Novak δεν ειναι εδω Βαλκανια σου το πα!!!!

Τη βίζα θα μου πείς φίλε Kavajim ΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΕΔΩΣΕ στο Νόλε?

Μόνο το ΚΡΑΤΟΣ δίνει βίζες....ουτε τεννιστικές ομοσπονδίες ουτε ιατρικές....

ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ....

Έκανες τόσο χοντρό λάθος κύριε κράτος?

ΤΟΤΕ ΑΣ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ.....

6 Γενάρη 2022 τον συλλάβανε...και 6 Γενάρη 2020 ΔΩΡΙΖΕ 25Κ για τους πλητόμενους απο φωτιά Αυστραλούς.....

ΜΟΛΙΣ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ.....ΑΘΑΝΑΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΕΙΔΟΣ ΑΧΑΡΙΣΤΟ ΚΑΙ ΣΚΑΤΟΨΥΧΟ......

Ο ΔΕ ΝΑΔΑΛ, ΕΔΕΙΞΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΌΣ ΣΑΝ ΆΝΘΩΠΟΣ.....ανθρωπίδιο......

Αλλά ρε Τζόκοβιτς , μόλις κερδίσεις όλα τα διαδικαστικά ΣΗΚΩ ΚΑΙ ΦΥΓΕ .....
Σταμάτα να βλέπεις Open tv :paidi:

Αυτός χρησιμοποίησε όλα τα παραθυράκια μη σου πω και κολυμπώντας να μπορούσε θα έμπαινε στην χώρα.

Και επειδή δώρισε ρε συ 25 χιλιάρικα μήπως να του πάρουν και πίπα δηλαδή? Όποιος δηλαδή κάνει δωρεές είναι πιο πάνω από νόμους, κράτος και από όλους και άρα έχω ένα συν σε σχέση με τους υπόλοιπους? Σοβαρέψου σε παρακαλώ.

Αυτό που έγραψε ο Kavajim θα μείνει να παίξει δεν φεύγει και ας δικαιωθεί είναι fixed αυτό τον ενδιαφέρει ο τίτλος και μόνο ο τίτλος να είναι ο GOAT σε τίτλους.

Κοινωνική μόρφωση φίλε η συμπεριφορά εντός και εκτός γηπέδου αυτά παίζουν ρόλο. Κέρδισε όσους τίτλους θέλεις αυτοί που μένουν στην ιστορία είναι αυτοί που ξέρουν πως συμπεριφέρονται. Δεν πα να έχεις 500 τίτλους ε και? Δες συμπεριφορές Ναδάλ και Φέντερερ, ο Τζόκοβιτς μπορεί να πάρει και 21, 22 και 23 Γκράντ Σλαμ αλλά σαν άνθρωπος έχει χάσει στα μάτια πολλών στα Βαλκάνια δεν θα χάσει είπαμε.

Αύριο σε περιμένω για πορεία μετά και την οριστική απόφαση στο προξενείο της Σερβίας :paidi:
 
  • Like
Αντιδράσεις: Kavajim
Επιθυμία μου είναι να του ακυρώσουν την visa και να απελαθει. Εδώ που έχει φτάσει προσωπική μου άποψη είναι ότι καλό θα ήταν το όργιο να ολοκληρωθει και να μην μιλάμε για λάθος αλλά 100 % πολιτικο θεμα με κοινωνικές προεκτάσεις.
Τώρα εμείς μετά από απόφαση δικαστηρίου λέμε ακόμα ότι δεν είναι πάνω από τους νόμους σαν να είναι παρανομος! Αν είναι δυνατόν αφού κρίθηκε. Τα παραθυράκια ξέρουμε γιατί υπάρχουν άλλα ενοχλούνται οι κυβερνήσεις όταν χρησιμοποιούνται από άλλους κατά τρόπο που δεν τις βολεύει.
Αν υπάρχει δικαίωμα ένστασης στην απόφαση υπουργού, η απόφαση θα βγει σε ημερομηνία τέτοια έτσι ώστε μέχρι την εκδίκαση της ένστασης,
Να έχουμε φτάσει κοντά στην έναρξη...



Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
  • Like
Αντιδράσεις: loxagos mark
Το θέμα έχει ξεφύγει από τα πλαίσια της αντιμετώπισης πανδημίας και έχει περάσει σε αυτά του μιντιακού τσίρκου που φαίνεται να έχει μόνο ένα στόχο πλέον. Σε κανένα χρόνο περιμένω την ταινία του Άνταμ ΜακΚέι (The Big Short, Don't Look Up), που θα αφηγείται την ιστορία από τη σωστή οπτική¨αυτή της τραγικωμωδίας.

Νομίζω πάντως πως ο Νόλε βρήκε ήδη την επόμενη καριέρα του. Η προεδρία της Σερβίας τον περιμένει και αυτόν και την οικογένειά του (για να μη χρησιμοποιήσω άλλες λέξεις αντί για προεδρία, λέξεις που παραπέμπουν σε Λουκασένκο, Ερντογάν κτλ).

Είναι έτοιμο και το σύνθημα της κυβέρνησής του "LONG LIVE NOVAK!!... Δεν είναι να χάνονται τέτοιες ευκαιρίες.

