Sans Voir

nklaps

Well-Known Member
11 Μαρ 2016
3,127
5,306
113
Καλη Στοιχηματικη σεζόν.

Εδω θα βάζω αποδόσεις (με την αδεια του forum)

:sign:

Πορτσμουθ - Κροουλι.

Στο 1,33 ο ασος και στο 9.75 το διπλο. (τι όνειρο είδε πάλι ο Μπουκ, όπως λέει και ένας φίλος...)

Καλη, χρυση η Πορτσμουθ. Φαβορι για ανοδο. Περυσι την εχασε ατα Play Off. Φαβορί. Φανέλα. Δεν συζητιεται.
Η αλλη η μικρουλα ειναι στο "υποβιβαζεται-δεν υποβιβαζεται".

Στα 5 πρωτα ματς όμως, η φορμα τους ειναι ιδια (2-2-1) με τις δυο ομαδες προφανως ισοβαθμες. Δεν εχει φανεί στο γήπεδο δηλαδή η μεγαλη τους διαφορά, αυτη των αποδοσεων. Στο 85΄με πέναλτι νίκησε την Εξετερ στο τελευταίο η Πορτσμουθ.

Η Πόρτσμουθ προφανώς ειναι φαβορί, αλλά δεν είναι η Μπαρτσελόνα για να σηκώνει αποδοσεις τύπου 1,30.

Εδω πάω με τις αποδόσεις που δεν δικαιολογούνται στο επίπεδο σχεδόν του 10.00.

Κροουλι Ταουν @ 9,75 (Stoiximan)

(Ενταξει τωρα, 9,75...)
 
Απάντηση: sans voir

Καλή σεζόν Νίκο και καλή επιτυχία στις επιλογές σου... με υγεία και το τέλος να μας βρει πράσινους..
και άντε ας ανέβει επιτέλους και η Νυρεμβέργη σου.. :twis:
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: nklaps
Απάντηση: sans voir

Χθες είχα μια ανησυχία, που θα βρω ματς με "ακραίες" αποδόσεις για το Πρωτόκολλο μέσα στην Σεζόν, ετσι για να έχω δουλειά και εγω...
Αλλες φορές βρίσκει κανείς, και άλλες όχι.

Εφαγα τον κόσμο σήμερα να βρω στη 1η Κατηγορία Ιρλανδίας (όχι Πρέμιερ), πόσες ομάδες υποβιβάζονται. Καμία, απ ό,τι καταλαβα. Καμία. Αν κάνω λάθος, ζητω συγνώμη.
Σημερα παίζουν δύο μετριότατες ομάδες της Κατηγορίας, σε ένα ματς αδιάφορο καθώς διανυουμε τις τελευταίες αγωνιστικές.

Σελμπουρν - Αθλον Ταουν
. Και δίνει ο άσος 1,30 και το διπλό 9.00.

Αν τωρα δούμε την φόρμα της καραφαβόρας του 1.30, θα δούμε ότι δεν θυμούνται καλά-καλά ούτε οι ίδιοι πότε κέρδισαν για τελευταία φορά! Κατακόκκινη φόρμα και η τελευταία νίκη στα μέσα Ιουλίου! Και μας την δίνουν στο 1.30 σε ένα ματς αδιάφορο.

Θα μου πειτε "δεν κοιτάζεις και τα μούτρα της άλλης". Ενα χάλι μαύρο και η Αθλον Ταουν. Κατακόκκινη φόρμα και αυτοί. Νίκησαν βέβαια στο τελευταίο ματς 4-0, αλλά ποιούς νίκησαν; Το απόλυτο... "αστερι" της Κατηγορίας, (που είχαν νικήσει και οι άλλοι στα μέσα Ιουλιου).

Το τελευταίο μεταξύ τους (Αθλον Ταουν - Σελμπουρν) έληξε ωστόσο 1-0 υπερ της Αθλον Τάουν. Ο άσος τότε πλήρωνε... 17.00 (για να το λεω, είχα εμπλακεί). Το αναφερω απλά για να δειξω ότι οι δύο ομάδες (που εχουν παρόμοια φόρμα), παρα τη βαθμολογική τους διαφορά, δεν έχουν γενικά μεγάλες διαφορές και επίσης για να δείξω ότι καποιες φορές οι αποδόσεις είναι πραγματικά εκτός τόπου και χρόνου.

