Καφενειο... Κορονοϊός

Κατάσταση
Δεν είναι ανοιχτό για περαιτέρω απαντήσεις.

Tigres

Active Member
29 Μαρ 2019
173
168
43
:D!:D!:):LOL::ROFLMAO::ROFLMAO::LOL:
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20200331-201255.png
    Screenshot_20200331-201255.png
    196.1 KB · Προβολές : 268
Ξέρουμε τη σημαίνει η λέξη καραντίνα?
Ξέρουμε τι σημαίνει ολική καραντίνα?
Στη ΓΟΥΧΑΝ ήταν σε ολική καραντίνα....... μόνο τα νοσοκομεία λειτουργούσα και τις προμήθειες τις έφερνε ο στρατός.
Εκτός αν ξέρετε άλλο τρόπο εσείς να αντιμετώπισετε μια πανδημία.
Αυτοί εδώ πάντως έβαλαν τα γυαλιά σε πολλούς.... μια φτωχή χώρα των 20εκατομ διδάσκει τώρα την υφήλιο.
 
Τελευταία επεξεργασία:
To video einai apo tin Ispania. Kante ligi upomoni, exontai kai se esas. Ti mpatsolagneia sas tha tin plirosete polu akriva.. Akoma k me tis zoes sas. Gia to kalo sas..
Αν ειχε γινει αυτο 2 μηνες πριν, θα ειχαν ξεσηκωθει ολα τα τσοντοκαναλα παγκοσμιως και θα ουρλιαζαν για ανθρωπινα δικαιωματα και καταχρηση εξουσιας.Τωρα μουγκα ολοι τους.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Tigres
-Κατι διαβασα χθες για γκαλοπ που δινουν πολυ μπροστα την ΝΔ και εμπιστοσυνη του κοσμου στον Κουλη.Υπαρχει στοιχηματικη να το εχει στο κουπονι της να παιξουμε 1 ημ. 2 τελικο γιατι κατι μου λεει οτι σε 2-4 μηνες που θα τελειωσουν τα λεφτα σε πιο πολυ κοσμο θα γινει "ανατροπη".
-Σκετφομαι πιθανη ανατροπη οχι με Αλεξη 2 τελικο αλλα με "οξω και οι 300"

Αυτήν την ανατροπή δεν θα την δούμε ποτέ. Αλλά και να την βλέπαμε, θα είχε απελπιστικά μικρή διάρκεια.
Πίσω από τους 300 περιμένουν πολύ περισσότεροι για να τους αντικαταστήσουν.
Ο λαός ξεχνάει εύκολα.
 
Sovara? Ton mpoumpouko , ton voridi, k tous loipous mpatsolagnous alloi tous psifizoun na fantasto e? Oxi Ellines..

Σοβαρά τώρα; Βάζεις την ταμπέλα του "μπατσολάγνου" σε έναν ολόκληρο λαό για τα παραδείγματα που ανέφερες;

Δεν θέλω να ξέρω πόσο "μπατσολάγνοι" θα μπορούσαν να γίνουν άλλοι λαοί αν περνούσαν όλα αυτά που πέρασε και συνεχίζει να περνά ο Ελληνικός λαός τα τελευταία χρόνια. Δεν θέλω να ξέρω ποιες ιδεολογίες θα μπορούσαν να επικρατήσουν σε άλλες κοινωνίες υπό τις συγκεκριμένες συνθήκες.
 
A
Σοβαρά τώρα; Βάζεις την ταμπέλα του "μπατσολάγνου" σε έναν ολόκληρο λαό για τα παραδείγματα που ανέφερες;

Δεν θέλω να ξέρω πόσο "μπατσολάγνοι" θα μπορούσαν να γίνουν άλλοι λαοί αν περνούσαν όλα αυτά που πέρασε και συνεχίζει να περνά ο Ελληνικός λαός τα τελευταία χρόνια. Δεν θέλω να ξέρω ποιες ιδεολογίες θα μπορούσαν να επικρατήσουν σε άλλες κοινωνίες υπό τις συγκεκριμένες συνθήκες.
Ta paradeigmata pou anafero einai polu xaraktiristikes periptoseis mpatsolagnon, k ekfrazoun ekatommuria Ellines, gi auto k kanoun plaka se staurous edo k xronia..To video apo Ispania to eides e? Oloi vgikan sta mpalkonia na upostiriksoun ta thumata. Loipon stin Ellada den tha evgene kaneis na tous upostiriksei standaraki (ektos isos an ginotan to peristatiko se tipota Eksarxeia) giati apla stin Ellada to 90% koitaei MONO tin party tou, K tora me ton koronoio gi auto akrivos upakoun oloi tufla kai kleinontai mesa.. Epeidi apeileitai I zoi tous esto kai se ena 0.3%,me 0.4%. To oti tous epiase o ponos gia tis eupatheis omades, k tous ilikiomenous einai paramuthi. Tin party tous koitane MONO, K ton eauto tous. Giati megaluteros partakias apo ton Ellina den uparxei pouthena.
 
Sas epiase o ponos gia tous ilikiomenous, kai tis eupatheis omades ksafnika e? Apo alluleggui gia autous menete mesa e? Pou einai i alluleggui sas gia tous prosfuges tous opoious methotheuena to kratos sas epixeirei na dolofonisei? Pou einai i alluleggui sas gia tous astegous gia tous opoious to kratos sas oxi mono de dinei dekara, alla tous moirazei k prostima? Epilektiki alluleggui einai upokrisia, einai alluleggui gia ta skoupidia. Auta apo emena, k den asxoloumai ksana. Etsi k allios ego eleutheros eimai, oxi fulakismenos opos eseis. I Helin Bolek pethane gia tin eleutheria olon, den koitakse ton eauto tis. Ölümsüzdür
 
Τελευταία επεξεργασία:
tigres νομιζω οτι πολλα μας ειπες εσυ βγες εξω αν γουσταρεις εγω θα κάτσω μέσα για τα παιδιά μου για τους γονείς μου για τους ηλικιωμένους για τις ευπαθείς ομάδες εσύ κάνε τις βόλτες σου εκει που εισαι και ασε μας εμας εδω στην πατρίδα που σε πήρε ο πόνος τώρα σε παρακαλώ . Εμείς δε φύγαμε και μείναμε εδώ να παλέψουμε με ότι μέσο έχουμε για τα παιδιά μας και για την πατρίδα μας. Σε παρακαλώ να μη μας κάνεις υποδείξεις για το πως θα αντιδρούσαμε εμείς σε μια τέτοια κατάσταση και μη μας λες μπατσολάγνους ακου μπατσολάγνους.
 
  • Like
Αντιδράσεις: FunBet και venoss
tigres νομιζω οτι πολλα μας ειπες εσυ βγες εξω αν γουσταρεις εγω θα κάτσω μέσα για τα παιδιά μου για τους γονείς μου για τους ηλικιωμένους για τις ευπαθείς ομάδες εσύ κάνε τις βόλτες σου εκει που εισαι και ασε μας εμας εδω στην πατρίδα που σε πήρε ο πόνος τώρα σε παρακαλώ . Εμείς δε φύγαμε και μείναμε εδώ να παλέψουμε με ότι μέσο έχουμε για τα παιδιά μας και για την πατρίδα μας. Σε παρακαλώ να μη μας κάνεις υποδείξεις για το πως θα αντιδρούσαμε εμείς σε μια τέτοια κατάσταση και μη μας λες μπατσολάγνους ακου μπατσολάγνους.
Dekara den dino gia esas, pou fantastikes oti me pire o ponos. Mono gia tous prosfuges, tous metanastes, Kai tous astegous endiaferomai, kai stenaxoriemai. Palepse stin patrida sou menontas fylakismenos.. Kali tuxi.
 