 
  • Like
Αντιδράσεις: Kavajim
Το θέμα έχει ξεφύγει από τα πλαίσια της αντιμετώπισης πανδημίας και έχει περάσει σε αυτά του μιντιακού τσίρκου που φαίνεται να έχει μόνο ένα στόχο πλέον.

Το κύριο θέμα δεν ήταν ποτέ η αντιμετώπιση της πανδημίας αλλά η εργαλειοποίηση της.

Επιλογή εμβολίων με γεωπολιτικά κριτήρια.
Χρηματοδότηση ΜΜΕ για προώθηση συγκεκριμένων θέσεων.
Στέρηση κοινωνικών ελευθεριών.
Όξυνση κοινωνικών αντιθέσεων, διχασμού και φτωχοποίησης.
Αναστολές εργασίες και μελλοντικές απολύσεις, ως δεδικασμένο.
Και αρκετά ακόμα.

Δεν ασχολούμαι με το τένις. Ο Τζόκοβιτς μπορεί να είναι και ο μεγαλύτερος μαλ...ας του κόσμου. Αλλά από την στιγμή που ένα δικαστήριο της Αυστραλίας τον δικαίωσε ως προς το τυπικό της διαδικασίας και η κυβέρνηση της χώρας προσπαθεί ακόμα να βρει κάποια αφορμή για τον απελάσει, θα έπρεπε να σας προβληματίζει.
 
  • Like
Αντιδράσεις: nicolas, Kavajim και GATHS
Το κύριο θέμα δεν ήταν ποτέ η αντιμετώπιση της πανδημίας αλλά η εργαλειοποίηση της.

Επιλογή εμβολίων με γεωπολιτικά κριτήρια.
Χρηματοδότηση ΜΜΕ για προώθηση συγκεκριμένων θέσεων.
Στέρηση κοινωνικών ελευθεριών.
Όξυνση κοινωνικών αντιθέσεων, διχασμού και φτωχοποίησης.
Αναστολές εργασίες και μελλοντικές απολύσεις, ως δεδικασμένο.
Και αρκετά ακόμα.

Δεν ασχολούμαι με το τένις. Ο Τζόκοβιτς μπορεί να είναι και ο μεγαλύτερος μαλ...ας του κόσμου. Αλλά από την στιγμή που ένα δικαστήριο της Αυστραλίας τον δικαίωσε ως προς το τυπικό της διαδικασίας και η κυβέρνηση της χώρας προσπαθεί ακόμα να βρει κάποια αφορμή για τον απελάσει, θα έπρεπε να σας προβληματίζει.
Το θέμα Τζόκοβιτς δεν έχει τόση σχέση όσο θέλουν τα κανάλια να παρουσιάζουν πως έχει, με όλα αυτά που αναφέρεις. Χέστηκε και ο Τζόκοβιτς, χέστηκε και το Tennis Australia και η αυστραλιανή κυβέρνηση για την κρίση που έρχεται λόγω της πανδημίας. Ήταν, είναι και θα είναι στην άλλh πλευρά, από εμάς τους υπόλοιπους. Εμβολιασμένους ή μη...
 
Ήταν, είναι και θα είναι στην άλλh πλευρά, από εμάς τους υπόλοιπους. Εμβολιασμένους ή μη...

Αυτό είναι το θέμα! είναι ένα πρόσωπο που ανήκει στην άλλη πλευρά όμως η βούληση του διαφέρει, έχει μεγάλη αναγνωρισημοτητα και αφού δεν συμβαδίζει με τα θέλω τους έπιασε μια θέση στην δομή ενώ είχε δικό του χώρο για καραντίνα.

Υπάρχει εμβόλιο; πρεπει να γίνει το εμβόλιο! δεν πρέπει να υπάρχει ατομική ελευθερία να επιλέξω για το σώμα και το φύλο μου.
Φύλο μου;;; Τι σημασία έχει το φύλο; δεν υπάρχει φυλο!
Στην Αγγλία σε διαγωνισμό τραγουδιού δεν υπάρχει καλύτερος Άνδρας καλύτερη γυναίκα ένα βραβείο, σε λίγο και στα οσκαρ.
Να έρθουμε και εντός συνόρων η πρόεδρος της Δημοκρατίας σε τάξη δημοτικού με μικρά παιδιά που μαθαίνουν το βιολογικό διαχωρισμό αγοράκι κοριτσάκι, είπε ότι ο αγαπημένος της ήρωας είναι ο Γουινι το αρκουδάκι όπου δεν έχει φύλο είναι και ο Γουινι και η Γουινι. Φυσικά για να στήσει το αφήγημα της αγνόησε ότι η Disney όταν κάνει αναφορά γράφει He.

Θα μας πουν ότι είμαστε όλοι ίδιοι!
Οχι δεν είμαστε.
Όσο και να χτυπώ την πουτσα μου στο μάρμαρο μόνο χρώμα θα πάρει! Το μέγεθος δεν θα αλλάξει

Όλοι ίσοι πρέπει να είμαστε, ολλα δεν ενδιαφέρει κανέναν.
Ίδιοι να είμαστε για να είναι καλύτερος ο έλεγχος.

H οποία άρνηση θα ενοχλήσει και θα στοχοποιηθει στο όνομα της πανδημίας η κάποιου άλλου εργαλείου.




Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
  • Like
Αντιδράσεις: FunBet
Α όχι.. Δεν είχα καταλάβει πως το αν θα αφήσουν τον ανεμβολίαστο Τζόκοβιτς να παραμείνει σε μια χώρα όπου βάσει νόμου απαγορεύεται να παραμείνει ως ανεμβολίαστος -παρά τα επαναλαμβανόμενα ψέμματα, τις εξωφρενικές ανακρίβειες και τους χυδαίους λαϊκισμούς του - και να διεκδικήσει πολλά ακόμα εκατομμύρια παίζοντας τέννις, έχει αναχθεί σε τόσο βαθύ φιλοσοφικό και κοινωνικό ζήτημα, όσο η διαφυλετική διάκριση και αν αυτή πρέπει να υπάρχει.

Σόρρυ, πάω πάσο
 
  • Like
Αντιδράσεις: Kavajim και GATHS
Έγινε δικαστήριο! Τέλος! Νόμιμος! Στην Σερβία νοσησε; ναι! πήγε σε εκδήλωση να ι! έφαγε πρόστιμο ναι; θα το πλήρωσε δεν έφαγε πρόστιμο Σφάλμα της Σερβίας.
Δεν έχει πάρει το μάτι μια διάψευση για τον Ναδαλ αν μπήκε πριν την λήξη της καραντίνας;;;
Μία διάψευση ρε παιδια!
Φίλε δεν είναι ο jokovic το θέμα είναι μια σκηνή του έργου και τίποτα αλλο.
Άποψη μου πάντα έτσι;



Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
  • Like
Αντιδράσεις: gdouvl1984
Επιθυμία μου είναι να του ακυρώσουν την visa και να απελαθει. Εδώ που έχει φτάσει προσωπική μου άποψη είναι ότι καλό θα ήταν το όργιο να ολοκληρωθει και να μην μιλάμε για λάθος αλλά 100 % πολιτικο θεμα με κοινωνικές προεκτάσεις.
Τώρα εμείς μετά από απόφαση δικαστηρίου λέμε ακόμα ότι δεν είναι πάνω από τους νόμους σαν να είναι παρανομος! Αν είναι δυνατόν αφού κρίθηκε. Τα παραθυράκια ξέρουμε γιατί υπάρχουν άλλα ενοχλούνται οι κυβερνήσεις όταν χρησιμοποιούνται από άλλους κατά τρόπο που δεν τις βολεύει.
Αν υπάρχει δικαίωμα ένστασης στην απόφαση υπουργού, η απόφαση θα βγει σε ημερομηνία τέτοια έτσι ώστε μέχρι την εκδίκαση της ένστασης,
Να έχουμε φτάσει κοντά στην έναρξη...



Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καπως ετσι τα πραγματα!!!Ας δουμε τα στατιστικα του συγκεκριμενου αγωνα και στη συνεχεια να προσπαθησουμε να βγαλουμε δικαιες αποδοσεις .
Ο Τζοκοβιτς. Ενα εχει πολλα λεφτα. Δυο ειναι αναγνωρίσιμος . Τρια ειναι το νουμερο ενα στην παγκοσμια καταταξη στο τενις. Εχει δυναμικη και φυσικα δεν ειναι απλα ενας ανθρωπος της διπλανης πόρτας για αυτο αλλωστε και ολος αυτος ο ντορος.
Εχει στο πλευρο του τους οπαδους του. Ποιος νοιαζεται ??? και ποιος τους υπολογιζει??
Επισης εχει στο πλευρο του ενα τοπικο δικαστηριο....Δεν το σχολιαζω....
Παμε απεναντι....Αντιπαλος η αυστραλιανή κυβερνηση και ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ...
Ο πλανητης λεει εμβολιο ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ- ΣΩΣΤΟ Η ΛΑΘΟΣ.
Προσωπικα θα αποσυρω τον αγωνα δεν θα ειναι διαθεσιμος για στοιχηματισμο!!! βαριεμαι να βαζω λιμιτ και να κλεινω λογαριασμους!!!
 
  • Like
Αντιδράσεις: fairplay και GATHS
Παιδιά δε μπορω να καταλάβω γιατί προσπαθει ο καθένας να διαφοροποιήσει το ζήτημα της κουβεντας. Και αλλάζοντας το θέμα παει ο καθένας άλλου το νόημα της και βγάζει άσκοπα συμπεράσματα.

Εδώ δυστυχώς ή ευτυχώς δε μιλάμε ούτε για

1) Εμβολιασμενοι vs Μη εμβολιασμενοι
2) Υποχρεωτικοτητα ή μη του εμβολιου
3) Lockdown ή μη
4) Επιβολή των μέτρων ή ελευθερία ατομικών πρωτοβουλιων
5) Σωστό ή λάθος ολων των προηγουμενων

για όλα τα παραπανω έχω τη προσωπικη μου αποψη και ο καθένας έχει τη δικιά του και μπορεί να τη λέει, να την υποστηριζει αλλά δυστυχώς πρεπει όλοι μας ανεξαιρέτως των ιδεών μας να υπακουμε είτε το θέλουμε είτε όχι στους νόμους του κράτους όσο σωστοί ή άθλιοι και αν είναι.

Και αυτό είναι και το ΕΡΩΤΗΜΑ!!!

Ο Djokovic υπάκουσε τους νόμους της Αυστραλίας ή όχι?

