limitάρονται οι λογαριασμοί;

Κατάσταση
Δεν είναι ανοιχτό για περαιτέρω απαντήσεις.
Του το ειπα κι εγω Ertzan να κανει ταμειο αλλα κανει οτι δεν καταλαβαινει .Μηπως εχεις ιδεα γιατι ?:unsure::unsure::unsure:

Δεν ξέρω εγώ είπα μια άποψη όχι μόνο για τον blizard αλλά και για τον goal2 ισχύει και για όποιον άλλον θέλει
 
Υπάρχει topic για την 0 γκανιότα του στοίχημαν που έχω βάλει και εγώ 5-6 , υπάρχει και τοπικ για early value bets που ακολουθούσα όταν μπορούσα και πήγαινε καλά , ακολουθώ πάντα και τα παιδιά εδώ στο τένις που επίσης πάνε πολύ καλά συν άλλους ... αλλά το θέμα μας ΔΕΝ είναι πως κερδίζεις, αλλά αν σε κάνουν λιμιτ ή όχι οι book.

Δεν έχω στοιχεία για αυτό ... την μια θα σου πουν ότι με 0 γκανιοτα δεν εχει αξία και δεν κερδίζει κανεις γιαυτό σε αφήνουν , αλλος θα σου πει οτι αν κερδίζεις και εκει σε κάνουν λιμιτ , θέλουμε κάποια απόδειξη από καλούς παίκτες που έφαγαν λιμιτ και δεν φοβουνται να μας δείξουν τι έπαιζαν... αν υπάρχουν.
 
Ειναι σωστα ολα οσα λες, δεν διαφωνω σε τιποτα. Ομως εχω να πω οτι ο καθε παιχτης στοιχηματος μπαινει για διαφορετικους λογους σε ενα φορουμ.Προσωπικα το να βαλω μπανκα και να παιζω δεν μου λεει απολυτως τιποτα, ουτε εχω κατσει να κοιταζω την μπανκα αλλων μελων.Αν το φορουμ εχει ως ορο οτι θα πρεπει να εχει μπανκα καποιος για αν εχει αποψη,πειτε το για να το ξερω και να μην γραφω.(δεν το λεω ειρωνικα αυτο, και το εξηγω παρακατω)
Προτιμω να μπαινω που και που εδω και να βοηθησω αλλους στο θεωρητικο κομματι.Επισης εχω βοηθηθει πιο παλια και εγω απο το φορουμ , πριν γινω μελος, διαβαζοντας εδω σχολια απο ατομα που ηξεραν 5 πραγματα παραπανωκαι μου λυθηκαν αρκετες αποριες, και δυστυχως πολλα τετοια ατομα εχουν σταματησει να γραφουν τα τελευταια χρονια και εχει χαθει μερος της ποιοτητας που ειχε παλια το φορουμ.
Επισης δεν ξερω αν εχει φανει οτι προσπαθω να κανω τον εξυπνο εδω. Ουτε εχω σκοπο να αποδειξω κατι..Επειδη με προκαλεσαν εδω θα μπορουσα πριν να ανεβασω 5-6 βεβαιωσεις κερδων με ποσα 5ψηφια η σχεδον 5ψηφια στην καθε μια απο τις 5 η 6 βεβαιωσεις, συνολικα με ποσο που αγοραζει καποιος ανετα Μazda mx5 καινουργιο , και του περισσευουν κιολας, ομως δεν το εκανα.
Πριν απο μερικους μηνες με ειχε εκνευρισει καποιος εδω και ανεβασα screen απο τον λογαριασμο που ειχα τοτε στο oddsporal,(MYBE7) σταθερα τοτε στο top10 για ενα χρονο και βαλε και μετα απο 2000 περιππου στοιχηματα.
Το εχω ακομα αυτο το screen θα μπορουσα να το ποσταρω παλι, αλλα δεν με ενδιαφερει κατι τετοιο.
Επισης δεν με συμφερει να ποσταρω τα ματς που παιζω.Για τον απλουστατο λογο οτι καποιες εταιριες ακυρωνουν στοιχηματα οταν παιζεται μαζικα ενα σημειο σε συντομο χρονικο διαστημα.
Προσφατα παιχτηκε το διπλο της Τζουνιορ απο αρκετο κοσμο οταν προεκυψε αδιαφορη η Ατλ. Νασιοναλ Μεντεγιν.Καποια ατομα εδω Ελλαδα το εδωσαν free στο internet και Ελληνικες εταιριες ακυρωσαν στοιχηματα..
Βlogabet πχ αυτα τα ματς μπαινουν σπανια ως προγνωστικα.Αυτο δεν σημαινει οτι τα δεν το εχουν εντοπισει και εκει το βαλιου.
Επισης το λιμιτ ειναι πιο αμεσο σε περιπτωσεις μαζικων πονταρισματων.Εχω που εχω προβλημα με λογαριασμους ειναι κριμα να το κανω ακομα χειροτερο χωρις σοβαρο λογο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: fairplay
Αυτό "Αν το φορουμ εχει ως ορο οτι θα πρεπει να εχει μπανκα καποιος για αν εχει αποψη,πειτε το για να το ξερω και να μην γραφω " το προσπερνώ και το εκλαμβάνω σαν αστείο γιατί προφανώς δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Εντάξει και αυτά είναι μια άποψη άλλοι είναι της θεωρίας-πράξης άλλοι της πράξης-πράξης

