Κατάθεση & Ανάληψη paysafe

A L E X

o "ΣΕΡ" του Στοιχήματος
Μέλος του προσωπικού
30 Μαρ 2003
26,138
12,980
113
54
ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ
Νομίζω δεν εχει γράψει κάποιος τι γίνετε σε Ανάληψη πιο πολυ, σε paysafe και αν υπάρχουν χρεώσεις και πόσο χρονοβόρα ειναι η διαδικασία απο την στοιχηματική εταιρεία προς τον paysafe λογαριασμό και απο κεί στον τραπεζικό μας λογαριασμό .

Πρώτα πρέπει να εχουμε ταυτοποιήσει τον λογαριασμό μας στην paysafe και να τον κάνουμε unlimited ετσι δεν εχουμε χρεώσεις στον συγκεκριμένο λογαριασμό.

Η ταυτοποιηση γίνετε με τα σχετικά εγγραφα που θα μας ζητήσουν .

Η στοιχηματική εταιρεία που επέλεξα για να δω πως δουλευει το πορτοφόλι της paysafe ηταν η betshop .

Αφου κάναμε κατάθεση και κερδίσαμε ενα Α ποσό ζητάμε την ανάληψη να γινει στον paysafe λογαριασμό , τα χρήματα μπήκαν σε 6 ωρες .

Μετά ζηταμε ανάληψη πρός τραπεζικό λογαριασμό που εχουμε στο ονομα μας , τον συμπληρώνουμε σε σχετική φόρμα στην σελίδα της paysafe , ( προσοχη ουτε του αδελφού μας, ουτε συγγενή ).

Να σημειώσω οτι ολα τα στοιχεία σας πρέπει να ταυτιζονται σε ολους σας τους λογαριασμους , ιδια email ονοματεπώνυμο κλπ .

Η χρονικη διαρκεια να μπούν τα λεφτά σας στον τραπεζικό λογαριασμό ειναι 1 ημέρα και η χρέωση της δική μου τράπεζας ηταν 4e .

Στο δια ταυτα , με ταυτοποιημένους λογαριασμούς θα χρειαστείτε το πολύ 2 μέρες απο την στιγμή που θα ζητήσουμε τα λεφτά μας απο τον paysafe λογαριασμό .

Το ξαναγράφω, μεγάλη προσοχή , να ειναι σε ολους τους λογαριασμους τα ιδια στοιχεία , εστω κάτι να ειναι διαφορετικό ,ονομα , email θα ακυρωθεί το αιτημα της ανάληψης .
 
  • Like
Αντιδράσεις: bethunter, zorian και grizaki74
Απάντηση: Κατάθεση & Ανάληψη paysafe

Η ανάληψη από στοίχηματικη σε paysafe είναι απίστευτα βολική.
Ταχύτατη και χωρίς χρέωση. Πολύ πιο γρήγορα από το να τα έστελνα από τη στοιχηματικη στην τράπεζα. Άσε που κάποιες στοιχηματικες δεν καλύπτουν τα έξοδα του εμβάσματος.
Αν κάποιος δεν έχει μεγάλη κάβα και κάνει συνέχεια καταθέσεις κι αναλήψεις, η paysafe είναι σαφώς προτιμότερη από την τράπεζα.
Αν κι όταν μαζεψει κάποιος τόσα πολλά λεφτά, στην paysafe, ας τα τραβήξει μια και καλή στην τράπεζα.
Να μην πληρώνει 3-4€ προμήθεια κάθε 2 μέρες, ειδικά για 30€ αναλήψεις.
 
  • Like
Αντιδράσεις: bethunter και A L E X
Απάντηση: Κατάθεση & Ανάληψη paysafe

Πολύ σωστα γράφει ο φίλος μας , επίσης μην ξεχνάμε οτι ευκολα το ποσό της ανάληψης , στο λογαριασμό της paysafe , μπορει να κατατεθεί σε αλλη στοιχηματική χωρίς χρεώσεις .

Εγω προσωπικά γιατι μου ηρθε και ενα πριβέ , χρησιμοποιώ skrill,αυτη την διαδικασία κατάθεσης & ανάληψης με την paysafe την εκανα για να σας ενημερώσω .
 