Η προσωπικη μου άποψη είναι 100% όχι!!! Όχι μόνο τους ήξερε αλλά επιδεικτικά τους καταπατησε, χρησιμοποιώντας ως δουρειο ίππο τις εξαιρέσεις που πήρε από μια επιτροπή και ένα τουρνουά που κοιτάει τα κέρδη του και τη παρτυ του και έτσι γελοιοποιησε με το χειροτερο τρόπο το ΚΡΑΤΟΣ αλλά και τους ΠΟΛΙΤΕΣ της!!

Από την άλλη το ΚΡΑΤΟΣ έπεσε στην ίδια του τη γελοιότητα και αντί για να σιγήσει και να κάνει του δουλειά του χωρίς φανφάρες, θέλησε να χρησιμοποιήσει την αναγνωρισιμότητα του Djokovic για να δείξει στους πολιτες πως δικαια υπομένουν τόσο καιρό και πως όλοι είναι ίσοι.

Όμως εκεί ήρθε η "ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ" δικαιοσυνη για να αποδείξει σε όλους ανα τον κόσμο πως οι νόμοι κοιτάνε αποκλειστικά το δικό τους συμφερον και εν τέλει με τα παραθυρακια τους δεν είναι για όλους οι ιδιοι και μπορουν να μεταφράζονται διαφορετικά κατά το δοκουν..

Έτσι βρέθηκαν μέσα σε μια μέρα εκτεθιμενοι

1)Η αυστραλιανη κυβέρνηση (χεστηκαμε)
2) Οι πολιτες της Αυστραλίας εν συνόλω και κατ'επεκταση οι πολιτες ανά τον κόσμο που υπομένουν στωικα τους κάθε λογής περιορισμους και εγκλεισμους...

Και κλείνω με τη βεβαιότητα πως ακόμα και αν ο mr. joker πήρε αυτό που ήθελε νομικά και συνειδησιακα,
Θα πάρει την πραγματικη δικαιοσυνη του κόσμου σε λίγες μέρες...
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: gdouvl1984 και Ertzan
Στο Ρολάντ Γκαρός συμμετέχει κανονικά πάντως ακόμα και ανεμβολίαστος Τζόκοβιτς μέρες πριν βγει όλο αυτό. Και αυτοί κοιτάνε το πράγμα επιχειρηματικά την πάρτι τους ωραία πράγματα

Συγκεκριμένα η υπουργός Αθλητισμού της Γαλλίας είπε

"Δεν θα ακολουθήσει τους ίδιους περιορισμούς με εκείνους που θα είναι εμβολιασμένοι, ωστόσο θα μπορεί να συμμετάσχει στο τουρνουά επειδή τα πρωτόκολλά μας, η "φούσκα" που δημιουργούμε, του το επιτρέπουν" Το Roland Garros θα ξεκινήσει στις 16 Μαΐου και θα ολοκληρωθεί στις 5 Ιουνίου.
 
για όλα τα παραπανω έχω τη προσωπικη μου αποψη και ο καθένας έχει τη δικιά του και μπορεί να τη λέει, να την υποστηριζει αλλά δυστυχώς πρεπει όλοι μας ανεξαιρέτως των ιδεών μας να υπακουμε είτε το θέλουμε είτε όχι στους νόμους του κράτους όσο σωστοί ή άθλιοι και αν είναι.

Και αυτό είναι και το ΕΡΩΤΗΜΑ!!!

Ο Djokovic υπάκουσε τους νόμους της Αυστραλίας ή όχι?

Η προσωπικη μου άποψη είναι 100% όχι!!! Όχι μόνο τους ήξερε αλλά επιδεικτικά τους καταπατησε, χρησιμοποιώντας ως δουρειο ίππο τις εξαιρέσεις που πήρε από μια επιτροπή και ένα τουρνουά που κοιτάει τα κέρδη του και τη παρτυ του και έτσι γελοιοποιησε με το χειροτερο τρόπο το ΚΡΑΤΟΣ αλλά και τους ΠΟΛΙΤΕΣ της!!



Και κλείνω με τη βεβαιότητα πως ακόμα και αν ο mr. joker πήρε αυτό που ήθελε νομικά και συνειδησιακα,
Θα πάρει την πραγματικη δικαιοσυνη του κόσμου σε λίγες μέρες...
Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει αν θα παιξει ο τζοκοβιτς τενις διότι δεν εχω συνδρομητικό και δεν θα μπορέσω να τον παρακολουθήσω.
Επίσης αν συμφέρει το τουρνουα να παιξει η οχι και κάνει τον δουρειο ιππο δεν με απασχολει δεν παιρνω ποσοστά.
Δεν με ενδιαφέρει αν θα γινει ποιο πλουσιος απο οσο ειναι η αν θα κατακτήσει τον 21 τιτλο και θα δουνε οι υπολοιποι την σκονη του ...που εδω που τα λεμε οκ θα προλάβει πιθανοτατα και θα την δουν κάποια στιγμή στο μέλλον.
Δεν μπορώ ομως να κρύψω οτι με στεναχωρει και με θλίβει το γεγονός οτι οι νομοι της αυστραλιας επειτα απο απόφαση της δικαιοσύνης ( και μου κανει εντυπωση πως δεν επεσε τηλεφωνο εχω μπερδευτει καπως) ΑΠΟΔΕΙΧΤΗΚΑΝ ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ.
Καταπατησε με απλα λογια ΠΑΡΑΝΟΜΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ!!!!
Εχω μπερδευτει πραγματικα!!!!
Τα χω παρει ομως ελαφρώς και θα ξαναβγάλω αποδοσεις!!!!!:npaper::npaper:
 