Στο στοίχημα δεν συμβαδίζω τόσο πολύ με τον Βίκτωρ Ουγκώ που λέει: Αν δώσεις ένα ψάρι σ' έναν άνθρωπο θα φάει μια φορά. Αν του μάθεις να ψαρεύει θα τρώει σ' όλη του τη ζωή

απλά μην προσβάλλετε ο ένας τον άλλον αυτό
 
Δεν είναι του παρόντος να πουμε για τους νόμους και γιατί τρώνε λιμιτ όσοι παίζουν sure bet κλπ ....

Αλλά υπάρχει νοοτροπία σε πολύ κόσμο ότι είναι νόμιμο, φωνάζει αν τον κόψουν και γελάει αν του πούνε ότι καλός θα φάει το λιμιτ, γιαυτό περιμένω να δώ με τα μάτια μου τι παίζουν όσοι το τρώνε ... αν είναι γιατί παίζουν μόνο με θετική γκανιότα από λάθη ή κάτι άλλο.

Όχι μόνο είναι του παρόντος, αλλά επιβάλλεται να δοθεί απάντηση σε αυτό το ερώτημα, γιατί από αυτή την απάντηση θα κριθεί αν η συγκεκριμένη συζήτηση έχει νόημα ή όχι.

Πρώτα από όλα, δεν μίλησα για sure bets, γιατί τα sure bets δεν είναι ο μόνος λόγος για τον οποίο λιμιτάρουν οι στοιχηματικές. Αλλά ας πούμε ότι κάποιος τρώει λίμιτ επειδή παίζει sure bets (αφού το ανέφερες). Προκύπτουν έτσι τα εξής ερωτήματα:

1) Είναι παράνομο να παίζει κάποιος sure bets; Αν είναι παράνομο το να παίζεις sure bets, τότε γιατί δεν είναι παράνομη η χρήση της γκανιότας από τις εταιρείες; Το σίγουρο κέρδος του παίκτη είναι παράνομο ενώ το σίγουρο κέρδος της εταιρείας είναι νόμιμο; Δεν το νομίζω...

2) Αν δεν είναι παράνομο το να παίζεις sure bets, μήπως παρανομούν οι εταιρείες όταν λιμιτάρουν;

Εάν θες να μιλήσουμε για νομιμότητα με την κυριολεκτική έννοια του όρου, έχω την εντύπωση πως αυτός που παρανομεί σίγουρα είναι οι εταιρείες.
 
