Ερώτηση για νησιώτες

cosmicsports

Well-Known Member
30 Ιολ 2010
3,833
1,451
113
Στην Ελλάδα όταν θέλουμε να παίξουμε επίγειο στοίχημα Ο**Π υπάρχουν ως γνωστόν τα ρόζ δελτία.
Αυτά τα έπαιρνε μέσα το τερματικό και τα επικύρωνε, τώρα τα βλέπει το ηλεκτρονικό μάτι και μας βγάζει το μηχ/μα μιά άσπρη απόδειξη.
Υπάρχουν και τα μικροτέρου μεγέθους για το Lotto, Joker, ΠΡΟΠΟ.
Για τον ιππόδρομο είχε επίσης ο Κόκκαλης κάτι μικρά ροζ μέχρι πριν καμιά 15αριά χρόνια, τα οποία δεν υπάρχουν πιά.

Ερώτηση:
Στην Αγγλία, στα betitng shops τι αντίστοιχο υπάρχει ;
Αν θέλω εγώ να παίξω 200 στήλες παρολί, τι κάνω ;
 
Δεν υπάρχει στα betting shops γραφεις σε ένα λευκό χαρτι τις ομάδες το περνανε απο μια μηχανη και αυτο ειναι ολο. Τωρα αν θελεις να παιξεις πχ Lucky15 γραφεις lucky 15 και τη τιμη της στηλης πχ 20p και κατω κατω γραφεται το συνολικο κοστος και αυτό είναι ολο.
 
Κάποια στιγμή πρέπει να ξεφύγουμε από τη χαρτούρα...Μόνη λύση είναι μπορεί να δημιουργήσει κάποιος παίκτης ακόμα και μόνος ή με βοήθεια προγράμματος κάποιο αρχείο (xml, json) σύμφωνα με τα πρότυπα του Ο**Π και να το παίρνει μαζί στο στικάκι και να πάει πρακτορείο. Ή να το παίζει στη σελίδα κατ' ευθείαν.
Απορώ γιατί δεν το έχουν υλοποιήσει τόσα χρόνια.
 
Κάποια στιγμή πρέπει να ξεφύγουμε από τη χαρτούρα...Μόνη λύση είναι μπορεί να δημιουργήσει κάποιος παίκτης ακόμα και μόνος ή με βοήθεια προγράμματος κάποιο αρχείο (xml, json) σύμφωνα με τα πρότυπα του Ο**Π και να το παίρνει μαζί στο στικάκι και να πάει πρακτορείο. Ή να το παίζει στη σελίδα κατ' ευθείαν.
Απορώ γιατί δεν το έχουν υλοποιήσει τόσα χρόνια.

Αυτό υπήρχε στον ΟΠΑΠ από το 2009 ως το 2014.
Αλλά μετά καταργήθηκε.
Το έκανε το τερματικό του Κόκκαλη, το Coronis το κόκκινο. Έγινε μία αναβάθμιση του λογισμικού και έλειπε αυτό το στοιχείο και έλεγαν "α καλά, θα ενεργοποιηθεί πάλι αυτές τις μέρες" αλλά μετά έδιωξαν εξ ολοκλήρου την Intralot και στα καινούρια τερματικά δεν γίνεται. Ο ΟΠΑΠ δεν σηκώνει πιά τα τηλέφωνα ενώ όσον αφορά τη bet έχω γίνει σαν τον παροιμιακό Μπάμπη που ζήταγε γκόμενα από το τσατ.
Στην Αγγλία να είναι τόσο πολύ ταλιμπάν όσο λέει ο balaton στα betting shops δεν το πιστεύω. Μήπως αν θες να παίξεις πολύστηλο ρυθμίζεται και εξωκομπιουτερικά-εξωσυστημικά (μου είχε σφυρίξει κάποιος) ;
Τα ιπποδρομιακά παιχνίδια τύπου σκορ - placepot με ενδιαφέρουν εμένα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αυτό υπήρχε στον ΟΠΑΠ από το 2009 ως το 2014.
Αλλά μετά καταργήθηκε.
Το έκανε το τερματικό του Κόκκαλη, το Coronis το κόκκινο. Έγινε μία αναβάθμιση του λογισμικού και έλειπε αυτό το στοιχείο και έλεγαν "α καλά, θα ενεργοποιηθεί πάλι αυτές τις μέρες" αλλά μετά έδιωξαν εξ ολοκλήρου την Intralot και στα καινούρια τερματικά δεν γίνεται. Ο ΟΠΑΠ δεν σηκώνει πιά τα τηλέφωνα ενώ όσον αφορά τη bet έχω γίνει σαν τον παροιμιακό Μπάμπη που ζήταγε γκόμενα από το τσατ.
Στην Αγγλία να είναι τόσο πολύ ταλιμπάν όσο λέει ο balaton στα betting shops δεν το πιστεύω. Μήπως αν θες να παίξεις πολύστηλο ρυθμίζεται και εξωκομπιουτερικά-εξωσυστημικά (μου είχε σφυρίξει κάποιος) ;
Τα ιπποδρομιακά παιχνίδια τύπου σκορ - placepot με ενδιαφέρουν εμένα.

