Κατάλληλη εταιρεία-προφίλ πελάτη

Εταιρεία-προφίλ

  • BetShop

    Ψήφοι : 0 0.0%
  • Bet365

    Ψήφοι : 5 62.5%
  • Stoiximan

    Ψήφοι : 3 37.5%

  • Σύνολο ψηφοφόρων
    8
  • Δημοσκόπηση κλειστή .
Προφανώς και οι εταιρείες αναφέρουν πως ο "στοιχηματισμός είναι μόνο για ψυχαγωγία".

Και τί πάει να πει αυτό? Για μένα ψυχαγωγία είναι να βγάζω λεφτά από το στοίχημα για κάποιον άλλον είναι να χάνει το σπίτι του στο κόκκινο-μαύρο. Τί είδους "νομική" μάλιστα συμβουλή μου έδωσες μόλις τώρα?

Οι εταιρείες χάνουν λεφτά από ορισμένους παίχτες , που ΔΕΝ ποντάρουν σε μεγάλα πρωταθλήματα , αλλά σε άλλα ματς.Αυτοί που το κάνουν ξέρουν για ποιό πράγμα μιλάω.Απλώς abusaρουν το γεγονός ότι οι εταιρείες προσφέρουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΜΑΤΣ , πάρα πολλά markets , κτλ , βρίσκουν την αξία οι παίχτες "αλεπουδάκια" όπως τους ονομάζεις , την βαράνε , παίρνουν το ΚΕΡΔΟΣ τους , τρώει λιμιτ ο λογαριασμος στο 1Ε και ο καθένας πάει στο δρόμο του.

Γι αυτό κλείνουν οι λογαριασμού , γιατί τα αλεπουδάκια κάποιοες φορές ξεγελάνε την αλεπού και θα συνεχίσουν να την ξεγελάνε.

Ο φίλος δεν νομίζω να εννοεί "ψυχαγωγία" να παίζει στον ΟΠΑΠ την ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ τιμή της αγοράς. Αν αυτό εννοεί και δε θέλει να βγάζει ένα αξιοσέβαστο κέρδος , να μας το πει να μη σπαταλάω το χρόνο μου τσάμπα.

Εγώ θεωρώ ότι ο Γιώργος , όπως και το 99% των παικτών ψάχνει το κέρδος , γι αυτό και παίζει στοίχημα.
Ε λοιπόν , για να το πούμε ξεκάθαρα , κέρδος από τον ΟΠΑΠ σε τέτοιες λίγκες δεν θα έχει ή αν έχει θα έχει 5 φορές λιγότερο κέρδος από αυτό που θα είχε παίζοντας στην μπετ365 ή στον στοιχιμαν.
Και ο καλύτερος τιπστερ να είναι στα μεγάλα πρωταθλήματα , όταν θα παίζει το παρολί στον ΟΠΑΠ σε συνολική απόδοση 2.56 και στη μπετ το ίδιο παρολί θα είναι στο 3.4 αργά ή γρήγορα θα τον φάει το variance και θα μπει μέσα.
H αλεπου δεν ξεγελιεται καμια φορα κανει πως δεν βλεπει τις αταξιες που κανουν τα αλεπουδακια.Στα αληθεια τωρα πιστευεις σε καποιον που σου λεει καταμουτρα να αποδεχτεις οτι απαγορευονται τα βαλιου και τα σουρ λες και ζουμε στην εποχη των σοβιετ..ποιος ειναι αυτος που θα μου πει τι θα παιξω και ποτε θα παιξω σε μια παγκοσμια αγορα οπου οι τιμες συνεχως μεταβαλονται.Η σε αφηνει να παιξεις οτι γουσταρεις η κλεισιμο τα μαγαζακια τους η μονη λυση εως τοτε μονο οπαπ .
 
Με όλο τον σεβασμό νομίζω πως το θεμα παει να ξεφύγει....γράψαμε όσοι γράψαμε την άποψη μας και δεν υπάρχει λόγος να λέμε πλέον επιχειρήματα για να στηρίξουμε την εταιρεία που προτείναμε...ο φίλος που έθεσε το θέμα αν κατάλαβα καλά από τα λεγόμενα του πως έχει καταλήξει στο τι θα κάνει....
 
  • Like
Αντιδράσεις: Γιώργος84 και Ertzan
Αυτοαναιρείσαι ρε φίλε.

Την μία λες οτι θες να παίζεις σουρ και βαλιου πικσ και σε εκνευρίζει ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ που μια εταιρεία σου "υπαγορεύει" το τί θα παίξεις , που τις έχει διαγράψει όλες και παίζεις μόνο (κλ)ΟΠΑΠ.
Μα ο (κλ)ΟΠΑΠ δεν έχει ΤΊΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ που εγκαλείς τις εταιρείες με τέτοιο τρόπο.Δεν έχει σουρ , βάλιου , δεν έχει αγώνες , δεν έχει αγορές , δεν εχει αποδοσεις , δεν εχει ουτε το 5% που έχουν οι κανονικες στοιχηματικες.
Το μόνο που έχει ο κλέφτης ο ΟΠΑΠ είναι ληστρική γκανιότα , την ψευδεύαισθηση της ασφάλειας των συνναλλαγών (άμα χάσεις το δελτιάκι , μετά τα λεφτά πάπαλα) έχει το αισχρό περιβάλλον που δεν αντέχει κανείς να κάτσει πάνω από 15λεπτά και χίλια άλλα προβλήματα.
Και σε τελική ανάλυση , το ίδιο που κατηγορείς τις εταιρείες κάνει και ο ΟΠΑΠ.
Σε αναγκάζει να παίξεις 50ματσ το σκ από τα 500 που υπάρχουν διαθέσιμα στις άλλες εταιρείες και μάλιστα σε άθλιες αποδόσεις. Δεν σε βάζει να πατήσεις το "κουτάκι" ότι συμφωνείς πριν μπεις στο μαγαζί , αλλά ουσιαστικά αυτό κάνει.

