NOVIBET - Αρνείται να πληρώσει

Ο δικος σου δικηγορος, τι σε συμβουλεψε ?

Γνωριζω δικηγορικο γραφειο που ασχοληθηκε επιτυχως με παροιμοια υποθεση. Το ποσο ηταν γυρω στις 7,500 ευρω και με τις καταλληλες ενεργειες, η στοιχηματικη εταιρια του ξεκλειδωσε τον λογαριασμο και πληρωσε το ποσο. Δεν γνωριζω αν επιτρεπεται να ανεβασω τα στοιχεια τους. Θα φανει σας προμοταρισμα του γραφειου.
Καλησπέρα

Μπορείς να μου στείλεις με κάποιο τρόπο το γραφείο;
 
Καλσπέρα. Μήπως κάποιος κατάφερε να βγάλει άκρη και να πάρει τα λεφτά του απο τη Novi μετά απο κλείδωμα λογαριασμού και αφαίρεση των κερδών ?
Ήρθε η σειρά μου να αντιμετωπίσω το ίδιο πρόβλημα.
 
Καλσπέρα. Μήπως κάποιος κατάφερε να βγάλει άκρη και να πάρει τα λεφτά του απο τη Novi μετά απο κλείδωμα λογαριασμού και αφαίρεση των κερδών ?
Ήρθε η σειρά μου να αντιμετωπίσω το ίδιο πρόβλημα.
Καλησπέρα φίλε. Πως ξέρεις ότι σου αφαιρεθηκαν τα κέρδη αφού είναι κλειδωμένος ο λογαριασμός ; Εμένα σήμερα μου τον κλείδωσαν και άρχισα να ψάχνομαι για να δω τι συμβαίνει και αν μπορώ να βγάλω άκρη
 
Καλησπέρα φίλε. Πως ξέρεις ότι σου αφαιρεθηκαν τα κέρδη αφού είναι κλειδωμένος ο λογαριασμός ; Εμένα σήμερα μου τον κλείδωσαν και άρχισα να ψάχνομαι για να δω τι συμβαίνει και αν μπορώ να βγάλω άκρη
Καλησπέρα. Αρχικά είχα κάνει αναλήψεις και ήταν σε εκκρεμότητα 1-2 μέρες. Μου ζήτησαν επιπλέον έγγραφα ταυτοποίησης, τους τα έστειλα, τα δέχτηκαν και μετα από λίγες ώρες μου απενεργοποίησαν τον λογαριασμό. Έπειτα μου έστειλαν email και έλεγαν ότι επειδή παραβίασα κάποιους όρους τους μου αφαιρούν ολα τα κέρδη και μου επιστρέφουν την αρχική κατάθεση. Πράγματι μου επέστρεψαν την αρχική κατάθεση. Στη συνέχεια ακολούθησε καταγγελία. Τώρα είμαι σε αναμονή για απάντηση από την ΕΕΕΠ η οποία τους έχει ζητήσει να την ενημερώσουν με ακριβώς τι παραβίασα.
Εσένα με ποια πρόφαση σε έκλεισαν;
 
Καλησπέρα. Αρχικά είχα κάνει αναλήψεις και ήταν σε εκκρεμότητα 1-2 μέρες. Μου ζήτησαν επιπλέον έγγραφα ταυτοποίησης, τους τα έστειλα, τα δέχτηκαν και μετα από λίγες ώρες μου απενεργοποίησαν τον λογαριασμό. Έπειτα μου έστειλαν email και έλεγαν ότι επειδή παραβίασα κάποιους όρους τους μου αφαιρούν ολα τα κέρδη και μου επιστρέφουν την αρχική κατάθεση. Πράγματι μου επέστρεψαν την αρχική κατάθεση. Στη συνέχεια ακολούθησε καταγγελία. Τώρα είμαι σε αναμονή για απάντηση από την ΕΕΕΠ η οποία τους έχει ζητήσει να την ενημερώσουν με ακριβώς τι παραβίασα.
Εσένα με ποια πρόφαση σε έκλεισαν;
Έκανα αίτημα ανάληψης και απλά μου ηρθε εμειλ που λέει ότι μου απενεργοποίηθηκε ο λογαριασμός και εξετάζεται για λόγους ασφαλείας. Τίποτα παραπάνω. Πέρα από την αρχική σου κατάθεση δεν είχες κάνει άλλη; Ή τις παραβλέπουν και κρατανε μόνο την αρχική σου ;
 