Δεν μπορώ ομως να κρύψω οτι με στεναχωρει και με θλίβει το γεγονός οτι οι νομοι της αυστραλιας επειτα απο απόφαση της δικαιοσύνης ( και μου κανει εντυπωση πως δεν επεσε τηλεφωνο εχω μπερδευτει καπως) ΑΠΟΔΕΙΧΤΗΚΑΝ ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ.
Καταπατησε με απλα λογια ΠΑΡΑΝΟΜΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ!!!!
Για την ακρίβεια, εγώ αυτό που έχω καταλάβει είναι πως το δικαστήριο είπε ότι ήταν απαράδεκτο που βγήκε απόφαση απέλασης και κράτησης τόσο γρήγορα και βιαστικά, προτού παρουσιαστούν και εξεταστούν όλα τα στοιχεία - που πολύ πιθανόν να γίνει τώρα και να φάει άκυρο ο Νόλε, μιας και τα δημοσιεύματα λένε πως έχει δηλώσει ψευδή στοιχεία. Οπότε, ίσως δεν απεφάνθη επί του νόμου, αλλά επί της διαδικασίας, κάτι που είναι "ήττα" της Αυστραλιανής κυβέρνησης, αλλά όχι απαραίτητα "νίκη" του Τζόκοβιτς.

Ίσως και να μην έχω καταλάβει καλά, τι να πω.. Πάντως, το μεγαλύτερο σφάλμα φαίνεται να ήταν της Tennis Australia που νίπτει και τας χείρας της.

https://www.npr.org/2022/01/10/1071...reinstated-but-australian-open-status-unclear
 
  • Like
Αντιδράσεις: GATHS, Kavajim και loxagos mark
Στο ποδόσφαιρο και σε άλλα αθλήματα που κοντεύουν να αλλάξουν και τα σοβρακα στα μαρκαρισματα κλπ όλα πάνε καλά... Έχουμε τις μολύνσεις τις καραντινες, αναβολές αλλά οι αγώνες συνεχίζονται. Στο τένις όπου δεν υπάρχουν επαφές κλπ αλλά υπάρχουν μόνο προσωπικότητες και όχι ένα σύνολο ανθρώπων συμβαίνει ότι συμβαινει!
Ασχολούμαστε με τον Ανεμβολιαστο!!!
Δεν θέλουμε να διαχωρίσουμε ότι ο jokovic ως πολίτης είναι παρανομος αλλά ο jokovic ως αθλητής που συμμετέχει σε μια διοργάνωση είναι νόμιμος.
Το θέμα που δεν υπάρχει με τον ναδαλ δεν βγήκε από δημοσιογράφο αλλά απο Σέρβο ποδοσφαιριστη ούτε Αυτό στάθηκε ικανό από ότι κατάλαβα να ασχοληθούν οι δημοσιογραφοι. Να υπάρξει μια επιβεβαίωση η διάψευση.
Άπαπα πα πα είναι εμβολιασμενος...
Δεν λέει τίποτα σε κανέναν;
Σήμερα μάθαμε τι ώρα βγήκαν τα αποτελέσματα του jokovic και είδαμε και τα έγγραφα.! Ναδαλ ποτέ μπήκε ρε παιδιαααα

Αλήθεια ακόμα πιστεύουμε ότι το θέμα
Δεν είναι Εμβολιασμενος & Ανεμβολιαστος ως κεφάλαιο της προσωπικής ελευθερίας του Ατομου;



Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
  • Like
Αντιδράσεις: loxagos mark
Για την ακρίβεια, εγώ αυτό που έχω καταλάβει είναι πως το δικαστήριο είπε ότι ήταν απαράδεκτο που βγήκε απόφαση απέλασης και κράτησης τόσο γρήγορα και βιαστικά, προτού παρουσιαστούν και εξεταστούν όλα τα στοιχεία - που πολύ πιθανόν να γίνει τώρα και να φάει άκυρο ο Νόλε, μιας και τα δημοσιεύματα λένε πως έχει δηλώσει ψευδή στοιχεία. Οπότε, ίσως δεν απεφάνθη επί του νόμου, αλλά επί της διαδικασίας, κάτι που είναι "ήττα" της Αυστραλιανής κυβέρνησης, αλλά όχι απαραίτητα "νίκη" του Τζόκοβιτς.