Στο άλλο θέμα τώρα
Εγώ εδώ δεν ήρθα να σου πω πόσο καλές είναι οι εταιρείες , ούτε ότι είναι παράδεισος η μπετ365 και ο στοιχιμαν.
Ούτε συμφωνώ στο ότι κόβουν κερδοφόρους παίχτες χωρίς να είναι αρμπερς ή βαλιου μπεττορς , απλά επειδή είναι πολύ διαβασμένοι ή έχουν βρει ένα δικό τους τρόπο παιξίματος που τους αποφέρει κέρδος.
Αυτές έχουν το καρπούζι και το μαχαίρι και κάνουν ότι γουστάρουν και είναι άδικο από τη μεριά του παίχτη.
Ούτε εγώ συμφωνώ ότι επειδή κοιμήθηκε ο τρέιντερ και άφησε μία τιμή υψηλά στο λαιβ (ή στο pregame) ,την πήρα εγώ και μου κλείνει το λογαριασμό.

Δεν είναι αυτό το θέμα του τοπικ όμως , το θέμα είναι να προτείνουμε σε αυτόν που άνοιξε το thread , ποιά εταιρεία θα φιλοξενήσει καλύτερα (δηλ με μεγαλύτερα κέρδη και ασφάλεια χρημάτων) το παιχνίδι του που βασίζεται σε πονταρίσματα σε κορυφάια πρωταθλήματα.

Ε σε αυτό το ερώτημα, εφόσον διαθέτει αλιμιταριστους λογαριασμους , η σωστή απάντηση ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΟΠΑΠ , αλλά οι ανώτερες εταιρείες που δραστηριοποιούνται νόμιμα στην Ελλάδα., διότι η γκανιότα του ΟΠΑΠ θα του διαλύσει τη μπάνκα.

ΌΤΑΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΛΙΜΙΤ (αν έρθει , θα έρθει πολύ κακώς σε τέτοιο στοιχηματικό προφίλ) τότε βλέπει τί θα κάνει και πού θα απευθυνθεί. Μέχρι να έρθει όμως , τα μεγαλύτερα κέρδη (αν έχει κέρδη) θα τα δει σε αυτές τις στοιχηματικές.

Πάντως και κλείνω , εγώ δεν έχω γνωρίσει ούτε ένα άτομο στη στοιχηματική κοινότητα , που αφού τον έδιωξαν από όλα τα μπουκ και πήρε πολύ καλά κέρδη , να γύρισε στον τον ΟΠΑΠ για κανονικό παιχνίδι.Και μεταξύ μας , ούτε εγώ θα γύριζα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: magon
Με όλο τον σεβασμό νομίζω πως το θεμα παει να ξεφύγει....γράψαμε όσοι γράψαμε την άποψη μας και δεν υπάρχει λόγος να λέμε πλέον επιχειρήματα για να στηρίξουμε την εταιρεία που προτείναμε...ο φίλος που έθεσε το θέμα αν κατάλαβα καλά από τα λεγόμενα του πως έχει καταλήξει στο τι θα κάνει....
Έχεις δίκιο εδώ φίλε Πανάθα.

Και εγώ απ΄ότι βλέπω μάλλον δε θα βγει άκρη.

Όποιος ξέρει ελληνικά και διαβάζει αυτό το thread , θα του φανεί ξεκάθαρο και το νόημα και το ποιός έχει δίκιο εν τέλει.

Καλή συνέχεια σε όλους!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Grim Reaper και Γιώργος84
Η συζητηση αφορα παικτες που κερδιζουν το ερωτημα ειναι που ΠΑΙΖΩ αφου εχω τροπο να κερδιζω ε η απαντηση ειναι οπαπ ναι μεγαλη γκανιοτα ναι χαλια ολα αλλα αν εχεις τροπο να εισαι κερδισμενος μονο εκει εισπρατεις ανωνυμα ΣΥΝΕΧΩΣ καλως η κακως ετσι εχουν τα πραγματα
 
  • Love
Αντιδράσεις: Grim Reaper
Με όλο τον σεβασμό νομίζω πως το θεμα παει να ξεφύγει....γράψαμε όσοι γράψαμε την άποψη μας και δεν υπάρχει λόγος να λέμε πλέον επιχειρήματα για να στηρίξουμε την εταιρεία που προτείναμε...ο φίλος που έθεσε το θέμα αν κατάλαβα καλά από τα λεγόμενα του πως έχει καταλήξει στο τι θα κάνει....

Σ' ευχαριστώ PANATHA.

Σ' ευχαριστώ κι εσένα defectus. για την υπομονή σου.
 
  • Like
Αντιδράσεις: PANATHA
Ο,τι τροπο και να ερθεις, παιζεις σε ολες τις εταιριες μεχρι να αρχισουν να σε κλεινουν αν οντως κερδιζεις, γιατι αν κερδιζεις δεν θα σε αφηνουν να κερδιζεις. Ε οταν τελειωσεις με ολες πας ΟΠΑΠ και κερδιζεις πιο λιγα.
 

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 21:00
    Novasports 6HD
    • Ριμπάκινα - Αζαρένκα
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 02:30
    Novasports 6HD
    • Αλεξάντροβα - Κόλινς
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...