  • Like
Αντιδράσεις: bethunter
Απάντηση: Κατάθεση & Ανάληψη paysafe

Αλεξ να σε ρωτήσω
Τι πλεονέκτημα βρίσκεις στο skrill σε σχέση με paysafe?
Skrill δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.
Για 3 λόγους.
1.εχει συνεχεια χρεώσεις.
2.δεν παίρνεις μπόνους εγγραφής
3.γινεσαι ύποπτο άτομο για τη στοιχηματικη
4.εχει παντού paysafe, ενώ skrill νομίζω οχι

Θα ήθελα να ακούσω την άποψη σου, να δω είμαι λάθος σε κατι
 
Απάντηση: Κατάθεση & Ανάληψη paysafe

Καλησπέρα φίλε μου , για 2 κυρίως λόγους χρησιμοποιω την skrill , την αμεση κ γρήγορη ανάληψη απο την στοιχηματική στον λογαριασμό skrill μιλάμε για 1 το πολύ 2 ωρες και ο δευτερος λόγος η κάρτα της , την οποία γίνεται αμεση ανάληψη σε οποιοδήποτε Ατμ ,βεβαια με την σχετική χρέωση (μικρή) .

Μειονέκτημα ειναι τα 10ε χρέωση της κάρτας , αλλα αν εχεις λογαριασμό skrill ειναι απαραίτητη .

Τόσο καιρό πάντως που την χρησιμοποιώ δεν εχω κανένα πρόβλημα στις συναλλαγές μου , σχεδον σε ολες τις στοιχηματικές , επισης για το μπόνους ειμαι κατά , δε το παιρνω ποτέ .
 
Τελευταία επεξεργασία:
Απάντηση: Κατάθεση & Ανάληψη paysafe

Ευχαριστώ για την απάντηση.
Ξέρεις εσύ ή κάποιος άλλος αν οι καταθέσεις από την paysafe εμφανίζονται ως αγορές στην εφορία;
Πχ στο Viva Wallet έτσι συμβαίνει.
Κι επειδή η paysafe ζητά ΑΦΜ πλέον, ενώ παλιά δεν το ζητούσε, σκέφτηκα πως ίσως τους υποχρέωσε το ελληνικό κράτος να ζητάνε τα ΑΦΜ των χρηστών τους και να στέλνουν τις κινήσεις τους στην εφορία.
 
Απάντηση: Κατάθεση & Ανάληψη paysafe

Για μικροποσά δεν ασχολούνται καν , για μεγάλα ποσά μπαινουμε σε αλλες διαδικασίες , ελπίζω να καταλαβαίνεις .
 
Απάντηση: Κατάθεση & Ανάληψη paysafe

Φυσικά.
Δεν ξέρω τι θεωρείται μικροποσο και τι όχι πλέον.
Επίσης το κακό είναι ότι άμα έχεις μικρή κάβα και κάνεις συνέχεια ανάληψη από την εταιρεία Α και καταθέτεις στην εταιρία Β, και μετά ξανά ανάληψη την άλλη μέρα για να τα καταθέσεις στην εταιρία Γ, ενώ μπορεί να έχεις αγοράσει μόνο 200€ paysafe όλο το χρόνο από το περίπτερο και να ανακυκλωνονται μέσα στις στοιχηματικες μέσω της διαδικασίας ανάληψη κατάθεση με paysafe, το ύψος των συνολικών καταθέσεων από τον paysafe Account στις στοιχηματικες ετησίως μπορεί να αγγίζει και τις 10 χιλιάδες ευρώ, αν καταθέτεις 25-30€ ημερησίως στις στοιχηματικες μέσω paysafe Account.
Αν κάποιος είναι άνεργος μπορεί να του δημιουργήσει θεματακι αν εμφανίζονται στην εφορία.
Εντάξει στο τέλος αν εμφανίσεις όλες τις αναλήψεις, θα ξεμπλέξεις, αλλά είναι πάντα αγχωτικό αυτά τα θέματα ρε γαμωτο
 
  • Like
Αντιδράσεις: A L E X
Απάντηση: Κατάθεση & Ανάληψη paysafe

Σωστά , γι αυτο πιστευω οτι, να μην ανακατευουμε πολλούς λογαριασμούς για αναλήψεις και καταθέσεις , ειτε ηλεκτρονικά πορτοφόλια ειτε τραπεζικούς λογαριασμούς.

Πρέπει να εχεις ενα 'κοντρόλ' να βλέπεις που βρίσκεσαι , τις συναλλαγές που κάνεις , πολλές φορές ο ενθουσιασμός και ο πανικός οδηγούν σε καταστροφικά αποτελέσματα .