Ίσως και να μην έχω καταλάβει καλά, τι να πω.. Πάντως, το μεγαλύτερο σφάλμα φαίνεται να ήταν της Tennis Australia που νίπτει και τας χείρας της.

https://www.npr.org/2022/01/10/1071...reinstated-but-australian-open-status-unclear
Με ψευδή στοιχεια να κάτσει και να επιμένει να μαλώσει? Να παει και στο δικαστήριο? Λιγο δύσκολο...τοσο κοροιδα αυτοι οι δικαστες ?? Το τενις αυστραλια πηρε τα χαρτια του τα κοιταξε και του λεει ελα να παιξεις. Τη δουλεια του εκανε Να κατσει να μαλώσει??? Εβαλε τον τζοκοβιτς να μαλώσει.
Το ζητημα ειναι καθαρα πολιτικο σωστο η λαθος. Εισαι ανεμβολιαστος? εφυγες ,ειτε με τεστ εγκυμοσυνης ειτε με ράπιντ η μοριακό η νόσησες το δεκέμβριο η πέρασες ιλαρα πρόσφατα
Καποιοι συμφωνουν και καποιοι διαφωνουν σε ολο αυτο.
Και στο κατω κατω το προβλημα μου επειδη μ εχουν καραντινα 2 χρονια ειναι αν θα ρθει να παιξει τενις στη χωρα μου ο τζοκοβιτς? και θα με κολησει?
Δεν θα παω να του ζητησω αυτογραφο!!
Θα ειχα πρόβλημα αν διοργάνωνε ενα πάρτυ με 5000 ατομα και έδινε εντολή ολοι χωρις μάσκες.
Εκει δεν περιμενω τον νομο της αυστραλιας να με δικαιωσει στη διαφωνια μου.
Εμπασι περιπτωσει θα αποφανθουν οι αρμοδιοι και ο καθενας μας καταλαβαινει οτι ειναι να καταλαβει...
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: GATHS
Με ψευδή στοιχεια να κάτσει και να επιμένει να μαλώσει? Να παει και στο δικαστήριο? Λιγο δύσκολο...τοσο κοροιδα αυτοι οι δικαστες ??

Με βάση αυτό μιλάω για ψευδή στοιχεία, δεν έκατσα να το ψάξω και περισσότερο. Πάντως δε θα ήταν ο πρώτος ούτε ο τελευταίος που λαικιζοντας θα προσπαθούσε να πετύχει το στόχο του.

Εγώ με το φτωχό μου το μυαλό λέω πως ο Τζόκοβιτς πήγε να παίξει το χαρτί "ξέρεις ποιός είμαι εγώ" για να αγωνιστεί και δεν του βγήκε. Στη συνέχεια, εκμεταλλευόμενος και την κάκιστη ίσως συμπεριφορά των αρχών, έβαλε οικογένειες και συμπατριώτες στο παιχνίδι, παίρνοντας το ρόλο του μάρτυρα. Δεν υπολόγισε ίσως πως η κοινωνία βράζει και περιμένει και την παραμικρή αφορμή να αναδείξει ζητήματα που έφερε η παγκόσμια διαχείριση της πανδημίας, το εκμεταλλεύτηκαν δεόντως και τα ΜΜΕ, θάβοντας άλλα πιο σοβαρά θέματα (αλήθεια πόσο πήγε το αέριο σήμερα; τι γίνεται στο Καζακστάν; ποιοί θα κάνουν τέταρτη δόση) και κάπως έτσι φτάσαμε όλοι να ασχολούμαστε με το γκραν σλαμ του Νολε
 
  • Like
Αντιδράσεις: Kavajim
Για την ακρίβεια, εγώ αυτό που έχω καταλάβει είναι πως το δικαστήριο είπε ότι ήταν απαράδεκτο που βγήκε απόφαση απέλασης και κράτησης τόσο γρήγορα και βιαστικά, προτού παρουσιαστούν και εξεταστούν όλα τα στοιχεία - που πολύ πιθανόν να γίνει τώρα και να φάει άκυρο ο Νόλε, μιας και τα δημοσιεύματα λένε πως έχει δηλώσει ψευδή στοιχεία. Οπότε, ίσως δεν απεφάνθη επί του νόμου, αλλά επί της διαδικασίας, κάτι που είναι "ήττα" της Αυστραλιανής κυβέρνησης, αλλά όχι απαραίτητα "νίκη" του Τζόκοβιτς.

Ίσως και να μην έχω καταλάβει καλά, τι να πω.. Πάντως, το μεγαλύτερο σφάλμα φαίνεται να ήταν της Tennis Australia που νίπτει και τας χείρας της.

https://www.npr.org/2022/01/10/1071...reinstated-but-australian-open-status-unclear
Ειναι ακριβώς όπως τα λες και αυτό εννοουσα και εγώ.
Το δικαστήριο δεν απεφάνθη περι νομιμότητας ή παρανομιας.
Απλά στο ότι δε τηρήθηκαν οι σωστές διαδικασίες και γι'αυτό τάσσεται υπέρ του Novak.

Γι'αυτό και η κυβέρνηση βγαίνει εκθέτη στη προσπαθεια να δείξει προεκλογικα πως όλα τα έκανε σωστά και πως δε λογαριάζει από No1
 
Όσο για τον Nadal που αναφέρει ο Gaths, δε καταλαβαίνω την ερώτηση.
Ο άνθρωπος είναι εμβολιασμένος εδώ και καιρό (αν θυμάμαι καλα από το καλοκαίρι) και κολλησε στο τουρνουά του Abu Dhabi που έγινε κάπου στις 16-18 Δεκέμβρη όπως και πολυ άλλοι αθλητές και προπονητες στο συγκεκριμένο τουρνουά.. Όποτε η ερώτηση είναι πάνω σε τι πρωτοκολλο ήρθε? Δε ξερω. Μπορεί να έστειλε αρνητικό pcr 10 μέρες μετά και να του επέτρεψαν. Πάντως να μπει στη χώρα, θα έμπαινε σίγουρα όντας εμβολιασμενος

Και το παραπανω είναι μια απόδειξη στην ερώτηση πως σε ένα ατομικό αθλημα, κολλανε οι αθλητές. Στο Abu Dhabi κόλλησαν 3-4 σίγουρα...
 