Έκανα αίτημα ανάληψης και απλά μου ηρθε εμειλ που λέει ότι μου απενεργοποίηθηκε ο λογαριασμός και εξετάζεται για λόγους ασφαλείας. Τίποτα παραπάνω. Πέρα από την αρχική σου κατάθεση δεν είχες κάνει άλλη; Ή τις παραβλέπουν και κρατανε μόνο την αρχική σου ;
Μόνο μια κατάθεση έκανα 250, πήρα και το μπόνους άλλα 150, τα έκανα περίπου 1500 και μου επέστρεψαν τα 250
Εσύ είχες πάρει μπόνους;
Από την ΕΕΕΠ μου είπαν 1) ότι το 40% των καταγγελιών είναι για τη νοβι και 2) οτι δίνουν πολλά μπόνους και στη συνεχεία αν κερδίσεις σε "παγιδεύουν".
Τώρα αφού τα ξέρουν όλα αυτά γιατί δεν τους βάζουν χέρι, δε ξέρω.
 
  • Like
Αντιδράσεις: eto
Μόνο μια κατάθεση έκανα 250, πήρα και το μπόνους άλλα 150, τα έκανα περίπου 1500 και μου επέστρεψαν τα 250
Εσύ είχες πάρει μπόνους;
Από την ΕΕΕΠ μου είπαν 1) ότι το 40% των καταγγελιών είναι για τη νοβι και 2) οτι δίνουν πολλά μπόνους και στη συνεχεία αν κερδίσεις σε "παγιδεύουν".
Τώρα αφού τα ξέρουν όλα αυτά γιατί δεν τους βάζουν χέρι, δε ξέρω.
Στην ίδια φάση με σένα είμαι φίλε. Θα σου δώσουν κάποια λύση από την ΕΕΕΠ; Επίσης θα δω μήπως μιλήσω με κάποιον δικηγόρο να δω τι μπορώ να κάνω και αν βγαίνει άκρη γενικότερα
 
Eπιβεβαιωνω κ εγω παρομοιο περιστατικο....η δυγκεκριμενη εταιρεια βουτηξε 350 ευρω απο κςρδη κ αρνειται να πληρωσει
 
Eπιβεβαιωνω κ εγω παρομοιο περιστατικο....η δυγκεκριμενη εταιρεια βουτηξε 350 ευρω απο κςρδη κ αρνειται να πληρωσει
Δε θέλω να αποθαρρύνω κανέναν αλλά εγώ δεν έβγαλα άκρη και μου έφαγαν τα κέρδη καθώς επικαλέστηκαν την παράβαση των πολλαπλών λογαριασμών. Λένε δηλαδή πως έπαιζα από 2 ή περισσότερους λογαριασμούς ταυτόχρονα επειδή έπαιζα από την ίδια IP με συγγενικό μου πρόσωπο.
Σε αυτή την περίπτωση όπως ενημερώθηκα από την ΕΕΕΠ δεν μπορώ να κάνω κάτι περισσότερο από το να το αποδεχτώ.
Είναι καλυμμένοι από παντού ακόμα και όταν ισχυρίζονται πράγματα που δεν μπορούν να αποδείξουν.
 
Στην ίδια φάση με σένα είμαι φίλε. Θα σου δώσουν κάποια λύση από την ΕΕΕΠ; Επίσης θα δω μήπως μιλήσω με κάποιον δικηγόρο να δω τι μπορώ να κάνω και αν βγαίνει άκρη γενικότερα
Έβγαλες κάποια άκρη; Εγώ δυστυχώς όχι.
 
