Διδακτική ήττα (81-79)

nikitas

Well-Known Member
ή αλλιώς τι είχες Μπαρτζι τι είχα πάντα. Βλέπει πράσινα και χάνει την μπάλα ο κύριος Γιώργος και η ομάδα του, που χωρίς να έχει στην διάθεση του 38 κερδισμένες βολές (σύνηθες ρεκόρ του οσφπ στην Ευρωλίγκα άλλωστε), αλλά και τον Μπογρη που πόσταρε στο παρελθόν με επιτυχία τον Λεκαβιτσιους, αναγκάστηκε σε μια ήττα, που εύχομαι από καρδιάς να μην του στοιχίσει στο κυνήγι της 8δας.
Άνετη επικράτηση λοιπόν της Ζαλγκίρις που παρά το σκληρό παιχνίδι του refuse too loose βρήκε τρόπους να κερδίσει και την διαιτησία αλλά και τον 3 φορές πρωταθλητή Ευρώπης, αποδεικνύοντας ότι πιο σημαντικό είναι η ψυχή παρά το μπάτζετ. Όσοι αγαπάμε την καλαθοσφαίριση τέτοια όμορφα παιχνίδια θελουμε να βλέπουμε και η φετινή Ευρωλίγκα θα μας τα προσφέρει απλόχερα. Να είμαστε καλά και χρόνια πολλά και από δω
 
Παντως εσας ο κοουτς Μπαρτζι μια χαρα σας περιποιηθηκε.... Και μεσα στο σπιτι σας.... Οποτε δε βλεπω προβλημα με τα πρασινα.... Μια καλη προπονηση ηταν, ισως λιγο πιο δυνατη απ οτι επρεπε πριν τα πλειοφ....

Να μαστε καλα Νικητα μου.... Και του χρονου δυνατοι....
 
  • Like
Αντιδράσεις: nicolas, nikitas και animusbet
Το αφήνω 79-79 να έχουν μείνει 20 δεύτερα. Για λίγα λεπτά αλλάζω κανάλι μετά γυρνάω πάλι σκεπτόμενος πως πήγε παράταση και παράταση πουθενά.

Βλέπω τελευταία φάση τα όσα έγιναν στα 20 δεύτερα και λέω το παρακάτω.

tenor.gif


Πως έσβησαν τα φώτα ρε παιδιά. :unsure:
 
  • Like
  • Wow
Αντιδράσεις: okonski και animusbet
Παντως εσας ο κοουτς Μπαρτζι μια χαρα σας περιποιηθηκε.... Και μεσα στο σπιτι σας.... Οποτε δε βλεπω προβλημα με τα πρασινα.... Μια καλη προπονηση ηταν, ισως λιγο πιο δυνατη απ οτι επρεπε πριν τα πλειοφ....

Να μαστε καλα Νικητα μου.... Και του χρονου δυνατοι....
Πάντα προπόνηση είναι αυτοί οι αγώνες για τον οσφπ όταν δεν είναι καν στην 8δα.
Παίξε παίξε θα κερδίσεις κάποτε. Εκ του αποτελέσματος. Άλλωστε Δεν θέλαμε να είμαστε οι υπαίτιοι απόλυσης ξανά. Ζούμε σε δύσκολους καιρούς
Το αφήνω 79-79 να έχουν μείνει 20 δεύτερα. Για λίγα λεπτά αλλάζω κανάλι μετά γυρνάω πάλι σκεπτόμενος πως πήγε παράταση και παράταση πουθενά.

Βλέπω τελευταία φάση τα όσα έγιναν στα 20 δεύτερα και λέω το παρακάτω.

tenor.gif


Πως έσβησαν τα φώτα ρε παιδιά. :unsure:

Κρίμα και άδικο φίλε!!
 
  • Like
Αντιδράσεις: johnbill, okonski και animusbet
Πάντα προπόνηση είναι αυτοί οι αγώνες για τον οσφπ όταν δεν είναι καν στην 8δα.
Παίξε παίξε θα κερδίσεις κάποτε. Εκ του αποτελέσματος. Άλλωστε Δεν θέλαμε να είμαστε οι υπαίτιοι απόλυσης ξανά. Ζούμε σε δύσκολους καιρούς


Κρίμα και άδικο φίλε!!
Εσυ θα επρεπε να γνωριζεις καλυτερα απ ολους μας Νικητα μου οτι πλεον η οχταδα ειναι κατι πολυ δυσκολο...Αλλωστε την επομενη αγωνιστικη θα ειμαστε παλι μεσα....
 