O Ναδάλ νόσησε .

Απο την ημερομηνία που νόσησε, έως την ημερομηνία εισόδου στην Αυστραλία δεν πέρασαν 14 μέρες όπως προβλέπει το πρωτόκολλο για να μπορέσει να ταξιδέψει...

Αλλά αυτό το κάναμε ''γαργάρα΄'

Όσον αφορά τη γνώμη του φίλου παραπάνω ότι πρέπει να ακολουθούμε τους νόμους όσο άθλιους και να είναι, ευτυχώς δεν είχαν την ίδια άποψη 200 χρόνια πριν οι πρόγονοι μας....

Οι νόμοι έχουν ΧΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ τώρα την αξία τους , σε ΠΟΛΛΑ ΚΡΆΤΗ λόγω της απύθμενης ΔΙΑΦΘΟΡΑΣ των πολιτικών , των πολιτών που τους ψηφίζουν και τη γενικότερη κατάπτωση των ηθικών αξιών σε όλα τα επίπεδα της κοινωνίας.

Τέλος και η δική μου άποψη είναι οτι ο βασιλιάς του τέννις είναι ο Federer....αλλά ξέρετε τι λένε για τις απόψεις ..... :D
 
Σταμάτα να βλέπεις Open tv :paidi:

Αυτός χρησιμοποίησε όλα τα παραθυράκια μη σου πω και κολυμπώντας να μπορούσε θα έμπαινε στην χώρα.

Και επειδή δώρισε ρε συ 25 χιλιάρικα μήπως να του πάρουν και πίπα δηλαδή? Όποιος δηλαδή κάνει δωρεές είναι πιο πάνω από νόμους, κράτος και από όλους και άρα έχω ένα συν σε σχέση με τους υπόλοιπους? Σοβαρέψου σε παρακαλώ.

Αυτό που έγραψε ο Kavajim θα μείνει να παίξει δεν φεύγει και ας δικαιωθεί είναι fixed αυτό τον ενδιαφέρει ο τίτλος και μόνο ο τίτλος να είναι ο GOAT σε τίτλους.

Κοινωνική μόρφωση φίλε η συμπεριφορά εντός και εκτός γηπέδου αυτά παίζουν ρόλο. Κέρδισε όσους τίτλους θέλεις αυτοί που μένουν στην ιστορία είναι αυτοί που ξέρουν πως συμπεριφέρονται. Δεν πα να έχεις 500 τίτλους ε και? Δες συμπεριφορές Ναδάλ και Φέντερερ, ο Τζόκοβιτς μπορεί να πάρει και 21, 22 και 23 Γκράντ Σλαμ αλλά σαν άνθρωπος έχει χάσει στα μάτια πολλών στα Βαλκάνια δεν θα χάσει είπαμε.

Αύριο σε περιμένω για πορεία μετά και την οριστική απόφαση στο προξενείο της Σερβίας :paidi:
Κλασικός παλιός ΠΑΣΟΚτζης....

ΟPEN ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΆ.....

ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΟΜΩΣ.....(ΑΠΟ ΤΟ 2009 ΔΕΝ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΘΩ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ -ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ -ΤΙΠΟΤΑ ΜΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ)

Τώρα για την αχαριστία (σχετικά με τα 25Κ) σωστά , πέρσι μας βοηθούσες φέτος ας τον γ@μ@σουμε....αυτό είναι ΚΛΑΣΙΚΟΣ ΝΕΟΕΛΛΗΝΑΡΑΣ.....

Κοινωνική μόρφωση ας την επιδείξουν ΠΡΩΤΑ ΟΙ ΑΥΣΤΡΑΛΟΙ ΣΤΟΥΣ ΠΡΟΓΟΝΟΥΣ ΤΟΥΣ (τους αβορίγινες) που εκτός απο τον αφανισμό τους -που προκάλεσαν - δεν τους αναγνωρίζαν και σαν ισότιμους ανθρώπους και μετά μιλάς για τον Τζόκοβιτς.....(που αν ήξερες εστω τα μισα απο αυτά που έχει κάνει το λιγότερο θα αισθανόσουν ντροπή μπροστά τους....)
 