Αυτα , την καλημέρα μου και χρόνια πολλά στους Θανάσηδες !
 
Απάντηση: Κατάθεση & Ανάληψη paysafe

Αν κάποιος είναι άνεργος μπορεί να του δημιουργήσει θεματακι αν εμφανίζονται στην εφορία.
Εντάξει στο τέλος αν εμφανίσεις όλες τις αναλήψεις, θα ξεμπλέξεις, αλλά είναι πάντα αγχωτικό αυτά τα θέματα ρε γαμωτο
Συμφωνα με το support της Paysafe, το ΑΦΜ το ζητανε απο νεους λογαριασμους μονο για επαληθευση ταυτοτητας.Τωρα αν ισχυει αυτο που ειπαν δεν ξερω.

Ο Αριθμός Φορολογικού Μητρώου απαιτείται από το νόμο για λόγους επαλήθευσης της ταυτότητάς. Δεν κοινοποιούμε ή δίνουμε αναφορά σχετικά με οποιαδήποτε οικονομική δραστηριότητα που πραγματοποιείται μέσω του my paysafecard λογαριασμού. Όπως πάντα η ιδιωτικότητα και η προστασία των δεδομένων είναι η ύψιστη προτεραιότητά μας.
[FONT=&quot][/FONT]

Μου φαινεται παραξενο να απαιτειται απο τον νομο μονο για επαληθευση ταυτοτητας.
Παντως στον δικο μου λογαριασμο εδω και καποιους μηνες εμφανιζεται στα στοιχεια μου το "ΑΦΜ" αλλα δεν το εχω δηλωσει και δεν μου το εχουν ζητησει
 
Απάντηση: Κατάθεση & Ανάληψη paysafe

Παντως στον δικο μου λογαριασμο εδω και καποιους μηνες εμφανιζεται στα στοιχεια μου το "ΑΦΜ" αλλα δεν το εχω δηλωσει και δεν μου το εχουν ζητησει

πεφτει τρελο φακελωμα παντου. μην το ψαχνεις.

εγω θα πω κατι αλλο,σχετικό με την paysafe.

εγω εχω 2 αριθμους κινητων. εναν αριθμο vodafone,κι εναν αριθμο κοσμοτε, στο ονομα μου και τα δυο φυσικα. κια τα χρησιμοποιω και τα δυο ,μιας και εχω 2 συσκευες.

στην paysafe ετυχε να ειχα δηλωσει τον αριθμο της vodafone και στη betshop ειχα δηλωσει τον αριθμο της κοσμοτε (οχι επτηδες. δηλωνω οποιο μου ερθει στο μυαλο εκεινη την ωρα καθε φορα). μια μερα που ζητησα αναληψη απο τη betshop,με καλεσαν για αιφνιδια τηλεφωνικη επιβεβαιωση στον αριθμο της vodafone τον οποιο δεν ειχα δηλωσει σε αυτους....

σου λεει κατι αυτο?
 
Τελευταία επεξεργασία:
Απάντηση: Κατάθεση & Ανάληψη paysafe

Χα χα ωραίο αυτο !
 
Απάντηση: Κατάθεση & Ανάληψη paysafe

Εγώ το βρίσκω λογικό αυτό με το τηλέφωνο. Εγώ έχω 2 vodafone όμως το ένα το χρησιμοποιεί ο πατέρας μου οπότε σου λένε και αυτοί "αυτός μας δήλωσε αλλά το χρησιμοποιεί αυτός?" και σε πήρανε στο άλλο
 
  • Like
Αντιδράσεις: goal2
Απάντηση: Κατάθεση & Ανάληψη paysafe

Εγώ το βρίσκω λογικό αυτό με το τηλέφωνο. Εγώ έχω 2 vodafone όμως το ένα το χρησιμοποιεί ο πατέρας μου οπότε σου λένε και αυτοί "αυτός μας δήλωσε αλλά το χρησιμοποιεί αυτός?" και σε πήρανε στο άλλο

πώς ξερανε ποιο τηλ εχω δηλωσει στην paysafe?

δε μου ειχαν ζητησει screenshot με τα στοχιεια μου.

συμφωνα με το paysafe customer service , το μόνο που μπορουν να δουν οι στοιχηματικες ειναι το ονοματεπωνυμο και τη διευθυνση μετα απο μια καταθεση στη στοιχηματικη.