  • Like
Αντιδράσεις: qazdas και goal2
Υπάρχει topic για την 0 γκανιότα του στοίχημαν που έχω βάλει και εγώ 5-6 , υπάρχει και τοπικ για early value bets που ακολουθούσα όταν μπορούσα και πήγαινε καλά , ακολουθώ πάντα και τα παιδιά εδώ στο τένις που επίσης πάνε πολύ καλά συν άλλους ... αλλά το θέμα μας ΔΕΝ είναι πως κερδίζεις, αλλά αν σε κάνουν λιμιτ ή όχι οι book.

Δεν έχω στοιχεία για αυτό ... την μια θα σου πουν ότι με 0 γκανιοτα δεν εχει αξία και δεν κερδίζει κανεις γιαυτό σε αφήνουν , αλλος θα σου πει οτι αν κερδίζεις και εκει σε κάνουν λιμιτ , θέλουμε κάποια απόδειξη από καλούς παίκτες που έφαγαν λιμιτ και δεν φοβουνται να μας δείξουν τι έπαιζαν... αν υπάρχουν.
Νομίζω και σε εταιρεία να δούλευες πιο μετριοπαθής θα ήσουνα, θα κρατούσες μία πισινή ρε φίλε μπας και λιμιτάρουν τους κερδισμένους...
 
Στο στοίχημα δεν συμβαδίζω τόσο πολύ με τον Βίκτωρ Ουγκώ που λέει: Αν δώσεις ένα ψάρι σ' έναν άνθρωπο θα φάει μια φορά. Αν του μάθεις να ψαρεύει θα τρώει σ' όλη του τη ζωή
Ενταξει διαφορετικες αποψεις, εγω θα προτιμουσα παντως το δευτερο.
 
  • Haha
Αντιδράσεις: goal2
Νομίζω και σε εταιρεία να δούλευες πιο μετριοπαθής θα ήσουνα, θα κρατούσες μία πισινή ρε φίλε μπας και λιμιτάρουν τους κερδισμένους...
Είναι θέμα χαρακτήρα , είμαι στο 3% των αντιδραστικών μάλλον :) ... όσο πιο πολλούς βλέπω να λένε κάτι , όσο πιο λίγα στοιχεία έχουν για αυτό, όσο πιο έυκολο είναι να τα βγάλουν και δεν το κάνουν ποτέ , τόσο σκυλιάζω και δεν ακολουθώ την μάζα στον επηρεασμό ... όχι για τις στοιχηματικές, ακόμα και στην χρυση αυγή να το κάνουν.

Αν όμως δώ με τα μάτια μου παραδείγματα αλλάζω αμέσως και θα τους δυσφημίσω το λιγότερο ...
(δεν λέω για το παιδί που είπε κάποιους λόγους που δεν θέλει,, αλλά θα έπρεπε στατιστικά να υπήρχαν πολλοί να το κάνουν)


1) Είναι παράνομο να παίζει κάποιος sure bets; Αν είναι παράνομο το να παίζεις sure bets, τότε γιατί δεν είναι παράνομη η χρήση της γκανιότας από τις εταιρείες; Το σίγουρο κέρδος του παίκτη είναι παράνομο ενώ το σίγουρο κέρδος της εταιρείας είναι νόμιμο; Δεν το νομίζω...
Και όμως ... οι εταιρίες κάνουν sure bet στους χρηστες , ένας κερδίζει ο άλλος χάνει και αυτές κρατουν ποσοστό.
Εσύ αν κάνεις surebet στις εταιρίες, μια κερδίσει μια χάσει και κρατίσεις το ποσοστό σου, τρώς λιμιτ.
(αλλο θέμα αν είναι δίκαιο ή άδικο, με ενδιαφέρει αν το λιμιτ έρχεται σε άλλες κατηγορίες κερδισμένων παικτών)
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: AndreLG και FunBet
Λοιπόν μπλιζαρντ επειδή κανένας δεν πρόκειται να σου λύσει καμία απορία πάνω σε όλα τα θέματα που αναφέρθηκαν, θα παμε κατευθείαν στην πράξη σε 1.5 μήνα! Θα προσπαθήσουμε να ακολουθήσουμε ένα συνδρομητικό παίχτη που δίνει τα παιχνίδια του και έχει ενα χ,ψ,ω ιστορικό που είναι αρκετά ικανοποιητικό για τα 30 ευρώ κάθε μήνα. Εσυ εννοείτε δεν θα πληρώσεις τίποτα. Ουτε εγώ βέβαια δίνω 30 ευρώ αλλά τα σπάω με 5 φιλους ας πούμε και δίνουμε απο 6 ευρω το μήνα δηλαδη 6 τυροπιτες λιγότερες η 3 καφεδες. Θα σου στειλω 3.000 σε εναν λογαριασμό κι εσυ θα βάζεις οτι θα σου στέλνω απο 200 ευρώ στο παιχνίδι. Τα παιχνίδια δεν είναι ουτε απάτες ουτε κλεψιές και είναι ολα εμπορικά απο τα 5 μεγαλύτερα πρωταθλήματα της ευρωπης συν τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις. Αυγουστος εως Μαιος κι οτι κέρδος βγει θα πάρεις το 10% στο τέλος. Εσυ βάζεις την εταιρία κι εγω βαζω το κεφάλαιο. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα εντελώς παρα μόνο να κερδίσεις! Παρακάτω τα φετινα-περσινα στατιστικά της περασμένης σεζόν του παίχτη που θα ακολουθήσουμε! Πρακτικά δεν υπάρχει κανένας άλλος τρόπος να λυθούν οι απορίες σου κι αυτό είναι ότι σοφτ μπορώ να σου δώσω και μετά θα καταλάβεις αυτόματα και τα υπόλοιπα που σου λένε τα παιδιά!

20190626_235142.jpg


20190626_234854.jpg

20190626_234932.jpg
 
  • Like
Αντιδράσεις: goal2 και FunBet
Απο τη μια καταλαβαινω την αλλη πλευρα να θελει να σταματησει καποιον που την κερδιζει διοτι χανει χρηματα και μια επιχειρηση που ασχολειται με τον τζογο ανοιγει για να παιρνει λεφτα και οχι να δινει .
Ομως ενα τεραστιο ΟΜΩΣ. Μηπως θα ηταν ποιο δικαιο να σταματησουν αρμοδιοι αν υπαρχουν και αν δεν υπαρχουν να δημιουργηθουν και τις εταιρειες στο να δρουν ανεξελεγκτα? Προσφερουν καποιες τιμες? Ειναι λαθος? Να πληρωσουν . Τα λαθη μας η ιδια η ζωη μας εχει δειξει οτι πληρωνονται και μαλιστα ακριβα.Θα μου πειτε αν κανουν συνεχεια λαθη θα κλεισουν Λιγο δυσκολο αλλα μπορει να συμβει.Οταν ανοιγει μια επιχειρηση και γινονται λαθη κλεινει ετσι πανε αυτα, εξαρταται ποσο μεγαλα ειναι τα λαθη φυσικα ετσι και στο στοιχημα.
Δεν μπορει να κανουν οτι θελουν τα δικα μας δικα μας και τα δικα σου δικα μας.Αλλαζουν τις τιμες και λενε εκανα λαθος Τι λες ρε μεγαλε? Και εγω λαθος επαιξα θεωρησα οτι το 2.00 ποσοστο ηταν δωρο και θα επρεπε να ηταν 1.20 οταν ομως πηγα κουβα δεν μπορεσα να αλλαξω την αποφαση μου.Αν υπαρχουν καποιοι παικτες που κερδιζουν συστηματικα προφανως δεν παιζουν για να διασκεδασουν αλλα για να βγαλουν λεφτα.Θα μπορουσε ας πουμε μια ιδεα λεω να αναγκασουν τις εταιρειες να μην βαζουν τετοια ορια 1 ευρω κλπ αλλα να επιτρεπουν μεγαλυτερα ποσα εξαρταται το απο πρωταθλημα.Τι φοβουνται μην χρεωκοπησουν?Στον πλανητη γη δεν πιστευει κανεις οτι υπαρχουν ατομα που ζουνε απο τον τζογο. Αναρωτηθειτε σκεφτειτε του φιλους και τους γνωστους. Ανοιξτε το κινητο στις επαφες και παρτε τα 100 ποιο κοντινα σας ατομα.Μιληστε τους και πειτε΄΄¨Εχω βρει τον τροπο και παιρνω μεροκαματο απο το στοιχημα.Οι 80 θα γελασουν και θα πουνε απο μεσα τους τι λεει ο χαζος ο ανθρωπος. Οι υπολοιποι 20 ποιο ανοιχτομυαλοι συγκαταβατικοι ας πουμε θα προσπαθησουν να σε προσγειωσουν λεγοντας σου. οκ επεσες σε ρεντα ενταξει θα γυρισει και θα πας ακλαφτος. ΔΕΝ ΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ.
Και ομως υπαρχουν πολλοι λιγοι που ζουν Να τους διαφημισουν οι εταιρειες για την προσηλωση την πειθαρχεια τους και τις γνωσεις τους Ισως ωφεληθουν με περισσοτερους πελατες οι οποιοι θα εγγραφουν να βγαλουν και αυτοι ενα μεροκαματο.