  • Like
Αντιδράσεις: okonski και nikitas
Εσυ θα επρεπε να γνωριζεις καλυτερα απ ολους μας Νικητα μου οτι πλεον η οχταδα ειναι κατι πολυ δυσκολο...Αλλωστε την επομενη αγωνιστικη θα ειμαστε παλι μεσα....
Εμείς φέτος δεν πάμε για οκτάδα φίλε μου, γιατί θελουμε να το σηκώσετε εσείς, για να μην ξεφύγουν οι ανταγωνιστές μας πολύ. κανουμε διάλειμμα και μένουμε Ελλάδα να πάρουμε κανα παλιό νταμπλ. Εσείς αν και ξεκουράστοι (μιας και έχετε δυο ομάδες) χάνετε από τον κάθε τυχόντα. Και ναι πάντα μέσα θα είμαι. Δεν κρύφτηκα ποτέ.

Γυρισαμεεεεεεεε❤️
 
  • Like
Αντιδράσεις: nicolas, okonski και johnbill
Εμείς φέτος δεν πάμε για οκτάδα φίλε μου, γιατί θελουμε να το σηκώσετε εσείς, για να μην ξεφύγουν οι ανταγωνιστές μας πολύ. κανουμε διάλειμμα και μένουμε Ελλάδα να πάρουμε κανα παλιό νταμπλ. Εσείς αν και ξεκουράστοι (μιας και έχετε δυο ομάδες) χάνετε από τον κάθε τυχόντα. Και ναι πάντα μέσα θα είμαι. Δεν κρύφτηκα ποτέ.

Γυρισαμεεεεεεεε❤️
Ναι ρε φιλε..... Να το παρετε το νταμπλ..... Με την ευχη μου.... Δε βλεπω ομως να συμφωνουν και παρα πολυ το Λαυριο και ο Προμηθεας....

Και δεν εννοουσα οτι θα κρυβοσουν ρε.... Απλα την αλλη βδομαδα παλι στη ν 8αδα θα ειμαστε....

We re back!!!!!!!!
 
  • Love
Αντιδράσεις: nikitas
Επίσης πρέπει να επισημανθεί ότι ο Σπανουλης έχει παραγκωνισθει και είναι αλητεία απέναντι σε ένα πρόσωπο που πήγε σε μια ομάδα που μέχρι τότε είχε ένα ευρωπαϊκο παραπάνω από τον Ηλυσιακό, του έδωσε δυο ευρωλιγκες, του έδωσε πρωταθλήματα και κύπελλα και τώρα κάνει αίτηση για να παίξει.
Ντροπηηηηηηξξξ
 
  • Like
Αντιδράσεις: johnbill
Ναι ρε φιλε..... Να το παρετε το νταμπλ..... Με την ευχη μου.... Δε βλεπω ομως να συμφωνουν και παρα πολυ το Λαυριο και ο Προμηθεας....

Και δεν εννοουσα οτι θα κρυβοσουν ρε.... Απλα την αλλη βδομαδα παλι στη ν 8αδα θα ειμαστε....

We re back!!!!!!!!
Για του χρόνου λέω φίλε μου. Κάνουμε σχεδιασμό από τώρα. Φέτος μόνο ένα πρωτάθλημα θα πάρουμε. Μια ομάδα έχουμε άλλωστε που να πρώτο παίξει
 
  • Like
Αντιδράσεις: johnbill
Για του χρόνου λέω φίλε μου. Κάνουμε σχεδιασμό από τώρα. Φέτος μόνο ένα πρωτάθλημα θα πάρουμε. Μια ομάδα έχουμε άλλωστε που να πρώτο παίξει

Ρε παρε φετος που σου λεω το νταμπλ που σχετικα μπορεις γιατι του χρονου μπορει να βρεις μπροστα σου κανεναν παραγκωνισμενο Σπανουλη....
 