ή ψευδεται το customer service paysafe, ή μας ρουφιανευουν
 
  • Like
Αντιδράσεις: A L E X
Απάντηση: Κατάθεση & Ανάληψη paysafe

Αυτό μου ξέφυγε ότι δεν είχες δηλώσει τον άλλον αριθμό. Μ@λακία τους. Ρουφιανεύουν θα έλεγα ακόμα και στο μητρώο του άρθρου 11 να μπεις στις κινητές τηλεφωνίες πάλι μας ρουφιανεύουν
 
Απάντηση: Κατάθεση & Ανάληψη paysafe

《Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο...》
 
Απάντηση: Κατάθεση & Ανάληψη paysafe

Αυτό μου ξέφυγε ότι δεν είχες δηλώσει τον άλλον αριθμό. Μ@λακία τους. Ρουφιανεύουν θα έλεγα ακόμα και στο μητρώο του άρθρου 11 να μπεις στις κινητές τηλεφωνίες πάλι μας ρουφιανεύουν

εννοειται.

για αυτο εγραψα στο φιλο goal2 , στο παραπανω ποστ οτι πεφτει τρελο φακελωμα παντου.

ολοι μας ρουφιανευουν παντου. και ειδικα απο τη στιγμη που οι στοιχηματικες εχουν στενη συνεργασια με την paysafe/viva wallet/skrill/neteller κτλ (τα οποια υπαρχουν κατα κυριο λογο χάρην του στοιχηματος,με εξαιρεση το viva wallet λιγακι),και ειναι οι κυριοτεροι πελατες τους, εγω πιστευω πως ολα αυτα τα ηλεκτρονικα πορτοφολια μας δινουν στεγνα στις στοιχηματικες,αν αυτες ζητησουν πληφοροριες για εμας, σε περιπτωση που υποψιαζονται οτι κατι υποπτο ισως να υπαρχει με το στοιχηματικο λογαριαμσο μας.

κι οταν λεω μας δινουν στεγνα,εγω πιστευω πως τα δινουν ολα. οπως δωσανε το τηλ μου στη betshop (απαραδεκτη παραβιαση προσωπικων δεδομενων) , πιστευω οτι δινουν και τις συναλλαγες μας, και τα παντα.
 
Απάντηση: Κατάθεση & Ανάληψη paysafe

πεφτει τρελο φακελωμα παντου. μην το ψαχνεις.

εγω θα πω κατι αλλο,σχετικό με την paysafe.

εγω εχω 2 αριθμους κινητων. εναν αριθμο vodafone,κι εναν αριθμο κοσμοτε, στο ονομα μου και τα δυο φυσικα. κια τα χρησιμοποιω και τα δυο ,μιας και εχω 2 συσκευες.

στην paysafe ετυχε να ειχα δηλωσει τον αριθμο της vodafone και στη betshop ειχα δηλωσει τον αριθμο της κοσμοτε (οχι επτηδες. δηλωνω οποιο μου ερθει στο μυαλο εκεινη την ωρα καθε φορα). μια μερα που ζητησα αναληψη απο τη betshop,με καλεσαν για αιφνιδια τηλεφωνικη επιβεβαιωση στον αριθμο της vodafone τον οποιο δεν ειχα δηλωσει σε αυτους....

σου λεει κατι αυτο?
Μου λεει οτι βιαστηκες να βγαλεις συμπερασμα οτι προκειται για "ρουφιανια" ενω μπορει να μην ειναι ακριβως ετσι.
Καταρχην δηλωσες αλλον αριθμο τηλεφωνου στην betshop και αλλον στην Paysafe.
Ειναι γνωστο οτι πολλες στοιχηματικες οταν τους ρωτας στα support τους σχετικα με συναλλαγες με Paysafe , σε συμβουλευουν οτι μπορει να εχεις θεματα με την Paysafe αν τα στοιχεια που εχεις δηλωσει στον Paysafe λογαριασμο δεν ειναι ακριβως ιδια, ολοιδια με αυτα που δηλωσες στην στοιχηματικη.

