Ανησυχια

kastanias

New Member
12 Απρ 2020
19
1
3
Καλημέρα. Αυτό το διάστημα έπαιξα στοίχημα στο ίντερνετ κάνοντας πολλές καταθέσεις με χρεωστική κάρτα της Πειραιώς. Προχθές με πήρε τηλ η διευθύντρια της Πειραιώς από το υποκατάστημα του ωροπου και με ρώτησε για την κίνηση του λογαριασμού. Δεν την ρώτησα πολλά τι μόνο που την ρώτησα ήταν αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα και μου είπε όχι. Γιατί όμως με πήρα τηλέφωνο ποιος της το υπέδειξε?. Έχω μεγάλη ανησυχία. Αν ξέρει κάποιος ας μου απαντήσει. Ευχαριστω
 
Ευχαριστω να πεις στην τραπεζα , που σε ενημερωσε , αυτο , τιποτε άλλο !
 
απλα . αυτο το διάστημα οι τραπεζες δεν εχουν μεγαλη κινηση στους λογαριασμους και ειναι λογικό να τους φανεί " περίεργη " αυτη η κινηση και θεωρησαν λογικό να σε ενημερώσουν , όπως και έκαναν , αυτό .
 
απλα . αυτο το διάστημα οι τραπεζες δεν εχουν μεγαλη κινηση στους λογαριασμους και ειναι λογικό να τους φανεί " περίεργη " αυτη η κινηση και θεωρησαν λογικό να σε ενημερώσουν , όπως και έκαναν , αυτό .
Εε ευχαριστώ πάρα πολύ για το χρόνο σου να μου απαντήσεις. Απλά έχω τρελαθεί διαβάζοντας διαφορά για ξεπλημα και διάφορα τέτοια και για παρακολούθηση από την εφορία. Στο φινάλε από όλη αυτή την διαδικασία χαμένος είμαι. Έχασα το αρχικό μου κεφάλαιο. Αλλά όμως ποιος έδωσε εντολή να ανοίξει ο λογαριασμός μου?.Γι αυτό ανησυχώ έχω χάσει τον ύπνο μου. Γενικώς έχεις ακούσει να έχει γίνει κάτι παρόμοιο σε κάποιον άλλο? Δεν πιστεύω να με καλέσει η εφορία για έλεγχο?
 
Εε ευχαριστώ πάρα πολύ για το χρόνο σου να μου απαντήσεις. Απλά έχω τρελαθεί διαβάζοντας διαφορά για ξεπλημα και διάφορα τέτοια και για παρακολούθηση από την εφορία. Στο φινάλε από όλη αυτή την διαδικασία χαμένος είμαι. Έχασα το αρχικό μου κεφάλαιο. Αλλά όμως ποιος έδωσε εντολή να ανοίξει ο λογαριασμός μου?.Γι αυτό ανησυχώ έχω χάσει τον ύπνο μου. Γενικώς έχεις ακούσει να έχει γίνει κάτι παρόμοιο σε κάποιον άλλο? Δεν πιστεύω να με καλέσει η εφορία για έλεγχο?
Συγνώμη που κουράζω με τις ερωτήσεις μου καταλαβαίνεις...
 
οκ.μην ανυσυχείς γαι το θεμα με την τραπεζα , οσον αφορα το θεμα της εταιριας , μονο αν εκανες κατι παρανομο για αυτούς να ανυσυχεις .
 
οκ.μην ανυσυχείς γαι το θεμα με την τραπεζα , οσον αφορα το θεμα της εταιριας , μονο αν εκανες κατι παρανομο για αυτούς να ανυσυχεις .
Απλα τα χρήματα αυτά που έπαιξα μου τα είχε μεταφέρει στην τράπεζα ο ξεδερφοσ μου στις αρχές Μαρτίου για να πληρώσω κάτι δάνεια και κάτι άλλες υποχρεώσεις αλλά με την άρση των δανείων και την κλεισούρα λόγο κορονοιο φρίκαρα και τα τσάκισμα όλα. Γι αυτό φοβάμαι μήπως μπλέξουν και τον ξάδερφο μου που μου τα μετέφερε ο άνθρωπος και το ψάχνει η εφορία για ξεπλυμα. Τι να πω. Βέβαια ο ξάδερφος μου έχει τεράστια άνεση γιατί έχει επιχηρησεισ δεν έχει ανάγκη να δικαιολόγησε την μεταφορά χρηματων
 
