκέμβριο του 2015 θα είναι έτοιμο (λένε)
 
Απάντηση: H μακέτα του νέου Ναού της ΑΕΚ

Ωραίο μακέτο (που θα έλεγε και ο Σημίτης...:twis:)....

Χωρίς πλάκα... Σαν σχέδιο λιτό και σου βγάζει ένα δέος.... Λίγο οι φωτιές μου φαίνονται too much (για να μην πω καγκούρικες) αλλά εντάξει αυτή είναι η προσωπική μου άποψη....

Ωραίο όμως φαίνεται ότι θα γίνει...
 
Απάντηση: H μακέτα του νέου Ναού της ΑΕΚ

Ωραίο μακέτο (που θα έλεγε και ο Σημίτης...:twis:)....

Χωρίς πλάκα... Σαν σχέδιο λιτό και σου βγάζει ένα δέος.... Λίγο οι φωτιές μου φαίνονται too much (για να μην πω καγκούρικες) αλλά εντάξει αυτή είναι η προσωπική μου άποψη....

Ωραίο όμως φαίνεται ότι θα γίνει...

εσύ έβγαλες κάρο την άλφα ρομέο, στο γήπεδο της ΑΕΚ θα κολλούσες;;; :twis:
 
Απάντηση: H μακέτα του νέου Ναού της ΑΕΚ

εσύ έβγαλες κάρο την άλφα ρομέο, στο γήπεδο της ΑΕΚ θα κολλούσες;;; :twis:

Ρε μη λες τέτοια πράγματα και το αφεντικό είναι ΑΕΚιτζής (που λένε στα καφενεία) και δεν είναι καιρός να μας διώχνουν από το φόρουμ...:twis:

Καλό είπα ότι είναι BOSS! Μου άρεσε (πραγματικά....):bb:

Απλά οι φωτιές μου θύμισαν τον ιερόσυλο τον Μπαλοτέλι που πήρε μια Λαμποργκίνι και την έβαψε σαν το παπάκι του Μήτρογλου...:twis:
 
Απάντηση: H μακέτα του νέου Ναού της ΑΕΚ

Πολύ ωραία η μακέτα, τυλίξτε μου ένα για το σπίτι :woohoo:
 
  • Like
Αντιδράσεις: johnbill
Απάντηση: H μακέτα του νέου Ναού της ΑΕΚ

Πολυ καλο το σχεδιο του νεου γηπεδου.
Προβλεπω σε 2 χρονια το Θεσσαλονικη-Αθηνα να γινεται σαν το Λευκος Πυργος-Αριστοτελους.
 
  • Like
Αντιδράσεις: okonski
Απάντηση: H μακέτα του νέου Ναού της ΑΕΚ

πιο ωραίο θα είναι οταν ετοιμαστεί , τόσα χρόνια χωρίς σπίτι !!! για άλλη μία φορά πρόσφυγες ... επιτέλους να ΓΙΝΕΙ ο νέος ΝΑΟΣ
 
  • Like
Αντιδράσεις: nikitas και SMIC
Απάντηση: H μακέτα του νέου Ναού της ΑΕΚ

αμα δίνει και ο δήμος 20 εκατομμυριάκια ευρώ είναι ακόμα πιο γλυκό.....

7 εκ ευρώ στον Παναθηναϊκό για να συντηρήσει την Λεωφόρο, χρέη χαρίστηκαν στον Ολυμπιακό και ο Παοκ? στην απέξω σαν ορφανό :bask:
 
  • Like
Αντιδράσεις: johnbill
Απάντηση: H μακέτα του νέου Ναού της ΑΕΚ

Εμένα αν πραγματικά κι αληθινό είναι όπως η μακέτα, το θεωρώ αντάξιο των μεγάλων ευρωπαϊκών συλλόγων ...

Αντε να παραδειγματιστεί τώρα ο Ιβαν και να αναμορφώσει την Τούμπα όπως δήλωσε, κάτι για 150.000.000€ είπε σκέπαστρα σε όλο το γήπεδο κτλ ...

Αντε να δούμε ποιος θα το κάνει πρώτος ...
 
Απάντηση: H μακέτα του νέου Ναού της ΑΕΚ

Εμένα αν πραγματικά κι αληθινό είναι όπως η μακέτα, το θεωρώ αντάξιο των μεγάλων ευρωπαϊκών συλλόγων ...

Αντε να παραδειγματιστεί τώρα ο Ιβαν και να αναμορφώσει την Τούμπα όπως δήλωσε, κάτι για 150.000.000€ είπε σκέπαστρα σε όλο το γήπεδο κτλ ...

Αντε να δούμε ποιος θα το κάνει πρώτος ...


Κανενας. Ο ΠΑΟΚ ας κοιταξει να κανει ομαδα και ας αφησει τα γηπεδα.
 