Οποτε μην αποκλειεις το τμημα πληρωμων της Betshop να εστειλε τα χρηματα στην Paysafe μαζι με τα στοιχεια σου που ειχες δηλωσει στην Βetshop, και η Paysafe να κρατησε σε αναμονη η να απερριψε την συναλλαγη αφου ειδαν αλλον αριθμο τηλεφωνου.
Η Paysafe δεν κανει τηλεφωνικες κλησεις για επιβεβαιωση, η Βetshop το κανει στανταρ, παντα, οποτε σε πηραν τηλ.απο την Βetshop.
Πιστευω οτι αν ρωτουσες την Betshop πως γινεται να σε παιρνουν τηλεφωνο σε αριθμο που δεν εχεις δηλωσει σε αυτους, μαλλον αυτο θα σου ελεγαν.
Εκτος απο αυτο ειναι στανταρ τακτικη της Betshop αλλα και των κλωνων της Magicbet Safebet πριν κλεισουν, να σε παιρνουν παντα τηλεφωνο πριν γινει η πρωτη αναληψη, κανοντας καποιες τυπικες ερωτησεις, να τους πεις τα κυρια στοιχεια σου ον/μο αρ.ταυτοτητας ημ/νια γεννησης, διευθυνση και απαντηση σε ερωτηση ασφαλειας.

Επισης σε αλλο μηνυμα λες οτι κανουν απαραδεκτη παραβιαση προσωπικων δεδομενων που δωσανε το τηλ σου στην Betshop.
Yπερβαλεις και καπου τα εχεις μπερδεψει.Προκειται να σου στειλει καποια χρηματα μια στοιχηματικη σε λογαριασμο που εχεις σε ηλ.πορτοφολι.Δεν καταλαβαινω για ποιον λογο σε ενοχλει που αναφερει και τον αριθμο τηλ.σου.
Να σου στειλουν λεφτα προκειται. Μαζι με τα λεφτα η συναλλαγη πρεπει στανταρ να αναφερει και το ονομα σου, και το email σου για να μην γινει καποιο λαθος. Ειναι παραβιαση προσωπικων δεδομενων αν μαζι με αυτα αναφερει και αριθμο τηλεφωνου?
Να στο πω αλλιως. Φαντασου να εχεις κερδισει 5000€ στην Betshop και καποιος στο τμημα πληρωμων να μην προσεξει και αντι να στα στειλει στο δικο σου Σκριλ να τα στειλει στο δικο μου, και εγω αμεσως να παω και να τα τραβηξω ολα. Θα ηθελες να σου τυχει κατι τετοιο? Αν νομιζεις οτι δεν μπορει να συμβει αυτο, θα σου οτι μου εχει τυχει εμενα κατι παρομοιο.
Να ζητησω 700 αναληψη, να μου στειλει η στοιχηματικη 400 ευρω στο neteller, στο email εγκρισης πληρωμης να γραφει οτι μου εστειλαν 700 και στο ιστορικο πληρωμων (στη στοιχηματικη) να γραφει οτι ολοκληρωθηκε πληρωμη 700 ευρω.
Εγω να εχω σπασει τα νευρα μου για 2 μερες με emails σε Neteller και στοιχηματικη να δω τι συμβαινει αφου η στοιχηματικη επεμενε οτι δεν εκανε λαθος, μεχρι που τελικα τη επομενη μερα παραδεχτηκαν οτι ειχαν εναν βλακα (δεν το ειπαν βεβαια ακριβως ετσι) στο τμημα πληρωμων που τα 700 δικα μου τα εστειλε σε αλλον παιχτη και μου εστειλαν εμενα τα 400 που ειχε ζητησει αυτος.
Χιλιες φορες να διπλοτσεκαρουν στοιχεια παρα να κανουν τετοια χοντρα λαθη.

Υ.Γ. Στα customer service μην θεωρεις παντα εγκυρα αυτα που λενε, πολλες φορες κατω απο πιεση χρονου και βιασυνη να απαντησουν σε πολλες ερωτησεις και αλλων πελατων. Εννοω αυτο που σου ειπανε απο την Paysafe οτι μπορει να δει μονο ονομ/μο + διευθυνση μια στοιχηματικη στην καταθεση.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Απάντηση: Κατάθεση & Ανάληψη paysafe

