Ερώτηση για νησιώτες

cosmicsports

Well-Known Member
30 Ιολ 2010
3,834
1,451
113
Στην Ελλάδα όταν θέλουμε να παίξουμε επίγειο στοίχημα Ο**Π υπάρχουν ως γνωστόν τα ρόζ δελτία.
Αυτά τα έπαιρνε μέσα το τερματικό και τα επικύρωνε, τώρα τα βλέπει το ηλεκτρονικό μάτι και μας βγάζει το μηχ/μα μιά άσπρη απόδειξη.
Υπάρχουν και τα μικροτέρου μεγέθους για το Lotto, Joker, ΠΡΟΠΟ.
Για τον ιππόδρομο είχε επίσης ο Κόκκαλης κάτι μικρά ροζ μέχρι πριν καμιά 15αριά χρόνια, τα οποία δεν υπάρχουν πιά.

Ερώτηση:
Στην Αγγλία, στα betitng shops τι αντίστοιχο υπάρχει ;
Αν θέλω εγώ να παίξω 200 στήλες παρολί, τι κάνω ;
 
Δεν υπάρχει στα betting shops γραφεις σε ένα λευκό χαρτι τις ομάδες το περνανε απο μια μηχανη και αυτο ειναι ολο. Τωρα αν θελεις να παιξεις πχ Lucky15 γραφεις lucky 15 και τη τιμη της στηλης πχ 20p και κατω κατω γραφεται το συνολικο κοστος και αυτό είναι ολο.
 
Κάποια στιγμή πρέπει να ξεφύγουμε από τη χαρτούρα...Μόνη λύση είναι μπορεί να δημιουργήσει κάποιος παίκτης ακόμα και μόνος ή με βοήθεια προγράμματος κάποιο αρχείο (xml, json) σύμφωνα με τα πρότυπα του Ο**Π και να το παίρνει μαζί στο στικάκι και να πάει πρακτορείο. Ή να το παίζει στη σελίδα κατ' ευθείαν.
Απορώ γιατί δεν το έχουν υλοποιήσει τόσα χρόνια.
 
Κάποια στιγμή πρέπει να ξεφύγουμε από τη χαρτούρα...Μόνη λύση είναι μπορεί να δημιουργήσει κάποιος παίκτης ακόμα και μόνος ή με βοήθεια προγράμματος κάποιο αρχείο (xml, json) σύμφωνα με τα πρότυπα του Ο**Π και να το παίρνει μαζί στο στικάκι και να πάει πρακτορείο. Ή να το παίζει στη σελίδα κατ' ευθείαν.
Απορώ γιατί δεν το έχουν υλοποιήσει τόσα χρόνια.

Αυτό υπήρχε στον ΟΠΑΠ από το 2009 ως το 2014.
Αλλά μετά καταργήθηκε.
Το έκανε το τερματικό του Κόκκαλη, το Coronis το κόκκινο. Έγινε μία αναβάθμιση του λογισμικού και έλειπε αυτό το στοιχείο και έλεγαν "α καλά, θα ενεργοποιηθεί πάλι αυτές τις μέρες" αλλά μετά έδιωξαν εξ ολοκλήρου την Intralot και στα καινούρια τερματικά δεν γίνεται. Ο ΟΠΑΠ δεν σηκώνει πιά τα τηλέφωνα ενώ όσον αφορά τη bet έχω γίνει σαν τον παροιμιακό Μπάμπη που ζήταγε γκόμενα από το τσατ.
Στην Αγγλία να είναι τόσο πολύ ταλιμπάν όσο λέει ο balaton στα betting shops δεν το πιστεύω. Μήπως αν θες να παίξεις πολύστηλο ρυθμίζεται και εξωκομπιουτερικά-εξωσυστημικά (μου είχε σφυρίξει κάποιος) ;
Τα ιπποδρομιακά παιχνίδια τύπου σκορ - placepot με ενδιαφέρουν εμένα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αυτό υπήρχε στον ΟΠΑΠ από το 2009 ως το 2014.
Αλλά μετά καταργήθηκε.
Το έκανε το τερματικό του Κόκκαλη, το Coronis το κόκκινο. Έγινε μία αναβάθμιση του λογισμικού και έλειπε αυτό το στοιχείο και έλεγαν "α καλά, θα ενεργοποιηθεί πάλι αυτές τις μέρες" αλλά μετά έδιωξαν εξ ολοκλήρου την Intralot και στα καινούρια τερματικά δεν γίνεται. Ο ΟΠΑΠ δεν σηκώνει πιά τα τηλέφωνα ενώ όσον αφορά τη bet έχω γίνει σαν τον παροιμιακό Μπάμπη που ζήταγε γκόμενα από το τσατ.
Στην Αγγλία να είναι τόσο πολύ ταλιμπάν όσο λέει ο balaton στα betting shops δεν το πιστεύω. Μήπως αν θες να παίξεις πολύστηλο ρυθμίζεται και εξωκομπιουτερικά-εξωσυστημικά (μου είχε σφυρίξει κάποιος) ;
Τα ιπποδρομιακά παιχνίδια τύπου σκορ - placepot με ενδιαφέρουν εμένα.