Απάντηση: H μακέτα του νέου Ναού της ΑΕΚ

αντε μπραβο.πολυ ωραιο .μακαρι να τελειωσει και γρηγορα γιατι έχει γίνει σαν τον γεφυρι της αρτας τοσα χρονια
 
  • Like
Αντιδράσεις: okonski
Απάντηση: H μακέτα του νέου Ναού της ΑΕΚ

Και μετα ξυπνησαμε.... Ενας επιχειρηματιας σπρωχνει λεφτα σε κατι οταν εχει λαμβανειν.... Στη κατασταση που διανυουν οι Ελληνες ομως αυτο το γηπεδο ακομα και αν το κανει γεματο δεν προκειται να το δει.... εκτος αν ο Μελισσανιδης ζει σε αλλο πλανητη.... και νομιζει πως καποιος που δεν εχει λεφτα να αγορασει γαλα στα παιδια του θα παει να παρει εισητηριο να δει την ΑΕΚ.... ειναι αλλου ο ανθρωπος τελειως....
 
Απάντηση: H μακέτα του νέου Ναού της ΑΕΚ

Eγω παντως στον Μελισανιδη εμπιστοσυνη δεν εχω

Και μετα ξυπνησαμε.... Ενας επιχειρηματιας σπρωχνει λεφτα σε κατι οταν εχει λαμβανειν.... Στη κατασταση που διανυουν οι Ελληνες ομως αυτο το γηπεδο ακομα και αν το κανει γεματο δεν προκειται να το δει.... εκτος αν ο Μελισσανιδης ζει σε αλλο πλανητη.... και νομιζει πως καποιος που δεν εχει λεφτα να αγορασει γαλα στα παιδια του θα παει να παρει εισητηριο να δει την ΑΕΚ.... ειναι αλλου ο ανθρωπος τελειως....

Αδικο δε σας δινω.ναι οντως θαχει λαμβανειν,ναι οντως δεν ειναι εμπιστοσυνης,ναι οντως οι καιροι ειναι δυσκολοι και εισιτηρια μπορει να μενουν απουλητα ΑΛΛΑ.....καποτε επρεπε να γινει.το οτι κανει καποιος μια προσπαθεια ειναι θετικο.μενει μονο να φανει αν θα προχωρησει (μακαρι...) ή θα μεινει στα χαρτια....
Προσωπικα πιστευω πως θα προχωρησει (αν δε γινει κατι συνταρακτικο με οπαπ και emma delta... :eye: )
 
Απάντηση: H μακέτα του νέου Ναού της ΑΕΚ

Και μετα ξυπνησαμε.... Ενας επιχειρηματιας σπρωχνει λεφτα σε κατι οταν εχει λαμβανειν.... Στη κατασταση που διανυουν οι Ελληνες ομως αυτο το γηπεδο ακομα και αν το κανει γεματο δεν προκειται να το δει.... εκτος αν ο Μελισσανιδης ζει σε αλλο πλανητη.... και νομιζει πως καποιος που δεν εχει λεφτα να αγορασει γαλα στα παιδια του θα παει να παρει εισητηριο να δει την ΑΕΚ.... ειναι αλλου ο ανθρωπος τελειως....

Δε διαφωνω με οσα λες. Η οικονομικη κριση ειναι μεγαλο εμποδιο για να γεμισει ενα γηπεδο.
Απο την αλλη μερια ομως οταν παιζεις Γ εθνικη και εχεις πουλησει ηδη 12.000 διαρκειας και κοβεις 25.000 εισιτηρια με τη Θυελλα Ραφηνας...ε τοτε μπορει οταν επιστρεψεις στη Σουπαλιγκα και με καλες μεταγραφες να γεμισεις ενα γηπεδο 32.000 θεσεων...τουλαχιστον στα σημαντικα ματς.
 
Απάντηση: H μακέτα του νέου Ναού της ΑΕΚ

Σε καλό δρόμο είναι. Μην σκεφτεστε αρνητικα.
Αν γινει αυτο το γηπεδο, που οπως φαινεται θα γινει κατα 99%, τοτε το γηπεδο θα γεμίζει σε καθε αγωνα ειτε παιζεις με την Μπαγερν ειτε με την Θυελλα. Και να εισαι σιγουρος ότι στα μισα καθισματα θα καθονται μικρα παιδακια. Νεα γεννια αετόπουλων...
Μεγαλη στιγμή για την ιστορία της ΑΕΚ (και της Ελλάδας) η ανέγερση αυτού του γηπεδου. Μνημειο πραγματικό!