πεφτει τρελο φακελωμα παντου. μην το ψαχνεις
Οντως πεφτει φακελωμα, ομως για το συγκεκριμενο που ειπα για ΑΦΜ και Paysafe , μπορει και να ισχυει αυτο που ειπανε οτι το ζητανε μονο για λογους επαληθευσης.Ζητανε ΑΦΜ σε νεες εγγραφες, ομως εμενα δεν μου το εχουν ζητησει, και η ενδειξη ΑΦΜ στον λογαριασμο μου εμφανιζεται εδω και μηνες.Ουτε σε μερικους φιλους που τους ρωτησα.Και μαλιστα εχω status unlimited με μεγαλα ορια.
Οποτε δεν εχει λογικη να συνδεεται μεσω ΑΦΜ ο paysafe λογαριασμος ενος νεου πελατη με την εφορια, και να μην συνδεεται ο λογαριασμος ενος παλιου.Μπορει να μην θεωρουν απαραιτητο να το ζητησουν και απο παλιο πελατη που ειναι ηδη ταυτοποιημενος.

Ταυτοποιηση ναι μπορουν να κανουν αν τους δωσεις AΦΜ. https://www.google.com/search?ei=gI...ws-wiz.....0..0i71j0i131j0i131i67.JnSfeWimH1o
Οποτε δεν αποκλειεται να το ζητανε μονο για αυτο.
Παντως εγω αν μου το ζητησουν στην πορεια δεν θα δωσω βαση σε αυτα που λεει η Paysafe.Οπως ειπα και πριν, στα support δεν ειναι παντα εγκυρες οι απαντησεις.O τροπος για να διαπιστωσεις αν το ΑΦΜ που δηλωνεις εκει συνδεεται με την εφορια και οι αγορες που κανεις φανουν ως δαπανες, οπως δηλαδη οι αγορες με χρεωστικες καρτες τραπεζων και με το viva wallet, ειναι ενας: Mετρας την επομενη χρονια οτι εξοδα εκανες ετησιως με καρτες με viva και με paysafe ,και ποσα φαινονται στο εντυπο της εφοριας. Καρτες και viva φαινονται οποτε μπορεις να καταλαβεις αν θα φαινονται και απο paysafe.

Το να ζητανε το ΑΦΜ χωρις να φαινονται ως εξοδα στην εφορια οι αγορες, και να το κανουν απλα για να ρουφιανευουν δεν εχει λογικη.Eκτος αν προκειται για περιπτωση απατης και τους υποχρεωσουν να ρουφιανεψουν.Ουτε εχει λογικη το να θελουν να σε δινουν στεγνα στις εταιριες, ετσι χωρις λογο. Για καθε καταθεση που κανεις η Paysafe εχει κερδος καποιο καλο ποσοστο %, ασχετα αν εσυ κερδιζεις η χανεις. Ουτε θελει να εχεις μπερδεματα με την εφορια, ουτε να σε λιμιταρουν oλοι οι μπουκ και να ακαγκαστεις να σταματησεις να παιζεις online η να παιζεις με πιο χαμηλα ποσα (αρα χαμηλα ποσα και σε συναλλαγες).Δεν ειναι τοσο βλακες.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Απάντηση: Κατάθεση & Ανάληψη paysafe

Ειναι γνωστο οτι πολλες στοιχηματικες οταν τους ρωτας στα support τους σχετικα με συναλλαγες με Paysafe , σε συμβουλευουν οτι μπορει να εχεις θεματα με την Paysafe αν τα στοιχεια που εχεις δηλωσει στον Paysafe λογαριασμο δεν ειναι ακριβως ιδια, ολοιδια με αυτα που δηλωσες στην στοιχηματικη.

Οποτε μην αποκλειεις το τμημα πληρωμων της Betshop να εστειλε τα χρηματα στην Paysafe μαζι με τα στοιχεια σου που ειχες δηλωσει στην Βetshop, και η Paysafe να κρατησε σε αναμονη η να απερριψε την συναλλαγη αφου ειδαν αλλον αριθμο τηλεφωνου.
Η Paysafe δεν κανει τηλεφωνικες κλησεις για επιβεβαιωση, η Βetshop το κανει στανταρ, παντα, οποτε σε πηραν τηλ.απο την Βetshop.
Πιστευω οτι αν ρωτουσες την Betshop πως γινεται να σε παιρνουν τηλεφωνο σε αριθμο που δεν εχεις δηλωσει σε αυτους, μαλλον αυτο θα σου ελεγαν.
Εκτος απο αυτο ειναι στανταρ τακτικη της Betshop αλλα και των κλωνων της Magicbet Safebet πριν κλεισουν, να σε παιρνουν παντα τηλεφωνο πριν γινει η πρωτη αναληψη, κανοντας καποιες τυπικες ερωτησεις, να τους πεις τα κυρια στοιχεια σου ον/μο αρ.ταυτοτητας ημ/νια γεννησης, διευθυνση και απαντηση σε ερωτηση ασφαλειας.