apodeiksi.JPG
 

Συνημμένα

  • apodeiksi1.JPG
    apodeiksi1.JPG
    98.2 KB · Προβολές : 155

Καλά, αυτό είναι αρχαίο, από την εποχή του Δράμαλη.
Έχει προστεθεί το barcode, το οποίο τι βλέπει ; Το στοίχημα τι είναι μου φαίνεται δεν το βλέπει αλλά τις 4 λίρες τις βλέπει ;
Αλλά ζούνε στις τούνδρες ακόμα ; Δεν το πιστεύω.
 
Αυτά ειναι απο το 17 δηλαδη πριν 3 χρονια ποσο πολυ πιστευεις να χει αλλαξει απο τότε;
 
Αυτά ειναι απο το 17 δηλαδη πριν 3 χρονια ποσο πολυ πιστευεις να χει αλλαξει απο τότε;

Δεν ξέρω.
Εγώ τελευταία φορά που μπήκα σε betting shop Εγγλέζικο ήταν το 1978 τις μέρες του μουντιάλ !
Είχε κάτι τέτοια χαρτάκια τότε.
Αλλά απορώ, δεν παίζουν τίποτα ;
Εδώ εντάξει, το ΠΡΟΠΟ με τα πολύστηλα είναι πολλά χρόνια πίσω αλλά για 20 χρόνια από το 1985
ως το 2005 περίπου έκανε θραύση.
Μιλάμε για τα ιπποδρομιακά παιχνίδια τύπου σκορ. Μονόστηλα παίζουν καθ' ύψος ;
 
Δεν ξέρω.
Εγώ τελευταία φορά που μπήκα σε betting shop Εγγλέζικο ήταν το 1978 τις μέρες του μουντιάλ !
Είχε κάτι τέτοια χαρτάκια τότε.
Αλλά απορώ, δεν παίζουν τίποτα ;
Εδώ εντάξει, το ΠΡΟΠΟ με τα πολύστηλα είναι πολλά χρόνια πίσω αλλά για 20 χρόνια από το 1985
ως το 2005 περίπου έκανε θραύση.
Μιλάμε για τα ιπποδρομιακά παιχνίδια τύπου σκορ. Μονόστηλα παίζουν καθ' ύψος ;

Ζητουμενα παίζουν. γραφουν 5-6 γκανιαν και αρχιζουν να ζητανε απο δυαδες μεχρι εξαδες. Λογικα παίζουνε. Εμείς οι Έλληνες είμαστε πιο αλανιάρηδες χτυπαμε εξάδες και τα παίζουμε μεταβλητά.
 
Ζητουμενα παίζουν. γραφουν 5-6 γκανιαν και αρχιζουν να ζητανε απο δυαδες μεχρι εξαδες. Λογικα παίζουνε. Εμείς οι Έλληνες είμαστε πιο αλανιάρηδες χτυπαμε εξάδες και τα παίζουμε μεταβλητά.