Ολα αυτα φυσικα εντελως σε θεωρητικη βαση.Αν υπαρχουν στους 1000 στοιχηματζηδες 4 5 που παιζουν για να βγαλουν λεφτα και το καταφερνουν και αυτους τους 5 δεν τους πιστευει και ΚΑΝΕΝΑΣ πως αυτοι οι 5 θα εχουν την δυναμικη με ποιον τροπο θα πεισουν καποιους αλλους υποτιθεται αρμοδιους να πιεσουν τις εταιρειες να διαφοροποιησουν καπως τη σταση τους???
 
Είναι θέμα χαρακτήρα , είμαι στο 3% των αντιδραστικών μάλλον :) ... όσο πιο πολλούς βλέπω να λένε κάτι , όσο πιο λίγα στοιχεία έχουν για αυτό, όσο πιο έυκολο είναι να τα βγάλουν και δεν το κάνουν ποτέ , τόσο σκυλιάζω και δεν ακολουθώ την μάζα στον επηρεασμό ... όχι για τις στοιχηματικές, ακόμα και στην χρυση αυγή να το κάνουν.

Αν όμως δώ με τα μάτια μου παραδείγματα αλλάζω αμέσως και θα τους δυσφημίσω το λιγότερο ...
(δεν λέω για το παιδί που είπε κάποιους λόγους που δεν θέλει,, αλλά θα έπρεπε στατιστικά να υπήρχαν πολλοί να το κάνουν)



Και όμως ... οι εταιρίες κάνουν sure bet στους χρηστες , ένας κερδίζει ο άλλος χάνει και αυτές κρατουν ποσοστό.
Εσύ αν κάνεις surebet στις εταιρίες, μια κερδίσει μια χάσει και κρατίσεις το ποσοστό σου, τρώς λιμιτ.
(αλλο θέμα αν είναι δίκαιο ή άδικο, με ενδιαφέρει αν το λιμιτ έρχεται σε άλλες κατηγορίες κερδισμένων παικτών)

Νομίζω ότι όλοι σου λέμε το ίδιο πράγμα. Εκτός από το arbitrage, υπάρχουν και άλλοι λόγοι για να έρθει το λίμιτ, όπως το value betting ή ακόμα και η τυχαία (δηλαδή χωρίς να παίζεις με πλεονέκτημα έναντι της εταιρείας) και υψηλή κερδοφορία σε (όχι απαραίτητα αλλά συνήθως) συντομο χρονικό διάστημα. Για να σου το λέμε αρκετοί, σημαίνει ότι μας έχει συμβεί.
 
  • Like
Αντιδράσεις: fairplay
Προσφερουν καποιες τιμες? Ειναι λαθος? Να πληρωσουν . Τα λαθη μας η ιδια η ζωη μας εχει δειξει οτι πληρωνονται και μαλιστα ακριβα.