Απλα τα χρήματα αυτά που έπαιξα μου τα είχε μεταφέρει στην τράπεζα ο ξεδερφοσ μου στις αρχές Μαρτίου για να πληρώσω κάτι δάνεια και κάτι άλλες υποχρεώσεις αλλά με την άρση των δανείων και την κλεισούρα λόγο κορονοιο φρίκαρα και τα τσάκισμα όλα. Γι αυτό φοβάμαι μήπως μπλέξουν και τον ξάδερφο μου που μου τα μετέφερε ο άνθρωπος και το ψάχνει η εφορία για ξεπλυμα. Τι να πω. Βέβαια ο ξάδερφος μου έχει τεράστια άνεση γιατί έχει επιχηρησεισ δεν έχει ανάγκη να δικαιολόγησε την μεταφορά χρηματων
Δεν φοβάμαι την τράπεζα την εφορία φοβαμαι
 
Δεν φοβάμαι την τράπεζα την εφορία φοβαμαι
Kαλως φοβασαι.Αν δεν εχει αλλαξει κατι απο περυσι:
Τα ποσα καταθεσεων μεσω τραπεζικων καρτων και viva wallet θεωρουνται δαπανες.
Tα ποσα αναληψεων δεν προσμετρουνται καν.
Μετρησε ποσα χρηματα καταθεσες και τα ποσα που δηλωνεις στην εφορια ως εισοδημα.
Και μετα ρωτησε τον λογιστη σου, αυτος θα σου πει τι πρεπει να κανεις.
 
Να στο πω αλλιως.Ας πουμε εισαι ανεργος και δηλωνεις 0 εισοδημα,και καταθεσες 10.000€ με την καρτα και εκανες 25.000€ αναληψεις παλι στην καρτα.
Αν παρεις βεβαιωσεις κερδους και δηλωσεις τα κερδισμενα 15.000€ εισοδημα η εστω τα 10.000€ απο αυτα, ξεμπερδεψες η μαλλον δεν μπλεκεις πουθενα και κανενας δεν ασχολειται μαζι σου.
Αν δηλωσεις 0 εισοδημα πιθανο να ασχοληθουν.
 
Να στο πω αλλιως.Ας πουμε εισαι ανεργος και δηλωνεις 0 εισοδημα,και καταθεσες 10.000€ με την καρτα και εκανες 25.000€ αναληψεις παλι στην καρτα.
Αν παρεις βεβαιωσεις κερδους και δηλωσεις τα κερδισμενα 15.000€ εισοδημα η εστω τα 10.000€ απο αυτα, ξεμπερδεψες η μαλλον δεν μπλεκεις πουθενα και κανενας δεν ασχολειται μαζι σου.
Αν δηλωσεις 0 εισοδημα πιθανο να ασχοληθουν.
Καταρχήν σε ευχαριστώ. Κοίτα να δει πως έχει το πράγμα. 4 Μάρτιου μου έβαλε ο ξάδερφος μου 2000ευρω στην τράπεζα. Από αυτά 1000 ευρώ τα χρησιμοποίησα για στοίχημα. Ωστόσο 1 Απριλίου μπήκαν και 490 ευρώ από την μισθοδοσία μου. Να σου πω ότι η κάρτα που χρησιμοποίησα είναι χρεωστική και είναι της μισθοδοσίας μου. Από όλη την διαδικασία κατάθεση σε παροχο και ανάληψη κερδών από το αρχικό μου κεφάλαιο συνολικά έκανα κατάθεση περίπου 4000 σε παροχο και έκανα ανάληψη από παροχο συνολικά 2700.Δηλαδη είμαι χαμένος περίπου 1300 ευρώ. Γιατί να έχω λοιπόν πρόβλημα δεν έβγαλα εχασα
 
Καταρχήν σε ευχαριστώ. Κοίτα να δει πως έχει το πράγμα. 4 Μάρτιου μου έβαλε ο ξάδερφος μου 2000ευρω στην τράπεζα. Από αυτά 1000 ευρώ τα χρησιμοποίησα για στοίχημα. Ωστόσο 1 Απριλίου μπήκαν και 490 ευρώ από την μισθοδοσία μου. Να σου πω ότι η κάρτα που χρησιμοποίησα είναι χρεωστική και είναι της μισθοδοσίας μου. Από όλη την διαδικασία κατάθεση σε παροχο και ανάληψη κερδών από το αρχικό μου κεφάλαιο συνολικά έκανα κατάθεση περίπου 4000 σε παροχο και έκανα ανάληψη από παροχο συνολικά 2700.Δηλαδη είμαι χαμένος περίπου 1300 ευρώ. Γιατί να έχω λοιπόν πρόβλημα δεν έβγαλα εχασα
Όσον αφορά τις καταθέσεις μου όλα μου τα χρόνια είναι μηδενικεσ
 
Αν ο bookmaker είναι αδειοδοτημένος στην χώρα που κατοικείς, ποτέ δεν θα έχεις πρόβλημα. Και στην χειρότερη, δηλώνεις "εξαρτημένος", ότι δηλαδή δανείστηκες από συγγενικό σου πρόσωπο για να καλύψεις το... πάθος σου!
 