Ναι, καλά, αυτό έστω το χαρτάκι τώρα της William Hill μπορεί να προεκτυπωθεί ή είναι πολύ ψιλό ;
Πως το βλέπεις ;
Αλλά -προκειμένου για σκορ ίππο- και με το στυλό να γράφεις είναι καλύτερα από τον ΟΠΑΠ που δεν έχει τίποτα.
Εγώ έχω τώρα πρόγραμμα σκορ-ίππο με ζητούμενα που έψαχνα αλλά ο ΟΠΑΠ δεν έχει ούτε δελτία ούτε τίποτα.
 
Ναι, καλά, αυτό έστω το χαρτάκι τώρα της William Hill μπορεί να προεκτυπωθεί ή είναι πολύ ψιλό ;
Πως το βλέπεις ;
Αλλά -προκειμένου για σκορ ίππο- και με το στυλό να γράφεις είναι καλύτερα από τον ΟΠΑΠ που δεν έχει τίποτα.
Εγώ έχω τώρα πρόγραμμα σκορ-ίππο με ζητούμενα που έψαχνα αλλά ο ΟΠΑΠ δεν έχει ούτε δελτία ούτε τίποτα.

Είναι πολύ ψιλό. Και αν θυμάμαι καλά είναι διπλότυπο το ένα το κρατάνε εκείνοι το άλλο το κρατάς εσύ
 