Αν υπαρχουν στους 1000 στοιχηματζηδες 4 5 που παιζουν για να βγαλουν λεφτα και το καταφερνουν και αυτους τους 5 δεν τους πιστευει και ΚΑΝΕΝΑΣ πως αυτοι οι 5 θα εχουν την δυναμικη με ποιον τροπο θα πεισουν καποιους αλλους υποτιθεται αρμοδιους να πιεσουν τις εταιρειες να διαφοροποιησουν καπως τη σταση τους???
Tα λάθη τα πληρώνουν αρκετά ... πόσο συχνά βλέπεις πχ sure bet στο live μεταξύ 3 μόνο Ελληνικών νόμιμων εταιριών ?
Μην είμαστε όμως υπερβολικοί, εκμετάλευση λαθων και σίγουρο κέρδος δεν είναι ούτε στοίχημα ουτε επάγγελμα, και αν ήταν θα έπρεπε και να φορολογηθεί ανάλογα σαν να ήσουν βοοκ.

Επίσης στοίχημαν , novibet championsbet και αλλοί σου δίνει 0 γκανιότα , έχεις και το 2-0 κερδισμένο, σου επιτρέπει και τα free bet να κερδίσεις και να παίξεις εκει, τι άλλο για να καταλάβουμε ότι μπορεί να υπάρξει κέρδος ? για αυτό το κάνουνε εξάλλου , να μας δείξουν απλά και κατανοητά ότι κάποιο θα κερδίσουν και κάποιοι θα χάσουν και δεν τους πειράζει.

Από εκει και πέρα, ΠΡΕΠΕΙ να δουμε με στοιχεία αν όντος κόβουν παίκτες, ποιοι και πότε.... εγώ βλέπω σε ένα φορουμ 100 να φωνάζουν , 10 να δίνουν τα στοιχεία στον μοντερατορ για να μιλήσει με εταιρίες και να πάρει απάντηση, οι 9 είναι αστα να πάνε και ο ένας μπορεί να δικαιωθεί γιατί εχασε ενα στοίχημα από λάθος στο λεπτο. ... οπότε και να πιστεύεις (εγώ δεν) πως να πιέσεις και με τι στοιχεία ?

ΥΓ
Το θέμα με τον τιπστερ δεν το κατάλαβα... είχα δοκιμάσει πολλούς κυρίως με betfair παλιά, καλοί είναι αλλά ποτέ δεν είπα ότι είναι κάτι που επιτρέπεται και δεν το κόβουν αν δεν προσέξεις .Απλά μου έκανε εντύπωση που έστω για πλάκα η διαφήμιση κάποιου σιτε δεν έβγαλε κάποιος στην φορα τι έπαιξε μετά από λιμιτ .... δεν αμφισβητώ ότι δουλέυουν.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Aνεβηκα σε μια μηλια να κοψω ενα συκο μα τρια πουλακια καθονταν και πλεκανε πουλοβερ.......


Δε πα να λετε οτι θελεται .....εγω θα λεω τα δικα μου και αν δεν παιξεται τα 0% του στοιχημαν μια μερα δε θα βγει ο ηλιος ......
Παραλληλοι μονολογοι οπως μας συμφαιρει εμας γιατι διαλογο δεν κανουμε μη μας παρουν χαμπαρι .
Παράλογο.....πιο άλογο ??????
 
Aνεβηκα σε μια μηλια να κοψω ενα συκο μα τρια πουλακια καθονταν και πλεκανε πουλοβερ.......


Δε πα να λετε οτι θελεται .....εγω θα λεω τα δικα μου και αν δεν παιξεται τα 0% του στοιχημαν μια μερα δε θα βγει ο ηλιος ......
Παραλληλοι μονολογοι οπως μας συμφαιρει εμας γιατι διαλογο δεν κανουμε μη μας παρουν χαμπαρι .
Παράλογο.....πιο άλογο ??????
Δεν παλεύεται με τίποτα
 