Είμαι σε αυτή τη εταιρεία από τη μέρα που άνοιξε.. το τελευταίο χρόνο με μεγάλη δραστηριότητα και δε είχα κανένα θέμα σε αναλήψεις.. εντούτοις πριν κανένα διμηνο μ στείλανε εμαιλ για να τους δώσω βεβαίωση καρτοκινητηε και σελφι με ταυτότητα..τα έκανα όλα κομπλέ,ταυτοποιηθηκα πάλι...αλλά τοτέ οπότε ζητάω αναληψη καθυστερούν πάρα πολυ...εγώ ζητήσει μια αναληχη από χτες το μεσημέρι και ακόμα τπτ...τι λέτε να κάνω??
 
Είμαι σε αυτή τη εταιρεία από τη μέρα που άνοιξε.. το τελευταίο χρόνο με μεγάλη δραστηριότητα και δε είχα κανένα θέμα σε αναλήψεις.. εντούτοις πριν κανένα διμηνο μ στείλανε εμαιλ για να τους δώσω βεβαίωση καρτοκινητηε και σελφι με ταυτότητα..τα έκανα όλα κομπλέ,ταυτοποιηθηκα πάλι...αλλά τοτέ οπότε ζητάω αναληψη καθυστερούν πάρα πολυ...εγώ ζητήσει μια αναληχη από χτες το μεσημέρι και ακόμα τπτ...τι λέτε να κάνω??
Να περιμένεις να στα βγάλουν και να μην ξαναπαίξεις γιατί κάποια στιγμή θα στα φάνε όπως σε πάρα πολλούς με αστείες προφάσεις.
 
  • Like
Αντιδράσεις: PANATHA
Να περιμένεις να στα βγάλουν και να μην ξαναπαίξεις γιατί κάποια στιγμή θα στα φάνε όπως σε πάρα πολλούς με αστείες προφάσεις.
Αυτό θέλω να σ πω..αυτή η καθυστέρηση π κάνουν πλέον στις αναλήψεις πιστεύεις είναι τυχαία??
 
Αυτό θέλω να σ πω..αυτή η καθυστέρηση π κάνουν πλέον στις αναλήψεις πιστεύεις είναι τυχαία??
Μπορει να σε ψάχνουν περισσότερο γι'αυτό να αργούν. Εγώ μετά την εμπειρία που είχα δε θα προτεινα σε κανέναν να αφήνει μεγάλα ποσά μέσα
 
  • Like
Αντιδράσεις: blake και PANATHA
Μπορει να σε ψάχνουν περισσότερο γι'αυτό να αργούν. Εγώ μετά την εμπειρία που είχα δε θα προτεινα σε κανέναν να αφήνει μεγάλα ποσά μέσα
Το θέμα είναι ότι έχουν ζητήσει τα έχω στείλει,ταυτοποιηθηκα και κάνουν καψώνια...υπάρχει περίπτωση να χάσω τα χρήματα??
 
Το θέμα είναι ότι έχουν ζητήσει τα έχω στείλει,ταυτοποιηθηκα και κάνουν καψώνια...υπάρχει περίπτωση να χάσω τα χρήματα??
Αν υπάρχει λέει...; Εγώ έστειλα τα πάντα (λογαριασμούς κινητού, σελφι κλπ όπως εσύ) ένα πρωί, το μεσημέρι μου είπαν ότι όλα είναι εντάξει και μετά από μια ώρα μου κλείδωσαν τον λογαριασμό με 1,5κ μέσα και μου είπαν ότι παραβίασα κανονισμό τους.
 