Προγνωστικά

  • 21:30
    Novasports Start
    • Ανδόρα - Αμορεμπιέτα
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Φιλαδέλφεια 76ερς - Μαϊάμι Χιτ
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Σικάγο Μπουλς - Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Περιστέρι - Τενερίφη
  • 19:30
    Novasports Prime
    • Αναντολού Εφές - Ολυμπιακός
  • 20:00
    Novasports Start
    • Ζάλγκιρις - Βίρτους Μπολόνια
  • 21:00
    Novasports 2HD
    • Άλμπα Βερολίνου - Ρεάλ Μαδρίτης
  • 21:05
    Novasports 5HD
    • Μακάμπι Τελ Αβίβ - Βιλερμπάν
  • 21:30
    Novasports 6HD
    • Παρτίζαν - Μπασκόνια
  • Αύριο 20-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Μπρούκλιν Νετς - Νιου Ορλίνς Πέλικανς
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Μινεσότα Τίμπεργουλβς - Ντένβερ Νάγκετς
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 17:00
    ΕΡΤ3
    • Ολυμπιακός - Μίλων
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Εκπομπή Grand Prix 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Ρεζόβια Ρέζοφ - Λίνεμπουργκ
Γενική Κουβεντούλα
Βοήθεια Χρήστες
  • Κανένας δεν κουβεντιάζει αυτή τη στιγμή.
  • Ertzan Ertzan:
    ε εντάξει ο άλλος τον έδιωξε σε 1 αγώνα
  • PANATHA PANATHA:
    και μετα εφυγε και ο ιδιος χαχα
  • G Forum Bot:
    Ο χρήστης grammateas93 ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Νετμπετ αδράνεια λογαριασμου" στο Νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες.
  • Ertzan Ertzan:
    Το φιλικό με τους γάβρους της Τραπεζούντας (γάβρους λέμε την Τραμπζονσπορ) τελείωσε με επεισόδια κυριολεκτικά και τους κερδίσαμε (2-3) και του δείραμε. Θα δείτε στο διαδίκτυο μετά το τέλος του αγώνα μπούκαραν στο γήπεδο οπαδοί βέβαια κάποιοι τις έφαγαν από Μπατσουάι και από τον Οσάγι Σαμουέλ κυρίως χαμός. Εύχομαι ότι κατάρα και την πιο ακραία κατάρα γι'αυτούς όπως καρ..... όπως σεισ....... κτλπ εύχομαι ολόψυχα να πέσουν κατηγορία
  • Ertzan Ertzan:
    Δεν ξέρω αν και πότε θα το κατεβάσουν
  • Ertzan Ertzan:
    Διαιτητής του αγώνα ο Μέλερ που είχε φάει μπουνιά από τον Πρόεδρο της Άνκαραγκουτζου
  • PANATHA PANATHA:
    Με πρόλαβες....αυτα τα εβαζα
  • Ertzan Ertzan:
    Κοίτα οι διαιτητές της Τουρκίας είναι τιτίκες. Θυμάσαι μερικά χρόνια Γερμανία 2 πρέπει να ήταν κάπου στο 15ο λεπτό πρέπει να ήταν πετάνε ένα πλαστικό ποτήρι μπύρας και πετυχαίνει επόπτη. Εκεί το παιχνίδι τελείωσε τσακ μπαμ
  • Ertzan Ertzan:
    ο συγκεκριμένος ρέφερι είναι και στην Φίφα αυτό το γίδι που έφαγε μπουνιά είναι διεθνής δεν είχε τα @ να διακόψει το παιχνίδι τώρα 2 πράγματα σκέφτομαι. ή η μπουνιά που έφαγε του έκανε ζημιά ηθική, ψυχολογική δεν ξέρω και εγώ ή η μπουνιά που έφαγε ήταν λίγη
  • PANATHA PANATHA:
    παντως ειμαι σιγουρος πως αν πηγαιναν να πανηγυρισουν ετσι στο κεντρο του γηπεδου στο ΣΕΦ ή στο Καραισκάκης φιλοξενούμενοι θα ελεγες ότι προκάλεσαν....οπως ελεγες στο μπασκετ για τον Σλουκα.....οι διαιτητες και στην Ελλαδα ειναι το ίδιο κοτες.....μεγαλη κουβεντα...γιατι στην Γερμανια που λες κανουν το αυτονόητο ενω εδω ολοι θα τους ελεγαν υπερβολικους και στημενους
  • PANATHA PANATHA:
    Τι να διακοψει ομως?? αυτα δεν εγιναν με το που εληξε το ματς? ειχαμε κι αλλα τετοια πριν ληξει?
  • Ertzan Ertzan:
    μην φανταστείς και ο Τούρκος σχολιαστής στο beinsports έκανε σύγκριση με Ελλάδα πως τα ίδια γίνονται και στην Ελλάδα λέει
  • PANATHA PANATHA:
    Πως να μην παινευτω...." Πρόταση: Ατλέτικο Μαδρίτης – Μπαρτσελόνα Χ2 & Λεβαντόφσκι να σκοράρει & κόκκινη κάρτα στο ματς με απόδοση 13.00 σε Bet Builder της Stoiximan"
  • Ertzan Ertzan:
    τελικά κάτι ψηλά ξέρεις από στοίχημα :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    ναι το παλευω :p
  • Ertzan Ertzan:
    είσαι στο σωστό δρόμο :paidi:
  • Ertzan Ertzan:
    καλά ρε γιατί δεν έγινε η αγωνιστική αυτήν την εβδομάδα?
  • Ertzan Ertzan:
    Οι άλλες χώρες που έπαιξαν είναι κοροϊδα?
  • PANATHA PANATHA:
    δεν εχει να κανει με το εγινε στις αλλες χωρες...αλλα το γεγονος πως ετσι κι αλλιως οι προπονησεις θα ξεκινησουν την Τριτη....και εχουν πρόβλημα και με τις ημερομηνιες....
  • Ertzan Ertzan:
    Είπαν να ζήσουν εποχές ΠΑΣΟΚ :smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Οκ Ολυμπικό και ΠΑΟΚ δεν θα τους χαλασε...μετα απο ματς την Πέμπτη
  • PANATHA PANATHA:
    Χρόνια πολλά και καλή Σαρακοστή σε όλους!
  • N Forum Bot:
    N Forum Bot: Ο χρήστης nekanilla ξεκίνησε ένα νέο θέμα που ονομάζεται "Αρχείο με την ακριβή ώρα των συμβάντων...