Θα πάω με το 2 DNB που επίσης πληρώνει καλά (@ 7.00) επειδή η Αθλον Ταουν δεν έχει ούτε μία νίκη εκτός έδρας, (άσχετα αν η ισοπαλία λείπει σχεδόν πλήρως από τα στατιστικά των ομάδων).

Σελμπουρν - Αθλον Ταουν 2 DNB @7.00 (Bet365)


ΥΓ Δεν ειναι για πολλά το ματς εννοειται. Εδω για λόγους απλότητας, όλα τα ματς θα παίρνουν το ίδιο ποντάρισμα (1 Μονάδα). Και για λόγους απλότητας, και για να μπορώ μετά από λίγο καιρό να ζητάω πιο εύκολα... δανεικά!

:)

Εννοείται ότι είναι ανοικτό και το άλλο ματς Πόρτσμουθ - Κροουλι
 
  • Like
Αντιδράσεις: jogo, Ertzan και crea_bet
Απάντηση: sans voir

Σελμπουρν - Αθλον Ταουν 2 DNB @7.00 3-0 LOST
 
Απάντηση: sans voir

Πορτσμουθ - Κροουλι 2 @9,75 3-0 LOST


Κακο ξεκινημα με 2 3άρες στην πλάτη.
Ποοιος ειπε οτι θα ειναι ευκολο...
 
Απάντηση: sans voir

με αυτά που παίζεις ένα να πιάσεις,καλύπτεις..
 
  • Like
Αντιδράσεις: nklaps
Απάντηση: sans voir

Κακο ξεκινημα με 2 3άρες στην πλάτη.
Ποοιος ειπε οτι θα ειναι ευκολο...


Μπράβο και τα 2 σου στοιχήματα.... ήταν εξαιρετικά!
Μην μένεις στο αποτέλεσμα.Δεν έχει καμία σημασία για την μακροχρόνια επίδοσή σου.
Δες τις αποδόσεις που έπαιξες και που αυτές κατέληξαν στην Pinny πριν αρχίσει το ματς:

η Κρόουλι έπεσε στο 9.25 και είχες value 4.95% στην απόδοση σου
η Αθλον -πως την λένε- τάουν έπεσε το απλό 2πλό στο 6.94 προσφέροντας value 29,68%(!) .Αν προσέφερε η Pinny το AH 0 το value θα ηταν ανάλογο και εκεί!

Αν παίρνεις τέτοια EV στα ποντάρισμάτα σου να είσαι σιγουρος οτι μακροπρόθεσμα θα έχεις κέρδος και θα έχεις εκμηδενίσει τον παράγοντα τύχη!
 
  • Like
Αντιδράσεις: fidodido, crea_bet και nklaps
Απάντηση: sans voir

Ευχαριστω για τα καλα λογια.
Φυσικα δεν περίμενα απο τα πρωτα 2 bets να εχω θετικα αποτελεσματα. Θα ηταν απλα τυχερο αν ειχα.
Απαιτειται μεγαλος αριθμος bets για να εχω στατιστικα σημαντικο αποτελεσμα (θετικό ή αρνητικο).
Υπομονη.
 
  • Like
Αντιδράσεις: fairplay
Απάντηση: sans voir

"Δεν μπορεις να μιλας σοβαρα γι αυτο!!!"
...θα πειτε ολοι και θα εχετε δικιο.

Μα πρεπει να ξεκαθαρισω οτι εγω εδω δεν κανω tipsting. Tipsters εχει το infobeto. Εδω απλα θελω να τεσταρω ποσο καλα ή ποσο κακα θα παει καποιος επιλεγοντας μεγαλες αποδοσεις που απλα του φαινονται υπερβολικες με βαση την κοινη λογικη.

Το σκεπτικο για το σημερινο ειναι οτι δεν μπορει ενα g/g να πληρωνει 8.00 οσο μπαζο, ή όσο.... ασβεστολακκος και αν ειναι η μια απο τις δυο ομαδες.
Μιλαμε για το αυριανο της Εθνικης μας με το Γιβραλταρ. 8.00 το g/g και 8.00 το over 0.5 του Γιβραλταρ. Αποκλειεται να σκοραρει μας λενε οι Εταιριες. Εγω ομως γιατι δισταζω να βαλω ενα... σπιτι στο win to nil της Εθνικης μας; Εσεις θα το βαζατε; Διοτι απλα το γκολ ειναι κατι που απλα μπορει να συμβει για x λογους.