Αν υπάρχει λέει...; Εγώ έστειλα τα πάντα (λογαριασμούς κινητού, σελφι κλπ όπως εσύ) ένα πρωί, το μεσημέρι μου είπαν ότι όλα είναι εντάξει και μετά από μια ώρα μου κλείδωσαν τον λογαριασμό με 1,5κ μέσα και μου είπαν ότι παραβίασα κανονισμό τους.
Αναληψη είχες ζητήσει και εσύ??αν επιτρέπεται τι κανονισμό σ ειπαν ότι παραβίασες και καλα
 
Αναληψη είχες ζητήσει και εσύ??αν επιτρέπεται τι κανονισμό σ ειπαν ότι παραβίασες και καλα
Ναι είχα όλο το ποσό σε εκκρεμείς αναλήψεις. Μου είπαν πως επειδή κάποια μέρα συνδέθηκα από ίδια IP από την οποία έπαιζε και άλλος λογαριασμός στη Novi (πράγμα που ισχύει γιατί έπαιζε ο αδερφός μου), συμπέραναν ότι έπαιζα εγώ και από τους δύο λογαριασμούς.
Γενικά να ξέρεις πως ένα απο τα δείγματα οτι σε έβαλαν στο μάτι είναι να ζητάνε επιπλέον πράγματα για ταυτοποίηση όπως σελφι με την ταυτότητα που σου ζήτησαν.
 
Τελευταία επεξεργασία:
καλησπερα και εγω με την σειρα μου διατηρουσα στην νοβιβετ λογαριασμο κοντα στους 6 μηνες επιαζα κανονικα απλα δεν μπορω να σας δειξω τα στοχιηματα μου γιατι και εμενα μου ζητησαν σας επισυναπτω τα ιμαιλ τους αφου εστειλα ολλα τα απαρατητα εγραφφα που μου ζητησαν λαμβανω ιμαιλ αυτο μου εκεοισαν τον λογαριασμο και μου ζητανε παλι ατ εγραφφα τους πηρα τηλ και τι μου ειπαν εκπαραδρομης στειλανε το ιμαιλ και τα ζητησανε παλι θελουν να τους στειλω την καρτα λενε που την εχω ηδη στειλει με την τριτη αναληψη και τους ροταω ποτε την στειλατε και μου απαντησε πριν ενα λεπτο αφου τ ους πηρα τηλ παιδια μεγαλη προσοχη κοινοποιστε σε οππιον μιλαει ελληνικα σε ολα τα εμσα κοινωνικης δυκτιωσης οτι υπαρχει καιδ εν υπαρχει πρεπει να κοινοποηθουμε αμεσα να μη χασει ο κοσμος λεφτα ειναι απατεωνες κερδοσκοπικες ετερειες κοινοποηστε της αναρτησεις μου δεν εχω προβλημα σε οπιον μιλαει ελληνικα μακρια απο αυτην την ετερεια 6 μηνες λογαριασμος
 

Συνημμένα

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    26.2 KB · Προβολές : 122
  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    18.5 KB · Προβολές : 127
  • Like
Αντιδράσεις: eto