Ρε παρε φετος που σου λεω το νταμπλ που σχετικα μπορεις γιατι του χρονου μπορει να βρεις μπροστα σου κανεναν παραγκωνισμενο Σπανουλη....LikeLike
Μακάρι να γυρίσετε Α1 και ας χάσουμε μια χρονια. Λείπουν τα γουρλωμένα ματάκια και οι διακοπές του αγώνα από το ελληνικό μπάσκετ. Πλέον όλα τα παιχνίδια τελειώνουν στα 40 λεπτά, boringgggggh
 
  • Like
Αντιδράσεις: johnbill
Ο Σπανούλης φέτος τον βλέπω να φεύγει να είναι η τελευταία του. Μπορεί να ζηλέψουν οι αδερφοί Αγγελόπουλοι από τον Διαμαντίδη και να τον βάλουν σαν υπεύθυνος στην ομάδα
 
Μακάρι να γυρίσετε Α1 και ας χάσουμε μια χρονια. Λείπουν τα γουρλωμένα ματάκια και οι διακοπές του αγώνα από το ελληνικό μπάσκετ. Πλέον όλα τα παιχνίδια τελειώνουν στα 40 λεπτά, boringgggggh
:lol: (Θεϊκο)...

Θα δουμε.... Ειναι αληθεια οτι μας εχουν λειψει πολυ τα non call και τα 5 φαουλ σε 10 δευτερα ....
 
  • Like
  • Haha
Αντιδράσεις: gdouvl1984 και nikitas
:lol: (Θεϊκο)...

Θα δουμε.... Ειναι αληθεια οτι μας εχουν λειψει πολυ τα non call και τα 5 φαουλ σε 10 δευτερα ....
Μάθετε να παίζετε αμυνα χωρίς φάουλ και δεν θα σας τα σφυρίζουν . Το ξέρω ότι σας έχουν λείψει, για αυτό και θέλετε να επιστρέψετε.
 
  • Like
Αντιδράσεις: johnbill
Ο Σπανούλης φέτος τον βλέπω να φεύγει να είναι η τελευταία του. Μπορεί να ζηλέψουν οι αδερφοί Αγγελόπουλοι από τον Διαμαντίδη και να τον βάλουν σαν υπεύθυνος στην ομάδα
Αυτός θα παίζει μέχρι να ξεπεράσει σε πόντους τον εαυτό του.. Ούτε 40 δεν είναι
 
Μάθετε να παίζετε αμυνα χωρίς φάουλ και δεν θα σας τα σφυρίζουν . Το ξέρω ότι σας έχουν λείψει, για αυτό και θέλετε να επιστρέψετε.
Ειναι λιγο δυσκολο φιλε μου.... Πρεπει και εσεις να μας καταλαβετε.... Αλλιως παιζεται το αθλημα εις τας Ευρωπας και αλλιως στα τοπικα.... Το καθενα τη γλυκα του βεβαια...
 
  • Like
Αντιδράσεις: nikitas
Ειναι λιγο δυσκολο φιλε μου.... Πρεπει και εσεις να μας καταλαβετε.... Αλλιως παιζεται το αθλημα εις τας Ευρωπας και αλλιως στα τοπικα.... Το καθενα τη γλυκα του βεβαια...
Σε κατανοώ από τα βάθη της Εξαγλυκης καρδιάς μου
 