Αν ο bookmaker είναι αδειοδοτημένος στην χώρα που κατοικείς, ποτέ δεν θα έχεις πρόβλημα. Και στην χειρότερη, δηλώνεις "εξαρτημένος", ότι δηλαδή δανείστηκες από συγγενικό σου πρόσωπο για να καλύψεις το... πάθος σου!
Καλησπέρα φίλε μου. Στους παροχουσ που έκανα καταθέσεις είναι το pame stoixima και stoiximan. Το αρχικό ποσό το κεφάλαιο δηλαδή ήταν 1000 ευρώ και 490 από μισθοδοσία. Οι συνολικές καταθέσεις που φαίνονται στους παροχουσ μπορεί να είναι 4000 αλλά όμως επέστρεψα στην κάρτα με αναληψεισ περίπου 2700 και τα ξανατραβαγα πάλι για να φτάσουν οι καταθέσεις σταδιακά 4000.στο τέλος όμως που τα έχασα όλα δηλαδή το αρχικό κεφάλαιο και κάποιο μέρος τους μισθού σταμάτησα στο ποσό των 200ευρω να έχω στην κάρτα. Άρα είμαι χαμένος 1300 εωρω. Πως μπορεί να είμαι και χαμένος και να έχω και πρόβλημα. Σας ρωτάω γιατί δεν έχω δικό μου λογιστή για να τον συμβουλεύω. Τη δήλωση μου την κάνει ο αδερφός μου όποτε καταλαβαίνεις τι να του πω. Θα με αποκληρωσει
 
Καλησπέρα φίλε μου. Στους παροχουσ που έκανα καταθέσεις είναι το pame stoixima και stoiximan. Το αρχικό ποσό το κεφάλαιο δηλαδή ήταν 1000 ευρώ και 490 από μισθοδοσία. Οι συνολικές καταθέσεις που φαίνονται στους παροχουσ μπορεί να είναι 4000 αλλά όμως επέστρεψα στην κάρτα με αναληψεισ περίπου 2700 και τα ξανατραβαγα πάλι για να φτάσουν οι καταθέσεις σταδιακά 4000.στο τέλος όμως που τα έχασα όλα δηλαδή το αρχικό κεφάλαιο και κάποιο μέρος τους μισθού σταμάτησα στο ποσό των 200ευρω να έχω στην κάρτα. Άρα είμαι χαμένος 1300 εωρω. Πως μπορεί να είμαι και χαμένος και να έχω και πρόβλημα. Σας ρωτάω γιατί δεν έχω δικό μου λογιστή για να τον συμβουλεύω. Τη δήλωση μου την κάνει ο αδερφός μου όποτε καταλαβαίνεις τι να του πω. Θα με αποκληρωσει
ΤΑ νούμερα που λες είναι ΟΚ για τις Αρχες, αλλά έτσι όπως διαβάζω την ιστορία σου είναι μάλλον πολλά για την τσέπη σου. Οπότε σε συμβουλεύω να παίζεις μικρότερα ποσά.
 
ΤΑ νούμερα που λες είναι ΟΚ για τις Αρχες, αλλά έτσι όπως διαβάζω την ιστορία σου είναι μάλλον πολλά για την τσέπη σου. Οπότε σε συμβουλεύω να παίζεις μικρότερα ποσά.
Σε ευχαριστώ. Έχεις δίκιο αλλά η κλεισούρα μου την βάρεσε και έπαθα αμοκ. Απλά θέλω να σου εξηγήσω ότι μπορεί μέσω τράπεζες να φάνηκε ότι έκανα κατάθεση 4000 ευρώ αλλά στην ουσία αν βάλεις και της αναληψεισ που έκανα και τις ξαναέκανα κατάθεση είμαι και μειο 1300 ευρώ. Δύστυχος ο τζογοσ δεν γιατρευεται. Δηλαδή με συμβουλεύει να ησυχάσω η να το ψάξω. Έχω χάσει τον ύπνο μου γιατί δεν νομίζω να έκανα κάτι παρονομο τα λεφτά μου έχασα. Και αυτό που φοβάμαι περισσότερο είναι μην μπλεχτεί ο άνθρωπος που με βοήθησε με τα χρήματα του και βρει τον μπελά του
 

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...