Προγνωστικά

    • Δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικές αθλητικές μεταδόσεις σήμερα
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Μπασκόνια - Αναντολού Εφές
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Παρτίζαν - Ολυμπιακός
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Βιλερμπάν - Μονακό
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Ατλάντα Χοκς - Μπόστον Σέλτικς
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Μιλγουόκι Μπακς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Αύριο 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • PANATHA PANATHA:
    Είδες ριπλέι?
  • Ertzan Ertzan:
    ναι
  • PANATHA PANATHA:
    Η Φενέρμπαχτσε επιθυμούσε να πάρει αναβολή το ντέρμπι της 7ης Απριλίου με την Γαλατάσαραϊ για το τουρκικό Super Cup ελέω... Ολυμπιακού, όμως το συγκεκριμένο αίτημά της δεν έγινε αποδεκτό από την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας.
  • PANATHA PANATHA:
    Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας (TFF) ενημερώσε και τους δύο συλλόγους πως
    αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν υπάρχει εναλλακτική ημερομηνία λόγω του φορτωμένου αγωνιστικού προγράμματος των ομάδων.
  • Ertzan Ertzan:
    Θα το έγραφα το πρωί αλλά από το κινητό δεν ήρθε. Οι αλλόθρησκοι όπως ήταν φυσιολογικό είπαν πως δεν θα δεχτούν την αναβολή του αγώνα. Οι δικοί μας έκαναν αίτηση για αναβολή και απότι διάβασα έλεγαν να γίνει ο αγώνας με την λήξη του πρωταθλήματος όμως η Ομοσπονδία που έχει χεστεί πάνω της και ακόμα να βγάλει την απόφαση για τις "τιμωρίες" δεν το έκανε αποδεκτό.
  • Ertzan Ertzan:
    Η Fenerbahce είναι η ομάδα που μάζεψε τους περισσότερους πόντους στην Ευρώπη αλλά δεν το βλέπουν έτσι δεν πειράζει όμως είναι μεγάλος ο θεός
  • PANATHA PANATHA:
    Δειχνει ο ΑΝΤ1 F1 την Κυριακή το πρωι??
  • Ertzan Ertzan:
    Νομίζω μόνο το plus θα το έχει
  • PANATHA PANATHA:
    ρε τα λαμογια....
  • Ertzan Ertzan:
    είχε προσφορά μέσω της ΔΕΗ για 9 μήνες δωρεάν πριν 1 μήνα
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το ξερω....
  • PANATHA PANATHA:
    κ μαγνητοσκόπηση το δείχνει ο Αντ1 το ελεύθερο κανάλι στης 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Αγγλία - Βραζιλία 0-0 στο 36......Over 0,5 στο πρωτο μερος
  • PANATHA PANATHA:
    Απόδοσ
    η @31.0
  • M Forum Bot:
    Ο χρήστης MrChow ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Maurice Moss Tips" στο Προγνωστικά Ποδοσφαίρου.
  • Ertzan Ertzan:
    συνεχίζει η προσφορά της ΔΕΗ για Αντέννα plus νομίζω μέχρι 14 Απριλίου
  • Ertzan Ertzan:
    Λίγες μέρες πριν την συνέλευση της Fenerbahce βγήκε στην φόρα η συνάντηση που είχε ο Hugh Dallas με τους διαιτητές και οι συνομιλίες για τον αγώνα Galatasara-Antalyaspor όπου εκεί ο διαιτητής του VAR παραδέχεται πως έκανε λάθος στο πέναλτι που πήρε ο παίκτης της Γαλατσαραϊ όπου στην ουσία το είπε πως "βούτηξε" ο παίκτης στην μικρή επαφή που είχε που δεν ήταν για πέναλτι. Γι'αυτήν την φάση είχε μιλήσει και ο Πρόεδρος μας όπου είπε αυτά που συμβαίνουν και η Ομοσπονδία τον έβγαλε ψεύτη, ωραία πράγματα
  • S Forum Bot:
    Ο χρήστης std157489 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Φοιτητική Έρευνα για το Λιανικό Εμπόριο" στο Καφενείο.
  • PANATHA PANATHA:
    Μονο ο Τζαβελας θα μπορουσε να φαει κοκκινη καρτα χωρις να παιζει....πραγματικα ειναι ηλιθιο το παιδι...
  • Ertzan Ertzan:
    το είχε παίξει στοίχημα γι'αυτό :p
  • PANATHA PANATHA:
    Πραγματικα απορω....αφου σε καθε ματς ειναι με νευρα γιατι δεν το κοβει το ρημαδι και να ξεκινησει το ψαρεμα....
  • PANATHA PANATHA:
    Σε λιγο θα το καρφωσει ο Φωτης....
  • PANATHA PANATHA:
    Δεν γινονται αυτα....
  • Ertzan Forum Bot:
    Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)" στο Διαγωνισμός I.F.C..
    Ertzan Forum Bot: Ο χρήστης Ertzan ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Κύπελλο IFC#15 Ημιτελικός (30-31/3/2024)"...