  • Haha
Αντιδράσεις: Ertzan

Προγνωστικά

  • 21:30
    Novasports Start
    • Ανδόρα - Αμορεμπιέτα
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Φιλαδέλφεια 76ερς - Μαϊάμι Χιτ
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Σικάγο Μπουλς - Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Περιστέρι - Τενερίφη
  • 19:30
    Novasports Prime
    • Αναντολού Εφές - Ολυμπιακός
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις - Βίρτους Μπολόνια
  • 21:00
    Novasports 2HD
    • Άλμπα Βερολίνου - Ρεάλ Μαδρίτης
  • 21:05
    Novasports 5HD
    • Μακάμπι Τελ Αβίβ - Βιλερμπάν
  • 21:30
    Novasports 6HD
    • Παρτίζαν - Μπασκόνια
  • Αύριο 20-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Μπρούκλιν Νετς - Νιου Ορλίνς Πέλικανς
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Μινεσότα Τίμπεργουλβς - Ντένβερ Νάγκετς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 17:00
    ΕΡΤ3
    • Ολυμπιακός - Μίλων
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Εκπομπή Grand Prix 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Ρεζόβια Ρέζοφ - Λίνεμπουργκ
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • Ertzan Ertzan:
    ε εντάξει ο άλλος τον έδιωξε σε 1 αγώνα
  • PANATHA PANATHA:
    και μετα εφυγε και ο ιδιος χαχα
  • G Forum Bot:
    Ο χρήστης grammateas93 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Νετμπετ αδράνεια λογαριασμου" στο Νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες.
  • Ertzan Ertzan:
    Το φιλικό με τους γάβρους της Τραπεζούντας (γάβρους λέμε την Τραμπζονσπορ) τελείωσε με επεισόδια κυριολεκτικά και τους κερδίσαμε (2-3) και του δείραμε. Θα δείτε στο διαδίκτυο μετά το τέλος του αγώνα μπούκαραν στο γήπεδο οπαδοί βέβαια κάποιοι τις έφαγαν από Μπατσουάι και από τον Οσάγι Σαμουέλ κυρίως χαμός. Εύχομαι ότι κατάρα και την πιο ακραία κατάρα γι'αυτούς όπως καρ..... όπως σεισ....... κτλπ εύχομαι ολόψυχα να πέσουν κατηγορία
  • Ertzan Ertzan:
    Δεν ξέρω αν και πότε θα το κατεβάσουν
  • Ertzan Ertzan:
    Διαιτητής του αγώνα ο Μέλερ που είχε φάει μπουνιά από τον Πρόεδρο της Άνκαραγκουτζου
  • PANATHA PANATHA:
    Με πρόλαβες....αυτα τα εβαζα
  • Ertzan Ertzan:
    Κοίτα οι διαιτητές της Τουρκίας είναι τιτίκες. Θυμάσαι μερικά χρόνια Γερμανία 2 πρέπει να ήταν κάπου στο 15ο λεπτό πρέπει να ήταν πετάνε ένα πλαστικό ποτήρι μπύρας και πετυχαίνει επόπτη. Εκεί το παιχνίδι τελείωσε τσακ μπαμ
  • Ertzan Ertzan:
    ο συγκεκριμένος ρέφερι είναι και στην Φίφα αυτό το γίδι που έφαγε μπουνιά είναι διεθνής δεν είχε τα @ να διακόψει το παιχνίδι τώρα 2 πράγματα σκέφτομαι. ή η μπουνιά που έφαγε του έκανε ζημιά ηθική, ψυχολογική δεν ξέρω και εγώ ή η μπουνιά που έφαγε ήταν λίγη
  • PANATHA PANATHA:
    παντως ειμαι σιγουρος πως αν πηγαιναν να πανηγυρισουν ετσι στο κεντρο του γηπεδου στο ΣΕΦ ή στο Καραισκάκης φιλοξενούμενοι θα ελεγες ότι προκάλεσαν....οπως ελεγες στο μπασκετ για τον Σλουκα.....οι διαιτητες και στην Ελλαδα ειναι το ίδιο κοτες.....μεγαλη κουβεντα...γιατι στην Γερμανια που λες κανουν το αυτονόητο ενω εδω ολοι θα τους ελεγαν υπερβολικους και στημενους
  • PANATHA PANATHA:
    Τι να διακοψει ομως?? αυτα δεν εγιναν με το που εληξε το ματς? ειχαμε κι αλλα τετοια πριν ληξει?
  • Ertzan Ertzan:
    μην φανταστείς και ο Τούρκος σχολιαστής στο beinsports έκανε σύγκριση με Ελλάδα πως τα ίδια γίνονται και στην Ελλάδα λέει
  • PANATHA PANATHA:
    Πως να μην παινευτω...." Πρόταση: Ατλέτικο Μαδρίτης – Μπαρτσελόνα Χ2 & Λεβαντόφσκι να σκοράρει & κόκκινη κάρτα στο ματς με απόδοση 13.00 σε Bet Builder της Stoiximan"
  • Ertzan Ertzan:
    τελικά κάτι ψηλά ξέρεις από στοίχημα :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το παλευω :p
  • Ertzan Ertzan:
    είσαι στο σωστό δρόμο :paidi:
  • Ertzan Ertzan:
    καλά ρε γιατί δεν έγινε η αγωνιστική αυτήν την εβδομάδα?
  • Ertzan Ertzan:
    Οι άλλες χώρες που έπαιξαν είναι κοροϊδα?
  • PANATHA PANATHA:
    δεν εχει να κανει με το εγινε στις αλλες χωρες...αλλα το γεγονος πως ετσι κι αλλιως οι προπονησεις θα ξεκινησουν την Τριτη....και εχουν πρόβλημα και με τις ημερομηνιες....
  • Ertzan Ertzan:
    Είπαν να ζήσουν εποχές ΠΑΣΟΚ :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Οκ Ολυμπικό και ΠΑΟΚ δεν θα τους χαλασε...μετα απο ματς την Πέμπτη
  • PANATHA PANATHA:
    Χρόνια πολλά και καλή Σαρακοστή σε όλους!
  • N Forum Bot:
    N Forum Bot: Ο χρήστης nekanilla ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Αρχείο με την ακριβή ώρα των συμβάντων...