  • Like
Αντιδράσεις: PETSIOS και fairplay
Μην είμαστε όμως υπερβολικοί, εκμετάλευση λαθων και σίγουρο κέρδος δεν είναι ούτε στοίχημα ουτε επάγγελμα, και αν ήταν θα έπρεπε και να φορολογηθεί ανάλογα σαν να ήσουν βοοκ.
Καλημερα σε ολους.Ποιος ειπε οτι ειμαστε υπερβολικοι?Αυτο ακριβως εγραψα.Μιλησα για μεροκαματο δηλαδη επαγγελμα. Επισης γιατι οχι να σε φορολογησουν κανονικα οι εφοροι. Αν σε πιστεψουν φυσικα , γι αυτο απ οσο γνωριζω δεν σε γδερνουν κιολας . Μαλλον γιαυτο επειδη δεν σε πιστευουν χαχα.Δεν ειμαι ομως σιγουρος μην παρεξηγηθω. Ο φιλος ποιο πανω goal 2 που εχει αγανακτησει μαζι σου τα δηλωνει κανονικα τα κερδη.Προσπαθησε σε παρακαλω να μιλησεις για το 1%. Μηδεν γκανιοτες και freebet δεν ενδιαφερουν τους επαγγελματιες. Οι επαγγελματιες παιζουν για να βγαλουν λεφτα δεν παιζουν για να κερδισουν λεφτα απο το φρι μπετ.
Γιαυτους μιλαμε τωρα για . Το θεμα γραφει λιμιτ.Και λιμιτ στο 99% των περιπτωσεων σημαινει σταθερα εσοδα σε βαθος χρονου .
 
  • Like
Αντιδράσεις: goal2 και fairplay
Kαλημερα σε ολους και απο μενα.Βασικα πιστευω οτι αν αυτο το θρεντ το διαβαζουν αυτες τις μερες ανθρωποι απο στοιχηματικες εταιριες, πιθαναν να σκεφτονται το εξης:

"Kαλα αυτοι στο infobeto ειναι απιστευτοι. Οποιος τολμησει να κανει το λαθος και να μας κερδισει μακροχρονια, τον σουταρουμε..Και αυτοι καθονται και συζητανε αν οι εταιριες λιμιταρουν αυτους που κερδιζουν χωρις να παιζουν sure bets."
 
Από εκει και πέρα, ΠΡΕΠΕΙ να δουμε με στοιχεία αν όντος κόβουν παίκτες, ποιοι και πότε.... εγώ βλέπω σε ένα φορουμ 100 να φωνάζουν , 10 να δίνουν τα στοιχεία στον μοντερατορ για να μιλήσει με εταιρίες και να πάρει απάντηση, οι 9 είναι αστα να πάνε και ο ένας μπορεί να δικαιωθεί γιατί εχασε ενα στοίχημα από λάθος στο λεπτο. ... οπότε και να πιστεύεις (εγώ δεν) πως να πιέσεις και με τι στοιχεία ?
Eγω ειμαι μεσα στους 10 η στους 90? Αν ειμαι μεσα στους 10 πρεπει να ειμαι στην κατηγορια "9 που ειναι αστα να πανε" ε?
 