Σπανιως σκοραρει το Γιβραλταρ. Σπανιοτατα. Θα το γραψουν οι εφημεριδες, ναι! Ενα γκολακι ομως το εβαλε περυσι στο... 8-1 στην Πολωνια. Και ενα ακομα στο ...6-1 στην Σκωτια. Αν ξεφυγει το ματς, γινεται. Και μη μου πειτε οτι η Εθνικη θα παει να παιξει... κλειστα για να κρατησει λεει το μηδεν με το... Γιβραλταρ. Η Ελλαδα εχει στοχο να κερδισει (και το 4-1 νικη ειναι) και το Γιβραλταρ (λογικα) απλα εχει στοχο ενα γκολ. Η δε Εθνικη μας, δεν φημιζεται τον τελευταιο καιρο να κραταει το μηδεν. Θυμαμαι κατι Φεροε. Αλλη ομαδα τοτε θα μου πειτε. Που το θυμηθηκες κλπ.
Δηλαδη γιατι το g/g του Λιχτενσταιν (αλλο μεγαθηριο!) μεσα στην Ισπανια να πληρωνει "μονο" 5.00; Με τι κριτηρια;

Μην το κουραζω. Εκει στο 5.00-6.00 το περιμενα το g/g. 8.00 ειναι στον Stoiximan (7.00 στην Πρασινη). 8.00 πληρωνει και το over 0.5 Γιβραλταρ. Παμε με τα λιγοτερα... ζητουμενα! Μην μας φαει η αγωνια.
:)

Over 0.5 Γιβραλταρ @8.00 (Stoiximan)

Ενταξει, το τερματισα σημερα!
 
Απάντηση: sans voir

Πάντως ειδικά σε κάτι τέτοια είναι χαώδης η διαφορά με ΟΠΑΠ. Φίλος μου έπαιξε το goal-goal στο 3.90!
 
  • Like
Αντιδράσεις: nklaps και fidodido
Απάντηση: sans voir

Εδώ Νίκο είμαστε μαζί.. :priest:.. Δεν νομίζω να το τερμάτισες πάντως, όπως λες.. Τώρα βρίσκεται ήδη στο 5,25 ενώ καμία εταιρεία (ακόμα και αυτές που δεν έχουν άδεια στην Ελλάδα, συμπεριλαμβανομένης και της betfair) δεν έχει το έχει προσφέρει τόσο ψηλά..
 
  • Like
Αντιδράσεις: nklaps
Απάντηση: sans voir

Πάντως ειδικά σε κάτι τέτοια είναι χαώδης η διαφορά με ΟΠΑΠ. Φίλος μου έπαιξε το goal-goal στο 3.90!

Εγω την γκανιότα την έβγαλα κάπου στο 13%!
Τεράστιε ΟΠΑΠ! Γίγαντα!
 
  • Like
Αντιδράσεις: fairplay και steven4
Απάντηση: sans voir

Εδώ Νίκο είμαστε μαζί.. :priest:.. Δεν νομίζω να το τερμάτισες πάντως, όπως λες.. Τώρα βρίσκεται ήδη στο 5,25 ενώ καμία εταιρεία (ακόμα και αυτές που δεν έχουν άδεια στην Ελλάδα, συμπεριλαμβανομένης και της betfair) δεν έχει το έχει προσφέρει τόσο ψηλά..

Καλημερα Alex. Αυτες τις "ταρζανιές" με το g/g τις κάνει μόνο ο Sman. Περυσι είχα παίξει ένα g/g στο ...11.25(!!!), με το "μπάζο" την Ανδόρρα (επαιζε με το Ισραηλ). Εχασε 3-0 όμως.
Εχεις υποτιθεται τη χαρά ότι έπεσε η απόδοση πολλές φορές σε αυτές τις επιλογές. Δυστυχώς όμως, η εμπειρία μου λέει ότι συνηθως η Εταιρία έχει δίκιο. Τα "μπαζα" αυτα γενικά ούτε τελικές δεν κάνουν, πόσο μαλλον να βαλουν γκολ. Απλά αυτό το 8.00 πάει κόντρα στην κοινη λογική και ποτε δεν είσαι σίγουρος στο ποδοσφαιρο... Εγω ειπα ότι θα το έδινα στο 5.00-6.00.
Καλά έκανες πάντως και έβαλες αυτόν εδώ =>:priest:. Θα μας χρειαστεί!