Οσον αφορά τον Μελισσανίδη, του αξίζει ενα μπράβο για την όλη ιδέα. Θα λάβει κι αλλο ένα αν το φτιάξει. Δεν είναι λίγο αυτό που θα αφήσει ως παρακαταθήκη στον πολιτισμό μας. Μεσω ενος γηπέδου.... οι μνήμες δεν θα σβήσουν ποτέ. Τις εποχές της παγκοσμιοποίησης και της τσουβαλοποίησης, είναι σημαντικό να έχουμε λόγους να θυμόμαστε...
 
  • Like
Αντιδράσεις: nikitas, okonski και iraklis30
Απάντηση: H μακέτα του νέου Ναού της ΑΕΚ

Σε καλό δρόμο είναι. Μην σκεφτεστε αρνητικα.
Αν γινει αυτο το γηπεδο, που οπως φαινεται θα γινει κατα 99%, τοτε το γηπεδο θα γεμίζει σε καθε αγωνα ειτε παιζεις με την Μπαγερν ειτε με την Θυελλα. Και να εισαι σιγουρος ότι στα μισα καθισματα θα καθονται μικρα παιδακια. Νεα γεννια αετόπουλων...
Μεγαλη στιγμή για την ιστορία της ΑΕΚ (και της Ελλάδας) η ανέγερση αυτού του γηπεδου. Μνημειο πραγματικό!

Οσον αφορά τον Μελισσανίδη, του αξίζει ενα μπράβο για την όλη ιδέα. Θα λάβει κι αλλο ένα αν το φτιάξει. Δεν είναι λίγο αυτό που θα αφήσει ως παρακαταθήκη στον πολιτισμό μας. Μεσω ενος γηπέδου.... οι μνήμες δεν θα σβήσουν ποτέ. Τις εποχές της παγκοσμιοποίησης και της τσουβαλοποίησης, είναι σημαντικό να έχουμε λόγους να θυμόμαστε...

Αυτό είναι το κακό. Ότι οι μνήμες θα σβήσουν με την ανέγερση (λέμε τώρα...) του γηπέδου και τα "αετόπουλα-γελάει ο κόσμος" δε θα θέλουν να θυμούνται τι είναι ο Μελισσανίδης. Δεν θα τους ενδιαφέρει από που ξεκίνησε, πώς έφτασε εκεί που έφτασε. Δε θα θυμούνται ότι άφησε την ομάδα να πέσει, ενώ θα μπορούσε να βοηθήσει και να μην ξεφτιλιστεί.
Δε θα θυμούνται το "βάζω 70-βάλτε κι εσείς άλλα τόσα". Θα τα ξεχάσουνε όλα οι ΑΕΚτζήδες (αυτοί με "τζ" πρέπει να είναι σε αντίθεση με τους "τσ" του ΠΑΟΚ).

Εγώ αν ήμουν ΑΕΚτζής θα προτιμούσα να δακρύζω το 2008 στο ΑΕΚ-Τρίπολη και να πανηγυρίζω τότε το ένα μετά από 15 χρόνια. Δεν το πανηγύρισα; Ας μην πανηγυρίσω ποτέ. Γιατί η ΑΕΚ ήταν ιδέα, μας έλεγαν κάποιοι. Και τώρα με αυτόν τον άνθρωπο στη διοίκηση, τα δάκρυα των ΑΕΚτζήδων στέρεψαν. Όχι επειδή έρχονται καλύτερες μέρες. Επειδή δεν αξίζει να τρέξουν για την ομάδα. Για την αλλοίωση της ΑΕΚάρας μας.

Κάτι τέτοιες τοποθετήσεις σαν τη δική σου, Betladen, εμένα δεν μου κάνουν. Και δυστυχώς δεν είσαι ο μόνος.
Και δε μου κάνει, όχι επειδή έχεις φάει τον παπά του αιλουροειδούς... επειδή δεν τον έχεις φάει και τον στηρίζεις. Γι' αυτό δε μου κάνει.

Να τον χαίρεστε
 
  • Like
Αντιδράσεις: kosdpthess
Απάντηση: H μακέτα του νέου Ναού της ΑΕΚ

Εγω οπως είδες αναφέρθηκα ΜΟΝΟ ως προς το συγκεκριμένο γηπεδο. Το συγκεκριμένο σχέδιο γηπέδου. Μονο για αυτο. Αν θες μας λες την αποψη σου χωρις να αποπροσανατολίζεις το θεμα.

Επισης μπορεις να ανοίξεις ενα αλλο θεμα για κατι αλλο που εχει κανει ο Μελισσανιδης, οπωςαυτα που ανεφερες και να τα συζητησουμε ξεχωριστα αν θες.
Δεν μου αρεσει να τσουβαλιάζω θεματα, γιατι ο μεσος ορος κάποιους αδικεί και καποιους ευνοεί.
 
  • Like
Αντιδράσεις: nikitas

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...