Σορρυ για το υφος μου, αφου ουτε και εγω σε γνωριζω, αλλα πραγματικα σκας γαιδαρο στην ανηφορα εσυ ρε φιλε.
Σου λεμε και σου ξαναλεμε.Μας εκοψαν επειδη παιξαμε value bets. Ti δεν καταλαβαινεις??? Να σου κανω αναλυση πως ακριβως παιζει καποιος valuebets? Οκ να στην κανω.Εχουν ολοι αυτη την στιγμη τον ασο σε ενα ματς στο 3.00..Σε ματς που ξεκιναει 2-3 μερες μετα και το εχουν οι μισες εταιριες τωρα..Παιζω την αποδοση που μου δινουν..3.00..Εκτιμω οτι θα πεσει το 3αρι τις επομενες μερες...Για διαφορετικο λογο καθε φορα....Καθεται στο 2.30 η στο 2,40 η στο 2.60 την μερα του αγωνα λιγο πριν ξεκινησει οταν ανακοινονονται 11αδες..H πεφτει στο live αφου παιζει πιο καλα η ομαδα αυτη και ειχε κανει λανθασμενη εκτιμηση pregame η αγορα. Αυτο λοιπον το πλεονεκτημα που εχω μου δινει σε βαθος χρονου 5% η 10% η 15%..Γνωριζεις τι σημαινει αυτο? Σημαινει οτι θα κερδιζω με μαθηματικη ακριβεια..
Αν εγω τζιραρω σε μια εταιρια 1000€ ανα ημερα σε ενα η δυο η 3 ματς ανα ημερα, θα κανω τζιρο 30.000€ τον μηνα.Με 10% πλεονεκτημα επι του τζιρου που κανω θα κερδιζω σταθερα την εταιρια αυτη 3000€ τον μηνα.
Η εταιρια απλα σε οταν καταλαβει οτι παιζεις ετσι, σε πληρωνει( αφου δεν κανεις κατι παρανομο) αλλα σε αποβαλλει απο το παιχνιδι μεσω οριων πονταρισματος.
Τ Ι - Δ Ε Ν - Κ Α Τ Α Λ Α Β Α Ι Ν Ε Ι Σ ? ? ?
Καλησπέρα.εγω αυτο το value bet δεν το καταλαβα ποτε.ουτε γιατι τοσος ντορος γινεται απο τους παικτες.Κυνηγατε τις μεγαλες αποδοσεις ενος αγωνα μολλις προσφερονται απο την εταιρεια και περιμενετε μετα απο 2 -3 μερες να π[εσουν και να λετε οτι παιξατε σωστα και οτι βρηκατε το λαθος της εταιρειας και μετα η εταιρεια λετε σας βαζει ορια.Δεν μου καθονται καλα ολα αυτα.Καταρχην το σημειο που παιξατε επιβεβαιωθηκε?εναμιση χρονο πριν σε εταιρεια εχω παιξει 4000 ευρω το ολυμπιακος-Βεροια over 2,5, 4 μερες πριν την εναρξη του αγωνα σε αποδοση 1.50.την ημερα του αγωνα το over πεφτει στο 1.40 και η εταιρεια μου δινει cashout 4100 ευρω.τελικα κανω cashout ευτυχως γιατι το ματσ εληξε 2-0 απο το τριαντα κατι αν θυμαμαι καλα.επομενως ποια η αξια του value betting?ολα ειναι σχετικα.επισης 2-2.5 χρονια ειχα στη sportingbet ενα πολυ καλο διμηνο,επαιζα μεγαλα ποσα σε μικρες αποδοσεις κυριως και ειχα κερδος 6700 ευρω.κανεις δεν μου εβαλε οριο.επαιζα καθαρα.τελικα τα εχασα ολα απο πλεονεξια και υπερβολικη σιγουρια.το θεμα ειναι ομως οτι δεν με πειραξε κανεις.δεν ξερω τι θα γινοταν αν τους επαιρνα και αλλα,αλλα σε γενικες γραμμες κατα καιρους παιζω μεγαλα ποσα.προσφατα μου εδωσαν μπονους 40 ευρω και σταδιακα το εκανα 2500 χιλιαδες τα οποια βεβαια τα επαιξα και τα εχασα στο διπλο του ολυμπιακου στο μπασκετ με την γκραντ καναρια.μεγαλο στημενο αυτο και μεγαλη βλακεια δικη μου.παντως γενικα δεν εχω προβληματα με ορια παρολο που καποιες περιοδους εχω φτασει σε κερδοφορια μεγαλη ασχετα αν αργοτερα χανονται ολα.
 
Η πρόταση του coria έχει ενδιαφέρον πάντως βλέπω και τα νούμερα. Καλή φάση τα υπόλοιπα δεν τα πολυτσεκαρα ταξιδεύω τώρα θα διαβάσω


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοιχτό για περαιτέρω απαντήσεις.

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 21:00
    Novasports 6HD
    • Ριμπάκινα - Αζαρένκα
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 02:30
    Novasports 6HD
    • Αλεξάντροβα - Κόλινς
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...