Δεν υπάρχει αλλος λαός που εχει φερθεί καλύτερα σε μετανάστες αστεγους και προσφηγες απο οτι ο Ελληνικός .

Συμφωνώ 1000%. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν υπάρχουν κι αυτοί που τους έχουν φερθεί άσχημα - εκμεταλευτεί, αλλά στην πλειονότητά του ο ελληνικός λαός έχει φερθεί καλά ή τουλάχιστον τους έχει αποδεχθεί ως μέρος της κοινωνίας.
 
Dekara den dino gia esas, pou fantastikes oti me pire o ponos. Mono gia tous prosfuges, tous metanastes, Kai tous astegous endiaferomai, kai stenaxoriemai. Palepse stin patrida sou menontas fylakismenos.. Kali tuxi.
Περιμένω να μου πεις πως θα αντιμετωπίστει η πανδημία. Σε έχουν ρωτήσει κι άλλα παιδιά και όλο το αποφεύγεις και το γυρίζεις στο πολιτικό.
 
  • Like
Αντιδράσεις: FunBet
Περιμένω να μου πεις πως θα αντιμετωπίστει η πανδημία. Σε έχουν ρωτήσει κι άλλα παιδιά και όλο το αποφεύγεις και το γυρίζεις στο πολιτικό.
10 fores to exo pei. Karantina mono gia tis eupatheis omades, tous ilikiomenous, K olous osous tous prosexoun. De noeitai gia enan io tou opoiou i thnitotita einai 0.3%, me 0.4% na tous kleineis olous mesa.
 
10 fores to exo pei. Karantina mono gia tis eupatheis omades, tous ilikiomenous, K olous osous tous prosexoun. De noeitai gia enan io tou opoiou i thnitotita einai 0.3%, me 0.4% na tous kleineis olous mesa.


Μόνο η Σουηδία προσπαθεί να κάνει αυτό που λες. Όλες οι άλλες χώρες ηλιθιες είναι δε το κάνουν?
 
Δεν υπάρχει αλλος λαός που εχει φερθεί καλύτερα σε μετανάστες αστεγους και προσφηγες απο οτι ο Ελληνικός .
Nai gi auto valate tous dolofonous tous Nazi tis xrusis augis sti vouli. Apo to polu kalo fersimo. Gi auto tous krataei omirous to kratos sas gia ta fragka tis E. E. se stratopeda sugkentrosis me athlies sunthikes diamonis, diaviosis, k sitisis k de lete kouventa. Apo to polu kalo fersimo. Gi auto sta nisia tous trampoukizoun kanonika kathe mera k de lete kouventa apo to polu kalo fersimo
Ela se parakalo trava pesta allou auta gia ti dithen filoksenia sas.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αν δεν ξέρεις καλύτερα να μη λες τίποτα ή μάλλον τωρα ακούς τα τσοντοκάναλα ενω πριν τα εβριζες? Πληροφοριακά και μόνο είμαι κοντά σε τέτοια περιοχή και μιλάω για τον απλό κόσμο που προσφέρει απο το υστέρημα του.
 
Συμφωνώ 1000%. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν υπάρχουν κι αυτοί που τους έχουν φερθεί άσχημα - εκμεταλευτεί, αλλά στην πλειονότητά του ο ελληνικός λαός έχει φερθεί καλά ή τουλάχιστον τους έχει αποδεχθεί ως μέρος της κοινωνίας.
Στην πλειονότητα του ο Ελληνικός λαός στην καλύτερη περίπτωση έχει υπάρξει αδιάφορος με τις συγκεκριμένες ομάδες ανθρώπων. Αυτό βέβαια με επιφύλαξη γιατί μην ξεχνάς ότι πριν λίγα χρόνια συγκεκριμένο κόμμα εφτασε σχεδόν διψήφιο ποσοστό.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοιχτό για περαιτέρω απαντήσεις.

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...