apodeiksi.JPG
 

Συνημμένα

  • apodeiksi1.JPG
    apodeiksi1.JPG
    98.2 KB · Προβολές : 157

Καλά, αυτό είναι αρχαίο, από την εποχή του Δράμαλη.
Έχει προστεθεί το barcode, το οποίο τι βλέπει ; Το στοίχημα τι είναι μου φαίνεται δεν το βλέπει αλλά τις 4 λίρες τις βλέπει ;
Αλλά ζούνε στις τούνδρες ακόμα ; Δεν το πιστεύω.
 
Αυτά ειναι απο το 17 δηλαδη πριν 3 χρονια ποσο πολυ πιστευεις να χει αλλαξει απο τότε;
 
Αυτά ειναι απο το 17 δηλαδη πριν 3 χρονια ποσο πολυ πιστευεις να χει αλλαξει απο τότε;

Δεν ξέρω.
Εγώ τελευταία φορά που μπήκα σε betting shop Εγγλέζικο ήταν το 1978 τις μέρες του μουντιάλ !
Είχε κάτι τέτοια χαρτάκια τότε.
Αλλά απορώ, δεν παίζουν τίποτα ;
Εδώ εντάξει, το ΠΡΟΠΟ με τα πολύστηλα είναι πολλά χρόνια πίσω αλλά για 20 χρόνια από το 1985
ως το 2005 περίπου έκανε θραύση.
Μιλάμε για τα ιπποδρομιακά παιχνίδια τύπου σκορ. Μονόστηλα παίζουν καθ' ύψος ;
 
Δεν ξέρω.
Εγώ τελευταία φορά που μπήκα σε betting shop Εγγλέζικο ήταν το 1978 τις μέρες του μουντιάλ !
Είχε κάτι τέτοια χαρτάκια τότε.
Αλλά απορώ, δεν παίζουν τίποτα ;
Εδώ εντάξει, το ΠΡΟΠΟ με τα πολύστηλα είναι πολλά χρόνια πίσω αλλά για 20 χρόνια από το 1985
ως το 2005 περίπου έκανε θραύση.
Μιλάμε για τα ιπποδρομιακά παιχνίδια τύπου σκορ. Μονόστηλα παίζουν καθ' ύψος ;

Ζητουμενα παίζουν. γραφουν 5-6 γκανιαν και αρχιζουν να ζητανε απο δυαδες μεχρι εξαδες. Λογικα παίζουνε. Εμείς οι Έλληνες είμαστε πιο αλανιάρηδες χτυπαμε εξάδες και τα παίζουμε μεταβλητά.
 
Ζητουμενα παίζουν. γραφουν 5-6 γκανιαν και αρχιζουν να ζητανε απο δυαδες μεχρι εξαδες. Λογικα παίζουνε. Εμείς οι Έλληνες είμαστε πιο αλανιάρηδες χτυπαμε εξάδες και τα παίζουμε μεταβλητά.

Ναι, καλά, αυτό έστω το χαρτάκι τώρα της William Hill μπορεί να προεκτυπωθεί ή είναι πολύ ψιλό ;
Πως το βλέπεις ;
Αλλά -προκειμένου για σκορ ίππο- και με το στυλό να γράφεις είναι καλύτερα από τον ΟΠΑΠ που δεν έχει τίποτα.
Εγώ έχω τώρα πρόγραμμα σκορ-ίππο με ζητούμενα που έψαχνα αλλά ο ΟΠΑΠ δεν έχει ούτε δελτία ούτε τίποτα.
 
Ναι, καλά, αυτό έστω το χαρτάκι τώρα της William Hill μπορεί να προεκτυπωθεί ή είναι πολύ ψιλό ;
Πως το βλέπεις ;
Αλλά -προκειμένου για σκορ ίππο- και με το στυλό να γράφεις είναι καλύτερα από τον ΟΠΑΠ που δεν έχει τίποτα.
Εγώ έχω τώρα πρόγραμμα σκορ-ίππο με ζητούμενα που έψαχνα αλλά ο ΟΠΑΠ δεν έχει ούτε δελτία ούτε τίποτα.

Είναι πολύ ψιλό. Και αν θυμάμαι καλά είναι διπλότυπο το ένα το κρατάνε εκείνοι το άλλο το κρατάς εσύ
 

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 21:00
    Novasports 6HD
    • Ριμπάκινα - Αζαρένκα
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 02:30
    Novasports 6HD
    • Αλεξάντροβα - Κόλινς
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...