Για το 5.25 που λες, να περιμένουμε. Η 365 το έχει ακόμα στο 7.00 και αυτά συχνα κάνουν διακυμάνσεις μεχρι την εναρξη.
 
  • Like
Αντιδράσεις: fairplay
Απάντηση: sans voir

Πάλι έχεις πάρει ένα εξαιρετικό valuebet ! :goood:
Με αυτό πας 3 στα 3!
Το g/g θα κλείσει στο 4.5 με 5 να μου το θυμηθείς.

ΥΓ:Η δικιά μου εμπειρία λέει οτι πάντα έχει δίκιο η αγορά και όχι η εταιρία
 
  • Like
Αντιδράσεις: fidodido και nklaps
Απάντηση: sans voir

Καλημερα Alex. Αυτες τις "ταρζανιές" με το g/g τις κάνει μόνο ο Sman. Περυσι είχα παίξει ένα g/g στο ...11.25(!!!), με το "μπάζο" την Ανδόρρα (επαιζε με το Ισραηλ). Εχασε 3-0 όμως.
Εχεις υποτιθεται τη χαρά ότι έπεσε η απόδοση πολλές φορές σε αυτές τις επιλογές. Δυστυχώς όμως, η εμπειρία μου λέει ότι συνηθως η Εταιρία έχει δίκιο. Τα "μπαζα" αυτα γενικά ούτε τελικές δεν κάνουν, πόσο μαλλον να βαλουν γκολ. Απλά αυτό το 8.00 πάει κόντρα στην κοινη λογική και ποτε δεν είσαι σίγουρος στο ποδοσφαιρο... Εγω ειπα ότι θα το έδινα στο 5.00-6.00.
Καλά έκανες πάντως και έβαλες αυτόν εδώ =>:priest:. Θα μας χρειαστεί!

Για το 5.25 που λες, να περιμένουμε. Η 365 το έχει ακόμα στο 7.00 και αυτά συχνα κάνουν διακυμάνσεις μεχρι την εναρξη.
Πλέον στο 4.45 στον σμαν.. και πληρώνει 1.47 το cash out.. εννοειται πως δεν το δινω..

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
  • Like
Αντιδράσεις: nklaps
Απάντηση: sans voir

:bravo:πολύ καλή επιλογή,προσωπικά δεν το πόνταρα γιατί κιότεψα αλλά πάντα τέτοια φίλε
 
  • Like
Αντιδράσεις: nklaps
Απάντηση: sans voir

Η Μπαγερν σημερα παιζει με το Στρουμφοχωριο. Κρινοντας απο τις αποδοσεις, βλεπω τον ασο της Σαλκε στο 10.00 και το dnb στο 8.00.
Αστο, λεω. Και ας δουμε, μηπως την τελευταια ωρα η Εταιρια θελει να κανει καμια καλυτερη τιμη. Το κανουν αυτο οι Εταιριες. Ο κοσμος παιζει Μπαγερν μεχρι την τελευταια στιγμη και πιεζει το διπλο. Η Εταιρια ψαχνει για...
...Εμεις δεν θεωρουμε οτι ειμαστε! Ας χασουμε και με 5-0.
Ετσι λιγο προν απο τις 9μμ εχουμε τον ασο στο 11.00 και το dnb στο 10.00. Αβλεπι:

Σαλκε - Μπαγερν 1 DNB @ 10.00 Bet365

Υπερβολικα δυσκολο το στοιχημα, αλλα η Σαλκε δεν ειναι Στρουμφοχωριο. Μα 15% να εχει ο ασος, εχουμε πλεονεκτημα 50% συν την πιθανοτητα της ισοπαλιας.

Το οτι δεν πηγαμε στο 8.00 αλλα στο 10.00 εχει μια σημασια.
Πατε στην περυσινη σας σεζον και προσθεσετε πχ 0.10 στην αποδοση των κερδισμενων στοιχηματων σας και δειτε ποσο αυξανεται το profit.
Και αυτο για 0.1. Οχι... 2.0!
Δεν μπορουσα να μην πονταρω αυτο το 10.00.
 
  • Like
Αντιδράσεις: fairplay και victorious
Απάντηση: sans voir

Μέχρι στιγμής πάντως η Σάλκε πατάει πολύ καλά στον αγώνα και έχει και δυο τρεις πολύ καλές ευκαιρίες
 

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...