Επισης σε αλλο μηνυμα λες οτι κανουν απαραδεκτη παραβιαση προσωπικων δεδομενων που δωσανε το τηλ σου στην Betshop.
Yπερβαλεις και καπου τα εχεις μπερδεψει.Προκειται να σου στειλει καποια χρηματα μια στοιχηματικη σε λογαριασμο που εχεις σε ηλ.πορτοφολι.Δεν καταλαβαινω για ποιον λογο σε ενοχλει που αναφερει και τον αριθμο τηλ.σου.

μα δε εννοω οτι η paysafe εκανε τηλ κληση για επιβεβαιωση. η betshop την εκανε.αλλα την εκανε στο τηλ που δεν τους ειχα δωσει και το οποιο δεν επρεπε να γνωριζουν.

οι αναληψεις σε paysafe accounts ακυρωνονται (και εχει συμβει και σε μενα και σε αλλους) μόνο αν το ονοματεπωνυμο ειναι διαφορετικο (εστω και για ενα γραμμα πχ Evangelos στη στοιχηματικη και Evaggelos στη paysafe, ή Νικος αντι Νικολαος, ή ελληνικα στη μια και greeklish στην αλλη κτλ), οχι λόγω διαφορετικου τηλ. αν ισχυε αυτο με το τηλ τοτε θα επρεπε να εχουν ακυρωθει πολλες ακομα αναληψεις μου στην paysafe,γιατι στις μισες στοιχηματικες εχω δηλωσει το ενα νουμερο και στις αλλες μισες το αλλο. αρα οι μισες στοιχηματικες θα επρεπε να ακυρωνουν τις αναληψεις.

αρα κατι αλλο παιζει με το πως βρηκαν το τηλ.

σε υατο που λες περί customer service και ασχετοσυνης/βιασυνης θα συμφωνησω. δε το ειχα σκεφτει . οι περισσοτεροι δε γνωριζουν πολλα. απλα απαντανε στα email/τηλ κανοντας copy paste οτι τους δινουν τα ραμοδια τμηματα.

σχετικα με το ΑΦΜ παρερμηνευσα αυτο που εγραψες.

νομιζα οτι παρότι ως παλιος χρηστης δεν ειχες δωσει ΑΦΜ,οτι αυτοί το βρηκαν απο μονοι τους και πλεον εμφανιζεται ως αριθμος ΑΦΜ στο account σου, ενω εσυ εννοουσες οτι εμφανιζεται ως επιλογη στο account σου και ειναι στη διακριτικη σου ευχέρεια να το συμπληρωσεις αν θες.

οπότε αυτο το λανθασμενο συμπερασμα που εβγαλα σχετικα με το αφμ σου , σε συνδυασμο με την paysafe και την ιστορια με το τηλ μου , με εκαναν ακομα πιο καχυποπτο από ότι είμαι ήδη.
οπως και να εχει "φυλαγε τα ρουχα σου , ωστε να εχεις τα μισα" που λεει κι η παροιμια.

παντως το περιστατικο που περιεγραψες με το neteller ειναι εντελως διαφορετικο. ειναι αλλο πραμα να ελεγξεις ενα wallet id, ή ενα IBAN ή εναν αριθμο πελατη/email κι αλλο να ψαχνεις το τηλ του ή τη διευθυνση του.

αν εγω παω στην τραπεζα να σου καταθεσω χρηματα 2 πραματα με νοιαζουν και θα πρεπει να με νοιαζουν για να γινει σωστα η συναλλαγη,τοΙΒΑΝ και το ονοματεπωνυμο σου.αυτα θα ρωτησω την τραπεζα αν ειναι σωστα,οχι ποιο ειναι το τηλ που δηλωσες.
παροομοίως με τα wallets. εινα ιιδιος ο αριθμος πελατη/wallet id και το ονοματεπωνυμο και η ταυτοτητα + email? εε τοτε ειναι το σωστο ατομο. το τηλ (αν το εδωσαν αυτοι,που αυτοι θα το εδωσαν) δεν επρεπε να το δωσουν
 

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...