  • Like
Αντιδράσεις: johnbill

Προγνωστικά

  • 19:45
    Novasports Start
    • Χέρενφεϊν - Άιντχοφεν
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Ουντινέζε - Ρόμα
  • 21:30
    Novasports 1HD
    • Αντβέρπ - Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Γκόου Αχέντ Ιγκλς - Φέγενορντ
  • 22:00
    Novasports Premier League
    • Μπράιτον - Μάντσεστερ Σίτι
  • Αύριο 26-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Σέρο Πορτένιο - Φλουμινένσε
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Φορταλέζα - Μπόκα Τζούνιορς
  • 21:15
    Novasports Prime
    • Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι Τελ Αβίβ
  • 22:00
    Novasports 4HD
    • Ρεάλ Μαδρίτης - Μπασκόνια
  • Αύριο 26-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ορλάντο Μάτζικ - Κλίβελαντ Καβαλίερς
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 05:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Λος Άντζελες Λέικερς - Ντένβερ Νάγκετς
  • 12:00
    Novasports 6HD
    • Ντόνα Βέκιτς - Μαρία Σάκκαρη
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 13:30
    Novasports 6HD
    • WTA 1000 Mutua Madrid Open - Φάση των 64
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • Ertzan Ertzan:
    Ο ταβερνιάρης δήλωσε πως αν δεν πάτε Final Four δεν θα είναι του χρόνου στην ομάδα. Εντάξει εμείς ξέρουμε πόσο καραγκιόζης είναι ελπίζω να το μάθατε και εσείς. Χάνεις τον αγώνα οι παίκτες προβληματισμένοι τους πετάς και εσύ το μπαλάκι "εσείς φταίτε" φορτώνεις και άλλη πίεση
  • Ertzan Ertzan:
    PANATHA είπε :
    Πρώτο ευρωπαϊκό τρόπαιο για την Ελλάδα και την ομάδα του Παναθηναϊκού Κ19 στην Ολλανδία το 1980 ... απέκλεισαν τότε Μπαρτσελόνα και Άγιαξ !!!!
    Στο Milko cup? :paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Μαλλον δεν το επιασες καλα..το ειπε για να δειξει την σιγουρια στην ομαδα και πόσο σίγουρος ειναι οτι θα περασει την Μακαμπι....
  • PANATHA PANATHA:
    Το να σκοράρει ο Ιωαννίδης σήμερα κόντρα στην ΑΕΚ @3.80....εξαιρετικό!!
  • Ertzan Ertzan:
    Καλά ματσάκια για betbuilder έχει αλλά δεν ακουμπάω
  • PANATHA PANATHA:
    Άρης - Ολυμπιακός 0-0 στο 27΄....θεωρω πως θα εχει γκολ το πρωτο μέρος....το Over 0,5 @1.80 και για μεγαλυτερο ρισκο
    το Over 1,5 @4.90!
  • Ertzan Ertzan:
    κανονικά ήδη έπρεπε να είναι 0-3
  • PANATHA PANATHA:
    Στην Κύπρο λεει Καρμιώτισσα Πάνω Πολεμιδιών - Οθέλλος Αθηαίνου 6-6.......ενω στο 48΄ το σκορ ήταν 1-5.....
  • animusbet animusbet:
    Ο Ερτζάν ελπίζει να φύγει ο Αταμάν για να σταματήσει να τον πονάει:twis:
  • Ertzan Ertzan:
    Τι να μας πει ρε το νούμερο. Έχω δει προπονητές να αναλύουν φάσεις που έγιναν μέσα στον αγώνα λάθη και τι έπρεπε να γίνει ε αυτό το νούμερο ανέλυσε τις φάσεις που και καλά έπρεπε να δοθούν φάουλ.
  • PANATHA PANATHA:
    Τι εχασε παλι ο Ολυμπιακός....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "IFC#20 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΕΛΙΚΟΣ (27-28/4/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
  • Ertzan Ertzan:
    Ωραία ζεϊμπεκιά ο Γκούμας της Τουρκίας :smk1:
  • animusbet animusbet:
    Τα σαπάκια που μας δίνετε
  • Ertzan Ertzan:
    Ναι και τον Μουρίνιο της Τουρκίας εμείς σας δώσαμε για προπονητή
  • Ertzan Ertzan:
    Τελικά κάποιοι έγιναν παράρτημα άλλων αν με εννοείτε αααααν με εννοείτε :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Οι δικοι μας το εχουν ταμα να τρωνε γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο....
  • Ertzan Ertzan:
    Τι σπρώξιμο τρώει αυτή η Μονακό ρε γαμώτο
  • PANATHA PANATHA:
    Σημερα μαθαμε τον φετινο πρωταθλητη....
  • Ertzan Ertzan:
    τους το δώσατε αν και στο 27 το πέναλτι που δεν σας δόθηκε μπορεί να άλλαζε τα πράγματα κάπως
  • Ertzan Ertzan:
    Μπαρτσώκας στον πάγκο εύχεται Καλό Πάσχα από τώρα
  • PANATHA PANATHA:
    Θα το παρει το ματς ο Μπαρτζώκας....
  • Ertzan Ertzan:
    εσείς θα έρθετε? :paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Φυσικα....
  • Ertzan Ertzan:
    Δεν είναι το πλεονέκτημα έδρας για όλες τις ομάδες :smk1:
    Ertzan Ertzan: Δεν είναι το πλεονέκτημα έδρας για όλες τις ομάδες :smk1: